Podle trenéra Miroslava Kováře je však pro Poličku dvoubodový zisk ještě „zlatý“. Herní výkon totiž vůbec neodpovídal představám a nebylo to dáno jen potížemi se sestavou, což je podzimní evergreen. „Nehráli jsme nic a máme dva body, tak bych to asi charakterizoval. Nepamatuji, kdy jsem kluky viděl tak dřevěné jako v tomhle utkání. Neumím si to vysvětlit, jako bychom nemohli ani běhat, takže hlavní zásluhu na výsledku má gólman Slaný. Nebýt jeho, asi bychom prohráli,“ uznává trenér Kovář. Jedno pozitivum se však přece jenom našlo. V zápasech v Libišanech, Králíkách a Vysokém Mýtě dala Polička pokaždé první branku, ale ze hřiště odcházela s prázdnou. V tomto případě vedla 1:0 a 2:1 a duel neztratila, takže určitý posun nastal. Soupeř pokaždé vyrovnal Fidlerem z nařízeného pokutového kopu, v rozstřelu, který se protáhl, však byli domácí přesnější. „První poločas od nás ještě snesl určité měřítko, ale druhý vůbec. Nějaké šance jsme si dokázali vypracovat, ale v celkovém pohledu na zápas musím zopakovat, že dva body jsou pro nás výborným výsledkem vzhledem k tomu, co jsme předvedli,“ konstatoval Miroslav Kovář.

Dva výjezdy ven, dvě shodné porážky 0:2. Neděle v krajské fotbalové I. A třídě nedopadla pro regionální zástupce dobře. V Ústí nad Orlicí to pro svitavské béčko lepší být prostě nemohlo. „Výsledek utkání? Rozhodčí – Svitavy B 4:0. Tohle pochopí jenom přímí účastníci kromě funkcionářů a příznivců Ústí. I někteří hráči domácích se omluvili,“ nechtěl se k průběhu střetnutí svitavský trenér Milan Janko vůbec vyjadřovat.

Blíže k úspěchu byl Dolní Újezd na půdě Zámrsku, ale i jeho snažení skončilo nezdarem. „Těžko se hrálo. Domácí vyrukovali s taktikou, kterou kdysi vyučoval Jano Luža,“ použil historické reminiscence na někdejšího slávistického stopera sekretář Jan Kabrhel. „Podle této taktiky musí střety o míč soupeře bolet,“ vysvětlil. Tak to na trávníku i vypadalo, především neuvěřitelně okopaný Drahoš by mohl vyprávět. Hosté musí litovat především úvodu zápasu, Šplíchal a Vrabec měli vyložené možnosti, ale nevyužili je a neprosadil se poté ani nikdo ze spoluhráčů. Domácí se dvakrát trefili a stačilo jim to k vítězství.

9. kolo:

Polička B – Rosice nad Labem 2:2 (1:0), PK 7:6

Branky: 41. Stejskal, 74. Jílek – 68. (PK) a 83. (PK) Fidler. Rozhodčí: Volný. ŽK: 1:0. Diváci: 49. Polička: Slaný – Mužík, Jílek, Andrle, Vondra, Bureš (74. Mitáš), Švec, Opina (53. Zahoran), Klein, Navrátil (8. Stejskal), Čori.

Ústí nad Orlicí B – Svitavy B 2:0 (1:0)

Branky: 31. Chalupník (PK), 78. Krátký. Rozhodčí: Kerhát. ŽK: 2:3. Diváci: 49. Svitavy B: Šperka – Kyncl, Škranc, A. Novák, Zvára (46. Škeřík), Kuda (61. V. Janko), Škáva, Samek, Bartoš, Jurka (73. Jukl), P. Juřík.

Zámrsk – Dolní Újezd 2:0 (1:0)

Branky: 24, Houžvička, 74. Lipavský. Rozhodčí: Šlor. ŽK: 5:3. Diváci: 150. Dolní Újezd: Pravec – Dvořák, M. Vomáčka (35. D. Frank), O. Klusoň, Šplíchal (64. Kalánek), Mokrejš, Drahoš, Fulík, Vrabec, Mandlík, Štarman.

Další výsledky:

Načešice – Vysoké Mýto B 4:2 (3:0). Branky: F. Jirásek, Svoboda, Vegeš, Kopa – Vařečka, Podmajerský z pen. Libišany – Přelouč 6:1 (5:0). Branky: Fidra 4, L. Kraják, Bořke – Voženílek. Letohrad B – Žamberk 2:0 (1:0). Branky: Filip, Chládek. FC Jiskra 2008 – Tatenice 3:3 (2:1), pen. 5:4. Branky: Matoulek 2, Krejčí z pen. – Kristek 3.


Načítám tabulku ...