Mnozí příznivci očekávali, že vedoucí Jevíčko ztratí nějaký ten bod v Bystrém, které je doma velice silné. Průběh zápasu je ovšem vyvedl z omylu. Chleba se lámal za stavu 1:2, kdy domácí neproměnili několik slibných příležitostí k vyrovnání, naopak ještě do poločasu znovu inkasovali. Přestože Jevíčští dohrávali v deseti bez vyloučeného Vafky, přidali po změně stran další dvě trefy a jenom potvrdili výbornou podzimní formu. Zároveň dali pádnou odpověď cerekvickým konkurentům, kteří stejným poměrem, tedy 5:1, triumfovali v Dlouhé Loučce. Domácí se sice chtěli na svého soka vytáhnout, tyto plány však vzaly za své v 17. minutě za stavu 0:3.

Loučka klesla i přes tento debakl jen o jednu příčku, neboť se vůbec nevedlo ani Březové. Té chybělo v Mladějově několik opor a na obrazu hry, kterou kontroloval domácí Tatran, to bylo znát. Mezi elitní pětku se dotáhly Jaroměřice, ale jejich cesta k vítězství nad Opatovem nebyla vůbec snadná. Poločas tomu napovídal, leč po přestávce domácí polevili, ze tříbrankového vedení bylo rázem nejtěsnější a v nervózním závěru byli rádi, že vůbec uhájili tříbodový zisk.

Z marasmu se ve druhé půlce podzimu zvedá Trnávka, o víkendu dosáhla na druhou výhru za sebou. S Janovem se tahala až do samého konce, ale zásahy Makrlíka a Stenzla jí zajistili důležitou výhru. Konečně se probudila Kamenná Horka, alespoň některé z vypracovaných šancí proti Čisté proměnila a radovala se teprve z druhého vítězství v sezoně. Naopak jejich soupeř čeká na plný zásah už tři kola.