Konečné pořadí

1. Slovan Bratislava
2. Frýdek–Místek
3. 1. FC Brno
4. FC Tescoma Zlín
5. Sigma Olomouc
6. TJ Svitavy A
7. FC Forman Boskovice
8. SK Brno–Líšeň
9. SK Slavia Praha
10. TJ Svitavy B

Kluby velmi zvučných jmen z České republiky a ze Slovenska vyslali své reprezentanty na halový turnaj přípravek (ročník 2000 a ml.) Intersped Cup, který hostila svitavská hala Na Střelnici.

Parádní obsazení bylo lákadlem pro veřejnost. Diváci tak postupně obsadili místa k sezení na hlavní tribuně a mačkali se i v prostorách na stání, protože druhou tribunu odmítl správce haly otevřít. Mladí hráči předváděli skvělý fotbal a zaplněné ochozy aplaudovali jejich skvělým výkonům. Ty nejlepší předváděli slovenští hosté z Bratislavy, kteří ve finále porazili hladce 7:2 do té doby výborně hrající Frýdek Místek. Třetí pozici si pak vybojovali elévové z 1. FC Brno po vítězství nad celkem Zlína.

Svitavský tým se musel rozdělit na dva, neboť se v pátek večer velmi nekorektně omluvil přihlášený Šumperk. Bylo jasné, že v šesti hráčích to pro oba dva kolektivy bude veliká dřina. Za svoje představení se však určitě stydět nemusejí. Celek Svitavy 1 hrál půl zápasu vyrovnanou partii i s pozdějšími vítězi ze Slovanu Bratislava, porazil o rok mladší Slávisty, až v boji o páté místo a na pokraji fyzického vyčerpání už nestačil na Olomouc. „Dvojka“ se poskládala na poslední chvíli, kluci spolu hráli poprvé a to bylo znát, přesto podávali srdnaté výkony a některé porážky byly kruté.

Milan Králíček, trenér přípravky TJ Svitavy 2000 a hlavní organizátor turnaje: Uspořádat tak velký turnaj nás stálo dost úsilí a jsem rád, že se po organizační stránce vydařil, za což nás pochválili trenéři ostatních mužstev a věřím tomu, že i diváci byli spokojeni. Rád bych rovněž poděkoval všem sponzorům, kteří nám pomohli turnaj finančně zastřešit, výborné pořadatelské službě a perfektně pískajícím rozhodčím. Co se mi ale nelíbilo, je přístup správce haly, který nechtěl otevřít druhou tribunu (asi by mu pak přibylo práce s úklidem) a stále komandoval děti za špatné přezouvání a za to, že mají prodrbané návleky, které jsme si sami sehnali, jelikož jsme věděli, že jich je na hale nedostatek a většina jich je stejně děravá jak řešeto. Pan správce se pečlivě snaží dodržovat řád haly, bohužel to dost kazilo dojem z turnaje. Každoročně se účastníme řady turnajů a tato opatření nikde nejsou. Hráči se i po tribunách pohybují v sálovkách, ve kterých absolvují zápasy. Je minimálně k zamyšlení, jestli jsou tak striktní předpisy nutné.

(mk, zr)