Byl to pro fotbalovou veřejnost po minulé sezoně menší šok, když se celek Sokola z hloubi tabulky I. A třídy najednou posunul do krajského přeboru. Bylo i nemálo těch, kteří si klepali na čelo, co že tam jako Dolní Újezd chce pohledávat, ale po patnácti kolech je nutno konstatovat, že se mýlili a svěřenci Tomáše Abta se v soutěži určitě neztratili.

Zisk šestnácti bodů a k tomu průběžné umístění na dvanácté pozici, to není vůbec špatná vizitka nováčka, který šel do přeboru bez výraznějších změn v kádru a v převážné většině s týmem, který hrál nižší třídu.

„Myslím, že jsme dosáhli na umístění, jaké asi odpovídá našim kvalitám," hodnotí skončenou podzimní část sekretář klubu JAN KABRHEL. Jak je ale z jeho dalších slov zřejmé, tak ještě o něco lepší výsledek byl v silách mužstva. „Šestnáct bodů je spíše úspěch, ale při troše štěstí jich mohlo být dvacet. Mám na mysli zejména zbytečné ztráty s Pardubičkami a Třemošnicí v závěru podzimu. Ty mrzí o to více, že to bylo na domácí půdě, kde byla naše hra jednoznačně lepší než venku."

„Dolňák" dosáhl na několik pozoruhodných výher nebo remíz. Kupříkladu dokázal, jako jeden z pouhých čtyř celků, obrat o body podzimního mistra z České Třebové (1:1). „Tohoto zisku si cením, stejně jako vítězství nad Poličkou. To byly zápasy, ve kterých jsme proti zkušeným týmům ukázali, že i my umíme hrát fotbal. Na druhou stranu se našly i propadáky, ovšem nejvíce mě zklamala prohra 1:3 v Hlinsku, protože jsme tam byli až do vyloučení Frňky domácímu celku minimálně rovnocenným soupeřem," připomněl sekretář Jan Kabrhel duel, který Újezdským dost dlouho „ležel v žaludku".

Sokol dokázal bodovat v osmi zápasech, sedmkrát to bylo doma v Bořkově, venku uspěl pouze, a to docela překvapivě, v Moravanech. Jinak se na stadionech soupeřů spíše trápil, někdy i vinou toho, že nehrál v nejsilnější sestavě. „Po dlouhém hledání se podařilo najít optimální složení osy družstva, zkvalitnila se hra záložní řady, ale nenastupovali jsme pravidelně v ideální sestavě. Jenže zranění a pracovní povinnosti hráčů k amatérskému sportu patří, takže nějaké skuhrání není na místě," řekl Kabrhel.

Někteří dolnoújezdští fotbalisté zaujali na podzim dobrými výkony, nicméně do konkrétního hodnocení se sekretář nechtěl pouštět. „Ten, kdo byl na podzim vynikající, může na jaře vyhořet, a naopak. Za všechny bych ale jmenoval brankáře Janeckého. Chytil druhou mízu a mnohdy nás podržel."

Jan Kabrhel je jako dlouholetý fotbalový funkcionář v obraze, takže krajský přebor, byť v něm Dolní Újezd hraje poprvé, ho svojí úrovní nepřekvapil. „Řekl bych, že soutěži odpovídá tak prvních pět šest týmů. Zbytek se svojí kvalitou od I. A třídy moc neliší. Co mě ale upoutalo, to je relativně vysoký počet mladých hráčů, které kluby nasazují. Samozřejmě je to na úkor zkušenosti a rutiny, ale jen tak dál. Sestavy Chocně, České Třebové, Litomyšle, Třemošnice, Hlinska, Heřmanova Městce, Lanškrouna, Letohradu či Chrudimi měly opravdu nízký průměrný věk," povšiml si dolnoújezdský sekretář.

Úsilí tamních fotbalistů bude na jaře směřovat k tomu, aby si příslušnost ke krajskému přeboru zachovali. Snadné to nebude, ale povést se to může a proč ne, když podzim ukázal, že Dolní Újezd v něm nehraje druhé housle. „Zimní příprava bude podobná loňské, nebudeme ale už hrát zimní turnaj, ale jenom jednotlivé přátelské zápasy. V plánu máme i soustředění," dodal Kabrhel.