Dva celky z našeho regionu měly v sobotu v krajské fotbalové I. A třídě výhodu domácího prostředí a k plnému bodovému zisku ji využil Dolní Újezdu. Březová byla po boji poražena a na hřišti sooupeře se nevedlo ani Morašicím.

Březová – Živanice 1:2

Lépe do utkání vstoupili hosté, což vyjádřili v 17. minutě, kdy si na nákop do vápna naběhl Balog a s přehledem zakončil na 0:1. Posléze dvakrát bravurně zasahoval J. Ehren-berger a hra se začala vyrovnávat, v dobrých pozicích se ocitli Logara a Wagner, jehož střela se odrazila od ruky zadáka na roh. Po změně stran ve 49. minutě poslal R. Mikolín do sóla Vorlického, ten si však neporadil s gólmanem. Domácí se dočkali v 53. minutě po střele Prudila (1:1), jenomže tři minuty nato znovu neuhlídali Baloga a ten se prosadil. Velká snaha Březové o vyrovnání ani rychlé protiútoky soupeře se do konce utkání už neujaly.

„Byl to zápas výborné kvality. Hosté dávali najevo, že přijeli pro body. Prezentovali se jako zkušený tým s vynikajícími jednotlivci. Nám chvilku trvalo, než jsme se vyrovnali s rychlostí a technikou soupeře, ale pak jsme s ním sehráli vyrovnané utkání. V závěru jsme vrhli všechno do útoku, kam se vysunul i Králíček, ale akce končily na pozorné obraně, v níž kraloval vysoký Ferčák,“ řekl vedoucí družstva Oldřich Palla.

Branky: Prudil – Balog 2. Rozhodčí: Poláček. Poločas: 0:1. Březová nad Svitavou: J. Ehrenberger – Prudil, Králíček, R. Svoboda, Rada, Logara, R. Ehrenberger, Wagner, Stupka, R. Mikolín, Vorlický (Jež, P. Mikolín).

Dolní Újezd – Letohrad B 3:2

Z aktivního začátku vytěžili domácí po nevyužitých šancích Frňky a J. Vomáčky vedení ve 13. minutě, když Kabrhel vysunul J. Vomáčku a ten obešel i gólmana – 1:0. Hosté odpověděli exkluzivní trefou Kříže z 25 metrů a ve 32. minutě dokonali obrat, když po centru do vápna byl T. Hynek důraznější než Janecký. Vyrovnání přišlo krátce před přestávkou poté, co Čejkův přetažený přímý kop vrátil před branku Klusoň a Kabrhel se nemýlil – 2:2. Bojovná a místy nadměrně emotivní druhá půle vrcholící červenou kartu pro Hynka přinesla svoje rozuzlení v 69. minutě, když se po Frňkově nahrávce trefil technickou střelou hezky do šibenice Havran.

„Utkání bylo fotbalově velice dobré, hrané nahoru – dolů, s řadou šancí. Celý náš tým zasluhuje pochvalu za bojovnost, protože i když jsme prohrávali, dokázali jsme si stále vytvářet možnosti a opět otočit výsledek. Chyběli nám zranění Martin Vomáčka a Kolčava, museli jsme sáhnout do béčka, ale kluci, kteří naskočili, zápas odjezdili,“ chválil vedoucí týmu Radek Novotný.

Branky: J. Vomáčka, Kabrhel, Havran – Kříž, T. Hynek. Rozhodčí: Havel. ČK: 0:1. Poločas: 2:2. Dolní Újezd: Janecký – J. Částek, Samek, Havran, Kabrhel, Klejch, O. Klusoň, Heinisch, Čejka, Frňka, J. Vomáčka (Pravec, Veselík).

Moravany – Morašice 2:1

První poločas se prakticky odvíjel ve středu hřiště, když fotbalisty brzdila celá řada nepřesností. Věci se začaly dít až po změně stran. V 66. minutě Pulpán prodloužil aut a na zadní tyči se smál Lukas. Moravanští se uklidnili a po nejhezčí akci v zápase v podání Krpaty, Molka a střelce Kříže přidali pojistku. O klidný závěr se ale okradli po nedorozumění v obraně. Potrestal ho Válek, jenže závěrečná snaha Morašic k vyrovnání nevedla.

„Soupeř nás v prvním poločase přehrával po zemi, ale do vyložených šancích se nedostal. Do druhé půle nastoupil Kříž a jeho přítomnost rozhodla, když jeden gól dal a byl i u druhého. Za dvě hrubé chyby jsme byli potrestaní. V závěru jsme to zkusili hop nebo trop, ale podařilo se nám jen snížit,“ hodnotil morašický trenér Petr Kuta, který není spokojen s ofenzivní hrou svého mužstva. „Soupeř by to byl i hratelný, ale my jsme si s výjimku gólu jinak vůbec nevytvořili vyloženou šanci a takhle se samozřejmě nedá uspět. Hra dopředu se nám na podzim nedaří a to je pro mě zklamání. Za snahu zaslouží pochvalu Burián, který se vrací po zranění.“

Branky: Lukas, Kříž – Válek. Rozhodčí: Habrda. Poločas: 0:0. Morašice: Prešinský – Klement, Chmelík, Ropek, Jokeš, Vomáčka, Holomek, Pavel Kuta, Štancl, Burián, Škoda (Kubeš, Válek, Růžek).

Další výsledky 8. kola: Staré Hradiště – Slatiňany 2:1 (2:0). Branky: Stefanov, Tesner – Kořínek. Valy – Přelouč 1:3 (0:2). Branky: Veselý – Novák, Koch, Janecký (PK). FK Pardubice C – MFK Chrudim C 5:1 (3:1). Branky: Hovorka, Chovanec, Zavřel, Rydval, Jelínek – Lacman. Stolany – Srch 3:5 (2:2). Branky: Vácha 2, Černohubý – Maivald 2, Vysoudil, Kvírenc, Kavka.

Pořadí: 1. FK Pardubice C (17 bodů), 2. Přelouč (15), 3. Moravany (15), 4. Letohrad B (14), 5. Staré Hradiště (14), 6. Březová nad Svitavou (12), 7. Živanice (12), 8. Srch (12), 9. Dolní Újezd (11), 10. Stolany (10), 11. MFK Chrudim C (9), 12. Valy (7), 13. Morašice (6), 14. Slatiňany (3).

(rh, red)