Tato soutěž zaznamenala oproti dřívějšku výrazný posun, a to jak co do počtu startujících družstev, kterých je šestnáct, tak i co se očekávané fotbalové kvality týče.

Pole účastníků totiž doplnily četné celky, které hrály českou ligu dorostu, ale po její reorganizaci na ně ve vyšší soutěži nezbylo místo. Při pohledu na jména klubů, které se zapojí do nového ročníku, se zdá, že východočeský přebor by měl mít vysokou úroveň a pro mladé hráče to bude šance k růstu.

Svitavsko bude mít v této mimořádně kvalitní konkurenci dvojité zastoupení. Dorostenci TJ Svitavy jsou jedním z těch týmů, které opustily ligovou sféru. Působili tam dvě sezony a teprve letos na jaře se otrkali natolik, že, alespoň co se devatenáctky týká, zaznamenali viditelný progres herní i výsledkový. Ten by si rádi přenesli i do nové soutěže, kterou otevřou v Lanškrouně. Mužstvo povede hlavní trenér Martin Komoň.

Stejné dva roky, po které Svitavy působily v lize, nebyl v litomyšlském oddíle dorost vůbec. Až v letošním roce se jej povedlo obnovit a přihlásit kvalitní soutěž. Jiskra sestavila nový tým, mimo jiné i s hráči, jež hostovali ve Svitavách. Trenérem je Zdeněk Kocman, úvodní zápas hraje s Letohradem.

Účastníci východočeského přeboru dorostu: Svitavy, Litomyšl, Pardubice B, Hořice, RMSK Cidlina, Vysoké Mýto, Nové Město nad Metují, Olympia Hradec Králové B, Česká Třebová, Letohrad, Náchod B, Svitavy, Třebeš, Trutnov, Hlinsko, Dvůr Králové.