I ligové kluby by mohly fotbalistům Sokola Stěžery závidět aktivitu na sociálních sítích a nápady pro fanoušky. Kartičky hráčů, permanentky pro fanoušky, tipovací soutěže či live zpravodajství ze zápasů, to všechno je pro klub z okresního přeboru na Královéhradecku samozřejmostí.

Na svém facebookovém profilu má kolem pětistovky sledujících, činí se také na instagramu. „Fotbalem se prostě bavíme,“ říká Jiří Gabriel (na snímku), správce klubového facebooku a strůjce akcí.

René Příhoda.
Chci dělat šéfa fotbalu, napsal „neznámý“ advokát z Hradce

Hráči Sokola Stěžery, nejlepšího týmu okresního přeboru, mají své hráčské karty, kalendář, fanoušci si mohou zakoupit permanentní vstupenky a v covidové době nechybějí ani klubové roušky. Podpora se fotbalistům dostala i od známé herečky Pavly Tomicové.Hráči Sokola Stěžery, nejlepšího týmu okresního přeboru, mají své hráčské karty, kalendář, fanoušci si mohou zakoupit permanentní vstupenky a v covidové době nechybějí ani klubové roušky. Podpora se fotbalistům dostala i od známé herečky Pavly Tomicové.Zdroj: TJ Sokol StěžeryMimochodem, sedmadvacetiletý útočník táhne tým i na hřišti. Po devíti odehraných podzimních kolech je s jedenácti brankami nejlepším střelcem soutěže a má výraznou zásluhu na tom, že Stěžery vévodí okresu bez ztráty bodu. V Sokole všichni věří, že se kvůli covidu zastavená soutěž opět rozjede a na konci budou slavit postup do kraje.

Rozbory pro starší

Před začátkem letošní sezony dali ve Stěžerách do prodeje permanentní vstupenky, které majitele opravňují k volnému vstupu na domácí utkání všech kategorií. „Kromě jistého místa na tribuně věnujeme našim VIP fanouškům i speciální péči při pozápasových “rozborech“ v našem Sportbaru,“ poukazuje Jiří Gabriel s tím, že v klubu si váží každého fanouška.

Vstříc vycházejí zejména starším příznivcům. Pro ně připravují tištěný zpravodaj o osmi až deseti stranách, který vydávají před domácím zápasem. „K přečtení je v našem Sportbaru na hřišti. A zhruba dvacítce zájemců ho posíláme elektronicky,“ říká Gabriel.

Kartičky šly na odbyt

Hráčské kartičky vyrobili k příležitosti vítězství v “Covid“ cupu, turnaji hraném koncem minulé sezony. „Vyrobili jsme přes 500 kusů hráčských kartiček, které jsme za symbolické ceny prodávali. K našemu překvapení o ně byl neuvěřitelný zájem a prodaly se všechny během jednoho pozápasového večera. Výtěžek jsme následně darovali mladším žákům,“ uvedl Gabriel.

Fotbal hraje i rozhoduje a na Trutnovsku chce Marek Pilný (47) obhájit post předsedy okresního fotbalového svazu.
Vím, že každý není mým příznivcem a snad to není možné. I pro ně fotbal dělám

Samozřejmostí byly i klubové roušky, které si Stěžerští nechali šít už během první vlny pandemie, prodalo se jich kolem stovky. Výtěžek klub použil na oslavné pyro při zápase s Myštěvsí, jehož slavnostní výkop obstarala známá herečka Pavla Tomicová.

Live reportáže

Na okresní soutěž má klub nevídaně skvěle zpracované předzápasové i pozápasové info pro fanoušky.

„Je neskutečně tristní, že třeba třetiligové kluby nejsou schopné na své sociální sítě publikovat před zápasem sestavu, nedejboželive informovat o tom, jak se utkání vyvíjí a kdo vstřelil branky,“ diví se Gabriel.

Tohle je ve stěžerském klubu nepřípustné.

Ilustrační fotografie.
Okresní soutěže mužů znají jarní termínovku, začne se 6. a 7. března

„Na našem facebooku tyto věci pochopitelně najdete. Na instagramu je pak vše doplněno o několik fotek a videí,“ říká Jiří Gabriel k „matchday“ zpravodajství, které je k vidění pouze u profi klubů v renomovaných soutěžích.

Po fotbale na masáž

V době utkání je možné se ve Stěžerách zapojit také do tipovací soutěže o ceny. S nápadem přišel stěžerský hostinský a těší se velké oblibě. Fanoušci tipují za 20 korun výsledek zápasu, přičemž vítěz bere vše. Klub na toto zpestření zareagoval i soutěží na svém facebooku.

„Fanoušci taktéž tipují přesný výsledek a vyhrát mohou cenu od partnerů, rozumějte kamarádů klubu. V posledních tipovačkách se soutěžilo o uzeniny či thajské masáže,“ popsal Gabriel.

Kalendář jako dárek

Facebooková stránka stěžerských fotbalistů žije i v době covidové pauzy a živo na ní bylo také o Vánocích.

„Nezaháleli jsme ani o Vánocích. Sice jsme nemohli nabídnout Dluhopis Republiky, ale vyrobili jsme stolní kalendář s fotkami z našich zápasů,“ vtipně se Jiří Gabriel odpíchl od předvánočního výroku ministryně financí Aleny Schillerové, že vhodným dárkem pod stromeček je Dluhopis Republiky.

Viktoria Plzeň – Hradec Králové 5:2 (3:0)
FOTO: Hradec podstoupil křest

Stěžerští kalendář darovali. „Náš kalendář pod stromečkem nalezlo přes 30 fanoušků a jeden speciální obdarovaný. Zapojili jsme se totiž do projektu Ježíškova vnoučata a panu Miroslavovi ze seniorského domu v Nýdku jeho přání splnili. Fotbalem se bavíme, tak proč nedělat radost i jinde,“ uzavřel Jiří Gabriel.

Výkopná 2020: Sokol druhý v republice. Dorazí k zápasu Šmicer a spol.?

Fotbalový boom, který ve Stěžerách nastal, se přenesl i do soutěže pivovaru Gambrinus, který poslední roky podporuje kluby na nejnižší úrovni. Ve Výkopné 2020, jejíž hlavní tváří je bývalý fotbalista Pavel Horváth a jejímž smyslem je rozjet ve spojení s fotbalem společenský život v obcích a městech, skončily Stěžery v konkurenci řady klubů druhé v České republice!

Sokol dostal 5672 hlasů, lepší byl jen s 6286 hlasy TJ Sokol Škvorec.

„Po dobu dvou až tří týdnů jsme rozjeli mediální masáž a hlasování připomínali na facebooku a instagramu. Kromě toho jsme nechali vytisknout na tisíc letáčků, které jsme následně roznesli po Stěžerách a okolních vesnicích,“ popsal kampaň Jiří Gabriel.

A povedlo se. Stěžery se umístily na „bedně“ a mohly se těšit na finanční odměnu. Zářijový duel s Praskem v okresním přeboru se tak nesl v duchu oslav. Zapojili se lidé z obce.

„Ze získaných peněz jsme zaplatili kapelu a občerstvení lidem při zápase s Praskem. Nám hráčům to přineslo parádní diváckou kulisu a zvýšenou pozornost médií,“ usmívá se Jiří Gabriel.

A to není všechno. Ve Stěžerách se mohou těšit i na exhibiční duel s Real Top Praha, souborem osobností z kulturního a sportovního života. Z bývalých fotbalových reprezentantů za tým nastupují třeba Patrik Berger, Jan Koller či Vladimír Šmicer, někdejší hokejisté Ondřej Pavelec, Jiří Tlustý, herci Jakub Štáfek, Leoš Noha a další.

Klubu z Hradecka k tomu stačí jediné, aby uhájil vedoucí příčku v celosezonní soutěži pivovaru. Zatím nasbíral 196 bodů, o třináct víc než druhá TJ Seč.