V Kunčině se hrálo hodně vypjaté utkání, hosté posbírali devět žlutých (!). Vše podstatné se odehrálo po 60. minutě. Nejprve byl vyloučen po druhém napomenutí svitavský Říha. Kunčina početní výhodu využila, když nejprve Tlustoš proměnil penaltu nařízenou po faulu gólmana Cabala na T. Brychtu a následně stejný hráč ze skrumáže zvýšil na 2:0. Hosté, kteří už v první půlce „zazdili“ brejk čtyři na jednoho, se dočkali snížení po střele Ryšavého, ale poslední slovo si vzal T. Brychta, který po úniku a přihrávce Šmehlíka „pod sebe“ pečetil účet na 3:1. Nutno dodat, že průběh utkání zanechal v řadách hostů mimořádné roztrpčení.

V Pomezí se o výsledku rozhodlo v samotném závěru. Domácí odehráli s Dolním Újezdem dobrou partii, dlouho drželi naději na bodový zisk, jenomže poslední minuty je srazily na kolena a Drahoš s Frňkou nakonec zařídili úspěch pro hosty.

8. KOLO:

Kunčina – Svitavy B 3:1 (0:0)

Branky: 67. (PK) a 71. Tlustoš, 87. T. Brychta – 78. Ryšavý. Rozhodčí: Bednář. ŽK: 1:9. ČK: 0:1 (61. Říha). Diváci: 120. Kunčina: Hutira – Eliáš (75. V. Pagáč), Pešava, T. Pagáč, Šejnoha (53. O. Brychta), T. Brychta, Sedláček, Šmehlík, Švanda, Tlustoš (89. Kumhala), Crha (53. Kaláb). Svitavy B: Cabal – Kyncl, Kubík, Jukl, Vacek, Gregor (68. Kroulík), A. Novák (75. Scheib), Škeřík, Zvára (41. Sedlák), Říha, Ryšavý.

Vlastimil Suchý, trenér TJ Sokol Kunčina: Utkání bylo nervózní, šlo prakticky o šest bodů. Vybojovali jsme důležité vítězství a s tím panuje spokojenost. Herně to však bylo v prvním poločase dost špatné, snad z přemíry snahy jsme hodně kazili, hráli složitě a ztráceli řadu míčů. Do druhé půle jsme prostřídali a chtěli hru zjednodušit, což se vyplatilo a přes chybu, kterou soupeř potrestal snížením na 2:1, jsme získali tři body. Za bojovnost chválím celý tým.

Pavel Brandejs, trenér TJ Svitavy B: I úplnému laikovi musí být už jenom z letmého pohledu do zápisu o utkání jasné, co s námi v Kunčině bylo provedeno. Fotbalově nás domácí ničím nepřekvapili. Intenzita nefotbalového tlaku však byla tak markantní, že i ti slušní lidé kolem kunčinského fotbalu se za něj styděli. Jsem ale optimista a proto nevěřím, že arogance a bezpáteřnost namistrovaných floutků zůstane nepotrestána.

Pomezí – Dolní Újezd 0:2 (0:0)

Branky: 88. Drahoš, 90. Frňka. Rozhodčí: Jansa. Hráno bez karet. Diváci: 150. Pomezí: Křemenák – Bureš (76. Drobný), Mička, Sláma, Veselý, Ehrenberger (56. Pořízka), Jar. Svoboda, M. Stýblo, Škáva (85. Kotouček), M. Nespěšný, Stodola. Dolní Újezd: Janecký – Mandlík, Drahoš, Kabrhel (74. Kalánek), P. Frank, Frňka, Vrabec, J. Vomáčka, O. Klusoň, Štarman, Kopecký.

Milan Nespěšný, vedoucí mužstva TJ Sokol Pomezí: I v improvizované sestavě jsme dokázali favorita potrápit. Poté, co jsme v úvodní čtvrthodině přečkali bez úhony soupeřův tlak, se hra vyrovnala a šance se střídaly na obou stranách. Druhá půle měla podobný průběh, až v poslední desetiminutovce nás hosté začali přehrávat a nakonec rozhodli ve svůj prospěch. Porážka kvůli gólu z 88. minuty vždycky mrzí. Naše hráče ale musím pochválit, odvedli výkon s velkým nasazením, divákům se celkově utkání mohlo líbit. Sahali jsme v něm po bodu, ale bohužel nám nebyl přán a je to velká škoda.

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Měli jsme dobrý nástup, soupeře zatlačili, vypracovali si tři tutovky a trefili tyčku. Nic jsme však neproměnili a to nás mohlo mrzet, i domácí zahrozili. Po přestávce se Pomezí snažilo dlouhými balony dostat do naší šestnáctky, s čímž jsme si ale vcelku poradili. Mírnou převahu jsme pořád měli, ale do zakončení se dostávali méně. Naštěstí vyšel závěr, po standardce se trefil Drahoš a když domácí hru otevřeli, odvrátili jsme roh, Frňka si poradil i s brankářem a do „prázdné“ podtrhl výsledek. Výhra byla šťastná, ale myslím, že zasloužená, bodů z těžké půdy si ceníme.

Další výsledky:

Přelouč – Pardubičky 4:0 (1:0). Branky: Koch 3, Novák z pen. Načešice – Letohrad B 2:0 (2:0). Branky: Tamchyna, Levinský. Horní Ředice – Semanín 4:2 (1:2). Branky: Dědič 2 (obě z pen.), Vrátil, Dujsík – Nešický, Bednář. Nasavrky – Rohovládova Bělá 1:1 (1:0), pen. 5:4. Branky: Soudek – Pospíšil. Vysoké Mýto B – Luže 1:3 (0:0). Branky: Benda – Hrubý, Bareš, Veis.

Pořadí:

1. Luže (21), 2. Dolní Újezd (18), 3. Horní Ředice (16), 4. Rohovládova Bělá (16), 5. Letohrad B (15), 6. Přelouč (15), 7. Načešice (12), 8. Kunčina (12), 9. Semanín (12), 10. Vysoké Mýto B (11), 11. Nasavrky (6), 12. Pardubičky (6), 13. Pomezí (5), 14. Svitavy B (3).