Rychnov – Staré Hradiště 2:5

Katastrofální začátek měli domácí, než se vzpamatovali, prohrávali po hlavičce Deutsche a přímém kopu Pecháčka v 6. minutě 0:2. Zvýšená bojovnost a důslednější pokrytí protihráčů přinesly srovnání hry i skóre: ve 30. minutě se individuálně uplatnil Kylar a poté si Pánik sám dorazil svůj gólmanem vyražený trestný kop. Hosté hráli v těch chvílích až moc profesorsky a i po změně stran spíš vyčkávali, s čím přijdou domácí. Ti mohli jít v 57. minutě do vedení, ale Pánikův „gólový“ přímý kop srazil spoluhráč Hlubinka. V 69. minutě se hostům povedl rychlý útok, na jehož konci stál Götz a utlumil rychnovské nadšení. V 80. minutě Šifra vyrazil Pecháčkovu penaltu, ale na dorážku byl krátký, a v závěru upravil na nezaslouženě vysokých 2:5 Tesner.

Fakta – branky: 30. Kylar, 39. Pánik – 6. a 80. Pecháček, 3. Deutsch, 69. Götz, 89. Tesner. Rozhodčí: Šejna (Libchavy), ŽK 3:4, diváků: 130, poločas: 2:2. TJ FC Rychnov na Moravě: Šifra – Šembera, Pánik, Špaček, Suchý, Krystl, Černušák, Sekanina, Kylar, Hlubinka, Grochol (Langr).
Jindřich Šmída, předseda klubu: Myslím, že výsledek je pro nás příliš krutý. Po nezvládnutém vstupu do zápasu jsme se zvedli, dokázali jsme vyrovnat a až do 69. minuty drželi naději. Možná, že kdyby přímý kop Pánika skončil jinak, dala se snad uhrát remíza. Nutno ale říci, že soupeř vyhrál zaslouženě. V poli byl kombinačně určitě lepší a měl výborné standardky, ze kterých rozhodl – dvakrát skóroval po rozích, jednou z trestného kopu a jednou z dorážky penalty. Z našeho týmu bych vyzdvihnul Krystla, Grochola a Hlubinku, u hostů pak vynikla dvojice Götz – Pecháček.

Dolní Újezd – Semanín 3:0

Aktivní vstup domácích do utkání znamenal řadu šancí (Kalánek trefil břevno, Knap tyč), až ve 35. minutě skóroval s přehledem k tyči Kalánek – 1:0. Pak se dlouho čekalo na pojistku: J. Vomáčka nejprve nepřekonal Stříteského ze sóla, poté ani hlavičkou zblízka, kterou gólman vytáhl na tyč. Hosté se snažili, ale jejich úsilí bylo platonické, přesto byli do 87. minuty ve hře. Pak však své zakletí konečně prolomil J. Vomáčka a v nastavení završil skóre střídající Částek.

Fakta – branky: 35. Kalánek, 87. J. Vomáčka, 90 + 2. M. Částek. Rozhodčí: Volný (Kojice), ŽK 2:2, diváků: 150, poločas: 1:0. Sokol Dolní Újezd: Janecký – Havran, Čejka, Šplíchal, Svoboda, Skala, Kalánek, Kučera, Knap, J. Vomáčka, Heinisch (Částek, Kuta).
František Jandáček, trenér: Díky kolektivnímu výkonu jsme zaslouženě vyhráli. Snažili jsme se hrát aktivně od první minuty, trefili asi tři tyčky. Dá se říci, že výsledek je pro soupeře ještě milosrdný, i když je pravdou, že to dlouho bylo jen 1:0. Bylo tam však hodně šancí, v závěru jsme využili otevřené obrany hostů a definitivně rozhodli.

Litomyšl – Choceň B 1:0

Během čtvrthodinky spálili domácí tři gólovky, postupně Kroulíka a dvakrát Pavláka vychytal gólman Křemenák. Pak se fotbal ze hřiště vytratil, hosté občas „zazlobili“, ale bez vyložené šance. V 55. minutě se Jiskře konečně povedla akce na jeden dotek a Pavlák přízemní střelou otevřel skóre – 1:0. Kdyby pak Benko, Pešek a zejména Košín v 73. minutě přidali pojistku, bylo by jasno, jenže se tak nestalo a nastalo martýrium. Domácí znervózněli, ztráceli míče a kdyby v nastavení letěl projektil Kubce o půl metru níže, mohli o vítězství přijít.

Fakta – branka: 54. Pavlák. Rozhodčí: Gála (Luže), ŽK 2:2, diváků: 150, poločas: 0:0. Jiskra Litomyšl: Šedivý – Radimecký, M. Dobr, Vlad. Dobr, Adamský, Pešek, R. Kroulík, Benko, Košín, Zeman, Pavlák (Janoušek, Hladík, Stříteský).

Vladimír Pala, asistent trenéra: Tři body jsme získali zaslouženě, byť trochu utrápeně. Bylo vidět, že je pořád co zlepšovat, a to jak v důsledném napadání, tak ve finální přihrávce. V závěru jsme zbytečně vyklidili útočné pole, soupeř se nakopávanými balony snažil o srovnání, čemuž jsme právě špatným napadáním a nedůsledným obsazováním sami napomáhali. Přitom jsme měli několik možnost na nebezpečný brejk, ale ještě na polovině hřiště přicházeli o balony. (šm, jka, rh)