I když tři ze čtyř zástupců regionu ve fotbalovém krajském přeboru o víkendu bodovali, tak o nějaké extra spokojenosti u nich nelze příliš hovořit.

Moravská Třebová – Polička 1:1 (PK 1:4)

Miroslav Večeřa, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Chtěli jsme potvrdit venkovní vítězství, ale někteří kluci to vzali na lehkou váhu a na utkání se nepřipravili dobře. Jenom v obraně jsme zahráli jakž takž, až na zaváhání při obdržené brance. V záloze a útoku to byla v porovnání s předchozími zápasy katastrofa. V první půlce jsme měli asi dvě gólovky, jinak to z naší strany byla bída. Hřiště bylo dost měkké, ale hráči se špatně obuli a po trávníku bruslili. Z fotbalu mě celkově bolely oči. Alespoň, že jsme vyrovnali, za zisk bodu musíme být rádi.

Roman Kysilko, trenér SK Polička: Měli jsme z utkání obavy, Slovan má podzim výborný a my měli potíže se sestavou. Ale musím říci, že jsem byl docela spokojen, odehráli jsme solidní partii. Domácí měli zkraje mírně navrch, měli tam šanci Šromem a kdyby ji dal, asi by vše vypadalo jinak. Po přestávce jsme byli lepší my a když jsme poslali Stejskala dopředu, přišly šance a v 87. minutě i gól. Bohužel při posledním rohu se asi projevila nezkušenost některých kluků, neuhlídali jsme excelentního hlavičkáře Šatníka a ten si našel prostor k vyrovnání, byť jsme ve vápně měli všechny hráče. Penalty jsme zvládli dobře. Dva body bych před zápasem určitě bral, ale po tom konci trocha zklamání byla.

Svitavy – Dolní Újezd 3:1

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Utkání svojí úrovní odpovídalo postavení obou týmů v tabulce. Fotbalové krásy moc nepřineslo, a tak můžeme být rádi aspoň za tři body, které jsme potřebovali. Lepší jsme byli jen do prvního vstřeleného gólu, pak se hra vyrovnala a ve druhé části byl Újezd po většinu času lepší. Naštěstí hosté nedokázali využít šance, které jsme jim nabídli, přežili jsme i jejich nápor v posledních deseti minutách, kdy nás minimálně dvakrát podržel Jílek, a oddechli si až po brance v předposlední minutě, která potvrdila naše vítězství.

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Od začátku se hrál vyrovnaný duel. My jsme se v prvním poločase dopustili dvou hrubých chyb, které soupeř potrestal, naopak svoje dvě šance jsme nevyužili, ale krátce před přestávkou přece jen snížili. Ve druhé půli jsme postupem času začali mít více ze hry, hned dvakrát mohl skórovat mladík Drahoš, ale gólovky nedal. V závěru jsme hráli vabank a inkasovali potřetí do otevřené obrany. Myslím, že výsledek 3:1 neodpovídá průběhu zápasu, tým si zaslouží za výkon pochvalu. Jenomže hraje se na body a my jsme pořád na třech.