Pokračovaly fotbalové soutěže mládeže na všech úrovních. Jako tradičně vám přinášíme přehled dosažených výsledků okresních družstev.

DOROST

ČESKÁ LIGA – U19: Svitavy – Admira Praha 0:4. Sestava: Cabal – Zvára, Štěrba, Čížek, Kala, Škeřík, Říha, Kučera, Válek, Svoboda, Bartoš (Ptáček, Stehlík, Cimburek, Čonka). Poslední tým tabulky začal opět špatně a ve 3. minutě po zaváhání v obraně inkasoval. Jinak byl první poločas v poli zcela vyrovnaný. „Fotbal je i o trpělivosti, umění počkat si na ten správný moment, kdy se dá zápas rozhodnout, a to náš tým postrádal. Ve snaze o vyrovnání jsme stále více otvírali hru, což vyhovovalo soupeři a hlavně jednomu jeho útočníkovi, který nám ve druhém poločase dal tři branky," řekl k zápasu asistent trenéra Pavel Daněk.

ČESKÁ LIGA – U17: Svitavy – Sokolov 1:2 (Krejbych). Nepochopitelný systém ligy v této kategorii poslal do Svitav dalšího soupeře ze vzdálenosti dobrých 350 kilometrů. Domácí sahali minimálně po bodu a nebyli k němu daleko, jenže to by ze svého velkého závěrečného tlaku museli něco vytěžit.

ČESKÁ LIGA – U16: Svitavy – Sokolov 0:6. Hosté patří k nejlepším týmům republiky a to ukázali i na Svitavském stadionu. V utkání jasně dominovali a vzhledem k počtu svých šancí a nastřelených břeven byli k soupeři ještě milosrdní.

KRAJSKÝ PŘEBOR: Horní Jelení – Dolní Újezd 1:0, FC Jiskra 2008 – Moravská Třebová 4:2 (Neumann, Bubák).

I. TŘÍDA: Radiměř – Horní Újezd 0:1 (Lněnička), Proseč – Morašice-Cerekvice 3:2 (Pitra 2). Utkání Žichlínek – Kunčina bylo odloženo. Celek Polička-Pomezí měl volný los.

MEZIOKRESNÍ PŘEBOR: Staré Město – Bystré 0:9 (Korčák 3, Tušla 2, Jílek, R. Prášek, J. Prášek, Drašar), Městečko Trnávka-Chornice – Linhartice-Boršov 0:4 (Zomber 2, Houser, Veselý), Třebařov – Dolní Třešňovec 0:1 (Moravec), Jaroměřice – Morašice 1:1 (Peka – Filipi).

ŽACTVO

Bilance svitavského žákovského střediska není z minulého hracího kola moc pozitivní, protože bodový zisk družstev je roven nule. Ani jedno z nich navíc nebylo k úspěchu nijak blízko a prohrála vcelku jednoznačně, celkové skóre ze čtyř sehraných zápasů je 4:30.

ČESKÁ LIGA – U15: Trutnov – Svitavy 3:0.

U14: Trutnov – Svitavy 6:2.

U13: Admira Praha – Svitavy 11:2.

U12: Admira Praha – Svitavy 10:0.

KRAJSKÝ PŘEBOR: Litomyšl – Lanškroun starší 2:0 (Tomšů, Folta) a mladší 1:5, Moravská Třebová – Pardubičky starší 0:3 a mladší 4:0.

I. TŘÍDA: Polička – Libchavy starší 0:5 a mladší 2:2. Dolní Újezd měl volný los.

MEZIOKRESNÍ PŘEBOR: Rybník – Albrechtice 5:1 (Pleskot 3, Horváth, Svoboda – Vitouch), Sloupnice – Tatenice 2:0 (Adamkovič, Řehák), Sebranice – Radiměř 2:1 (Čáslavský, Boštík – Kincl), Žamberk – Vraclav-Dobříkov 3:5 (Bartoš, Barták, Honzák – Šípek 3, Lupoměský 2). Utkání Kunčina-Mladějov – Březová nad Svitavou bylo odloženo.

OKRESNÍ PŘEBOR 7 + 1: Čistá – Jevíčko 3:5 (Stibůrková 3 – Štindl 2, Nevolník 2, Vašíček), Hradec nad Svitavou – Bystré 1:6 (Hirt – Drašar 2, Tichý 2, Bárta, Jíra), Borová-Telecí – Cerekvice nad Loučnou 2:0 (Bednář, Dvořák), Opatov – Rohozná-Pomezí 4:3 (Kabrhel 2, Abrhám, Cimburek – Makovský, Grossmann, Hartl), Jaroměřice – Morašice 3:0 kontumačně (hosté se nedostavili).