Nejspokojenějším trenérem ve fotbalovém krajském přeboru je v současné době svitavský Zdeněk Válek. Jeho svěřenci se totiž společně s Ústím nad Orlicí a Teslou Pardubice B usadili na špici s plným ziskem. I když se žádné přehnané závěry po dvou kolech nedají dělat, šest bodů už Svitavům nikdo nesebere. To zbylá dvojice má na kontě jen po remízovém bodu a lodivodi mají o čem přemýšlet.

Ústí nad Orlicí – Polička 4:1
Pavel Schejbal, trenér SK Masokombinát: Domácí vyhráli zaslouženě. My jsme se dopustili několika hrubých chyb v obraně a soupeř po nich snadno skóroval, v útočné fázi jsme tentokrát byli bezzubí. Sice jsme jeden gól skoro dali, ale míč se zastavil ve vodě před brankovou čárou. Těžký podmáčený terén nám vůbec nesedl, těžko jsme se s ním vyrovnávali. Ústí vypadá velice dobře, jeho hra je propracovaná, posílilo se, je ale pravda, že jsme mu na tři góly nahráli prakticky sami. Nebýt toho, možná se mohlo o výsledek strachovat. Ale jak jsem řekl, soupeř byl lepší.

Stolany – Svitavy 0:2
Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Celý zápas jsme měli plně pod kontrolou. První poločas se skoro celý odehrál na polovině soupeře. Ten zahrozil v utkání jen jediným závarem, který naše obrana zvládla. Jinak jsme se do šancí dostávali pouze my a proměnit je všechny, bylo by naše vítězství ještě výraznější. Konečně zažíváme dobré vykročení do sezony, snad nám to vydrží i do příštích střetnutí.

Srch – Mor. Třebová 2:2
Petr Mrázek, trenér SKP Slovan: V Srchu se hrál divácky atraktivní zápas, padly čtyři góly a zrodila se řada pohledných akcí. Obě mužstva předváděla útočný fotbal, obrany byly na to, že šlo o soutěžní utkání, hodně nedůsledné. Ke kvalitě duelu přispěl také rozhodčí, nechal hru plynulou, zbytečně ji nekouskoval. Domácí hráli s nováčkovským elánem, velice bojovně, někdy až na hranici únosnosti, ale tak už to bývá. V prvním poločase nás přehrávali, byť to bylo 2:2, ale naše první branka byla z kategorie šťastných. Po změně stran soupeři jakoby docházely síly, lepší jsme byli my, ale remíza se dá celkově považovat za spravedlivou. Vcelku jsem spokojen, i když jsme chtěli vyhrát. První vítězství tak chceme v každém případě získat v sobotu doma. (rh, mo)