Domácí Dolní Újezd však zápas nezvládl. Morašice sahaly proti téměř jistému postupujícímu po výhře, nakonec jim ale zůstaly prázdné ruce. Litomyšl si z Va dovezla bod a kdyby lépe střílela, mohly být tři.

Dolní Újezd – Moravany 1:4

Domácí začali aktivně, v 6. minutě si na roh naskočil Havran a hlavou otevřel skóre. Bylo to logické vyústění dění na trávníku, hosté zkraje působili hodně zakřiknutě.

Jenže i tak brzy vyrovnali a byl to gól z kategorie laciných, neboť pozice, z níž Krpata zahrával přímý kop, nevypadala zrovna moc nebezpečně – 1:1.

I tak se nadále hrálo za viditelné převahy domácích, jež si vypracovali několik šancí, ale Rumla nepřekonali. Hosté ale museli být určitě rádi, že se do kabin šlo za smírného stavu.

Po změně stran se vše změnilo. Jakoby snad v dresu Moravan nastoupil jiný tým. Ve 48. minutě se po rohu prosadil Fišer, následně svým prvním kontaktem s balonem zvýšil střídající Englich. To byla pro Újezd rána, ze které se už nevzpamatoval. V 85. minutě pak zpečetil výsledek na 1:4 Kříž.

Fakta – branky: Havran – Krpata, Fišer, Englich, Kříž. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1.
Sokol Dolní Újezd: Janecký – Pachta, Svoboda, Kučera, Kuchta, Čejka, Fulík, Novák, Kolčava, Betlach, Havran (J. Vomáčka, J. Částek, M. Vomáčka).

František Jandáček, trenér Sokola: Z naší strany to byl ve druhém poločase naprostý výbuch. Možná, že kdybychom v prvním proměnili některé z nabídnutých šancí, mohlo se snad utkání vyvíjet jinak, ale to jsou jen kdyby. Po přestávce byl soupeř jasně lepší a zaslouženě vyhrál. My musíme na toto nepovedené utkání co nejrychleji zapomenout.

Valy – Litomyšl 1:1

V první půli byli lepší hosté, dařila se jim kombinace, díky dobrému pohybu ovládli střed pole. V 19. minutě se ujali vedení parádní trefou Holce od břevna do sítě a nadále dominovali, ale už neskórovali.

Po změně stran spálil vyloženou šanci Pavlák a pak se dostali do hry domácí. Nejprve minul Bažant, ale v 59. minutě se zorientoval ve vápně nekrytý Petrlík a hlavou vyrovnal. V nervózním závěru se žádná z možností neujala, byť Budinský na jedné a Vaníček na druhé nebyli od rozhodnutí daleko. Výslednou dělbu bodů nakonec oba celky vzaly.

Fakta – branky: Petrlík – Holec. Rozhodčí: Kutřín (Heřmanův Městec). ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1.
Jiskra Litomyšl: Mikulecký – Drahoš, Hašek, Macháček, Němec, Košín, Holec, Sršeň, Pavlák, Bednář, Vaníček (Janoušek, Vomočil).

František Dvořák, trenér: Mužstvo zahrálo pohledný zápas, kterému ale chybělo lepší zakončení. Kladem je vysoké nasazení a kombinační pojetí z naší strany, v této činnosti domácí silně zaostávali. Dobře zahrála záloha, předváděli jsme nápadité akce, k čemuž pomohl i kvalitní terén. Škoda ale, že jsme náš výkon tak málo zúročili střelecky.

Morašice – Třemošnice 1:2

Proti favoritovi zvolili domácí defenzivní taktiku s pokusy o brejky a to se jim po 85 minut dařilo. Soupeře nepustili do vyložené šance a jeden kontr se jim povedl, když ránu Škody vyrazil gólman jen k dorážejícímu Vomáčkovi – 1:0.

Naděje na překvapení vzaly za své v poslední pětiminutovce. To nejprve propadl do středu obrany dlouhý aut a Kalina „haluzí“ vyrovnal, aby v nastavení Kutílek krásnou křížnou střelou do šibenice rozesmutněl domácí podruhé.

Fakta – branky: Vomáčka – Kalina, Kutílek. Rozhodčí: Vodrážka (Pardubice). ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Sokol Morašice: Lněnička – Klement, Chmelík, Holomek, V. Štancl, Jokeš, Ropek, Pavel Kuta, Válek, Škoda, Burián (Vomáčka, J. Kopecký, Vomočil).

Petr Kuta, trenér: Je to veliká škoda. Pětaosmdesát minut kluci výborně plnili taktické pokyny zaměřené na důslednou obranu a na brejky. Bohužel posledních pět minut, to pro nás byla tragédie. Tvrdě jsme doplatili na chvilkovou nepozornost a zažili zklamání jako ve Valech. Konec to všechno pokazil. Ztratili jsme minimálně bod, tenhle zápas se dal dotáhnout i k výhře.

(rh)