Pro křenovské hostitele to byla zároveň vzpomínka na léta 1986 – 1990, kdy bojovali ve východočeské I. B třídě. Někteří z fotbalistů se na trávníku setkali po letech. Iniciátory akce byli bratři Luděk a Miroslav Blechovi, kteří se ujali organizace v minulosti vždy prestižního derby.

Křenov – Dlouhá Loučka 2:6

V zápase se proti sobě i na jednu stranu hřiště postavili kamarádi a spolužáci z místní základky, ani bratrské souboje nebyly výjimkou. Po úvodním proslovu a předání pamětních triček trenéru Stanislavu Mildemu a hlavnímu vůdci křenovské kopané v té době Janu Ivánkovi st. a slavnostním výkopu obou jmenovaných pánů se začalo hrát. Domácí sice zahájili lépe, ale na velezkušeného Drahomíra Soldána mezi třemi tyčemi Dlouhé Loučky nevyzráli ani ve dvou šancích Šmeral, ani Kopal a Švichký. Přesto se Křenovští ujali vedení 1:0. Poté si vzal hlavní slovo nestárnoucí Oldřich Plch, který ještě nedávno hájil barvy Loučky v okresním přeboru. Po pěkných akcích celého týmu byl právě on tím hlavním zakončovatelem a vzpomněl si tak na své mládí, kdy byl postrachem všech brankářů v regionu. Ambrozovi v bráně Křenova nasázel čtyři trefy a tím otočil výsledek na 1:4.

Domácí fotbalisté se ani za tohoto stavu nevzdávali a snažili se korigovat nepříznivé skóre, jenže obrana hostů zdatně odolávala. Do listiny střelců se naopak zapsal také gólman hostů Soldán, který si při rohovém kopu zavolal na M. Blechu, ten mu naservíroval přesnou přihrávku na velké vápno a Soldán z první zavěsil k tyči na 1:5. Ke slovu se dostal také jeden z organizátorů M. Blecha, když ho perfektním pasem vyslal Plch do samostatného úniku. Klička Ambrozovi a zakončení do prázné svatyně změnilo stav na 1:6. Domácím se podařilo snížit na 2:6 zásluhou Kopala, který se ocitl osamocen před Soldánem. „Vynikající atmosféru potvrdili i diváci, zavzpomínat na minulé časy a podívat se na toto klání jich přišlo na šest desítek.

Škoda jen, že počasí nebylo o něco lepší,“ poznamenal Miroslav Blecha. Kdo ví, kdy se reprezentanti těchto oddílů znovu setkají v mistrovské soutěži…
TJ Křenov: J. Ambroz, J. Vašíček, E. Mrva, M. Darmo, J. Újezdský, J. Ivánek st., J. Ivánek ml., M. Šmeral, P. Zemánek, Z. Kopal, S. Turek. Trenér: S. Milde, asistent: M. Veselý. Sokol Dlouhá Loučka: D. Soldán, P. Plch, O. Plch, J. Neumann, P. Pliska, M. Jánský, J. Kolář st., M. Kolář, I. Toman st., M. Blecha, O. Dosedla. Aktéři vydařeného střetnutí se domluvili na zářijové odvetě v Loučce. (mb, rh)