Sobotním střetnutím na hřišti dolnoújezdské rezervy vstoupí do bojů v krajské fotbalové I. B třídě jevíčští fotbalisté. Ti jsou nováčky v Pardubickém kraji, kam se vrátili po několikaleté pauze a coby jarní okresní přeborníci nebudou mít v silné konkurenci lehkou úlohu. Tím spíše, že tamní tým doznal přes léto značných změn.

„Přestože na přípravu na nový ročník nebylo mnoho času, změnilo se toho celkem dost. Někdy byly změny bohužel vynucené, avšak doufáme, že dojde ke konsolidaci mužstva, které v kraji předvede dobré výkony,“ uvedl sekretář TJ SK Jevíčko Josef Huf. Trenérem týmu zůstane i v I. B třídě Martin Schuppler, jenž však musí dělit své nasazení mezi Jevíčko a hráčskou kariéru v Březové. Druhým trenérem a vedoucím mužstva je znovu Miroslav Polcr, k nim se ještě připojil dlouholetý hráč jevíčského klubu Michal Khýr.


Kolonka letních odchodů je rozsáhlejší, než by bylo funkcionářům i příznivcům milé. „Na hostování do Velkých Opatovic odešli bratři Tomáš a Zdeněk Kleinovi, do Březové zamířil Martin Schuppler. Náš dres neoblékne ani Jakub Marván, ten zamířil do Dlouhé Loučky, hostování skončilo i Radku Deutschovi, jenž je kmenovým hráčem Moravské Třebové a pravděpodobně bu– de rovněž působit v Březové,“ vypočítává Josef Huf.

Výše zmíněné ztráty bylo samozřejmě nutno někde kompenzovat a Jevíčští se obrátili zejména do nedalekých Velkých Opatovic, které stihl sestup do III. třídy blanenského okresu. „Je prodlouženo hostování Michala Němce, dále přichází dvojice Jiří Ostřížek a Jakub Říkovský. Dalšími novici jsou ikona svitavského fotbalu Jaroslav Štěrba, Zdeněk Horák z Boskovic, v přestup se změnilo hostování Radka Khýra z Chornic a Martina Palenčára ze Slovenska,“ uvedl Josef Huf. O další doplnění a rozšíření kádru se postarali vyšlí dorostenci.


Do I. B třídy jdou Jevíčští s respektem, ale ne s přehnanými obavami. „Očekáváme měření sil s lepšími mužstvy než v okrese a tím pádem těžší zápasy. Zároveň doufáme, že vyšší soutěž přiláká do našeho areálu více fanoušků,“ říká trenér Martin Schuppler a k ambicím svých svěřenců pro nadcházející sezonu dodává: „Stejně tak jako u každého nováčka jakékoli soutěže – naším cílem je vyhnout se boji o udržení. Pokud se nám podaří přezimovat v klidném středu, může se to povést.“


Nejen výkonnostní metu si však jevíčský kouč klade, rád by totiž potěšil i oko diváka. „V minulé sezoně jsme předváděli atraktivní fotbal a stříleli poměrně dost gólů. V tomto duchu chceme pokračovat i nyní v I. B třídě a podobnou hru bychom rádi našim fanouškům předváděli i nadále,“ řekl Schuppler.