SOKOL POMEZÍ

„Spokojeni jsme tak z poloviny. Podařilo se stabilizovat kádr, ovšem výsledky byly trochu rozporuplné. Mužstvo sice dokázalo odehrát velice kvalitní domácí zápasy, aby v příštím venkovním duelu velice nemile překvapilo,“ uvedl vedoucí týmu ZDENĚK STOKLÁSEK.

Právě rozdíl v domácích a venkovních vystoupením je hned na první pohled zarážející (třináct oproti čtyřem bodům). „Na vlastním trávníku jsme po doplnění kádru sehráli vydařená utkání bez ohledu na jméno soupeře, naše hra byla pohledná i produktivní, naopak zejména tři poslední venkovní střetnutí musel náš příznivec minimálně obrečet,“ připomněl Stoklásek výsledky 0:4, 2:8 a 1:6. „Zkrátka pokud jsme hráli v plné sestavě na domácím hřišti, byl náš výkon diametrálně odlišný než většina vystoupení na cizí půdě. O tom se mohl každý přesvědčit,“ musel uznat vedoucí mužstva.

„Tým má vcelku dobrou fyzickou kondici a několik velmi dobře technicky vybavených fotbalistů. Kolektiv drží pohromadě, vztahy jsou přátelské, ale i tak nám určitý typ soupeřů v této soutěži dělá obrovské problémy,“ pokračoval Zdeněk Stoklásek v hodnocení uplynulého podzimu. „Celek se sice obešel bez častějších zranění a byl většinou pospolu, přesto jsem byl z některých výkonů mírně řešeno nešťastný,“ neskrývá svoje rozpaky.

„Těžko vyzvedávat přínos jedinců, fotbal je hra kolektivní a pokud se daří, tak šlape celý tým. Ukázalo se, že I. B třída je zajímavá a vyrovnaná, stačí dva tři zápasy a jste v tabulce úplně jinde. Hrát jde s každým,“ myslí si Stoklásek. „ Zimní příprava je naplánována nadmíru poctivě a zkusíme naplnit heslo, že štěstí přeje připraveným,“ dodal.