Víkendový program třetího podzimního kola krajského přeboru fotbalistů nabídl tři zajímavé souboje na území svitavského regionu.

Polička – AS Pardubice 1:1
Úvod zápasu se nesl ve znamení oboustranných nepřesností a řady zkažených přihrávek. Až ve 26. minutě se zrodila souvislá akce: F. Švec vypíchl balon Šmeralovi, nahrál Kučerovi, jeho pas na Adamču neměl chybu a také zakončení poličského útočníka stálo za to – 1:0. Trvalo však jen pár minut a bylo srovnáno, o což se zasloužil centrem Šmeral a jemným „líznutím“ míče hlavou Macháček. Druhá půle se hrála za více méně stálé převahy domácích, leč jejich střelecké trápení pokračovalo. Důkazem budiž několik zahozených šancí: po ideálním uvolnění od Čípy trefil T. Švec z malého vápna jen brankáře Báču, střelu V. Krále po samostatné akci vyrazil gólman na roh a lépe nedopadl ani Jílek: nejprve jeho ránu Báča kryl a v 86. minutě trefil z trestného kopu ze 30 metrů jen tyč. Hosté zahrozili vážněji pouze jednou, rychlý protiútok zakončoval Pecivál těsně mimo. S remízou byli na konci bezesporu spokojenější hráči z města perníku.

Mor. Třebová – Stolany 4:1

Domácí začali zostra, ve 4. minutě vysunul Huryta Kučerňáka, který přehodil vyběhnuvšího gólmana – 1:0. Za pár chvil po průniku Strouhala nepochopitelně minul M. Sedláček ze dvou metrů odkrytou bránu a tento moment Slovanisty poznamenal. Hosté sahali po vyrovnání, střelu Váchy zázračně vyrazil Kryštof a ve 33. minutě pak vytáhl další skvělý zákok. Ten následně umožnil spoluhráčům rychlý kontr, na jehož konci stál Strouhal a stav 2:0. Hosté se dočkali „do šatny“, proti další ráně Váchy už byl Kryštof bezmocný. Domácí po pauze nechtěli nechat nic náhodě, zatlačili soupeře a v 61. minutě díky důrazu Strouhala, jenž vystihl rozehrávku obránců Stolan, zvýšili na 3:1. Třebovští v dalším průběhu otěže z ruky nepustili, dvakrát mohl zvýšit Aberle, v cestě mu v jednom případě stálo i břevno, navíc se na Strouhalovi vyfauloval Vácha. V 86. minutě dal výsledku konečnou podobu Kučerňák po sólovém úniku od poloviny hřiště.

Svitavy – Česká Třebová 2:1
Aktivita byla od počátku na domácích kopačkách, což se ostatně čekalo, ale v koncovce chyběl klid, ve slibných pozicích neuspěli v úvodní čtvrthodině Ovad, Čížek ani Brůna. Ofenzivní sílu Svitav částečně otupilo nucené střídání zraněného Ovada. Hosté se ke konci poločasu přece jenom osmělili a ze své první souvislé akce udeřili, když při kombinaci zakončené Šimkem zůstali domácí beci v roli přihlížejících – 0:1. V nástupu do druhé půle přišel svitavský nápor a v 56. minutě brzké srovnání, když Čížek hlavičkoval nekryt pohodlně do odkryté svatyně. Obrat byl dokonán za dalších deset minut, po rohu se na přední tyči prosadil O. Jelínek – 2:1. Tento stav pak domácí kontrolovali, zodpovědnou hrou vzadu nepustili soupeře do žádné vážnější příležitosti a sami mohli ještě zvýšit, ale Vackův vysoký lob stačil obránce vyhlavičkovat z čáry. Výhra stála Svitavy velmi mnoho sil, ale byla zasloužená. (obo, tyl, rh)