Domácím se nevydařily nástupy do obou poločasů, pokaždé rychle inkasovali a stav 0:2 po hodině hry nevěštil nic dobrého. „Byli i tací příznivci, kteří to nervově neunesli a museli odejít,“ glosoval klubový sekretář Jan Kabrhel. Mandlíkova dorážka je ovšem postavila na nohy, M. Vomáčka se postaral hlavou o vyrovnání a díky pohotovost Dvořáka ve vápně v 71. minutě vedli. Ve těchto fázích jich bylo plné hřiště, otočení zvládli během deseti minut! Na okamžik je potom zmrazil Jiráský, jenž se po standardce protlačil k vyrovnání, ale nakonec se misky vah naklonily přece jen na újezdskou stranu. Hosté zahráli po rohu ve vápně rukou a nařízený pokutový kop proměnil Frňka. Závěr zápasu si domácí hráči s přehledem pohlídali. „K vítězství jsme spíše doklopýtali, nicméně za výrazné zlepšení ve druhé půli jsme si snad tři body zasloužili. Až vydržíme hrát dobrý fotbal po celý zápas, tak budeme vyhrávat bez nervů,“ doplnil Kabrhel.

Svitavská rezerva hostila druhý celek tabulky a podlehla mu smolně nejtěsnějším poměrem poté, co Klíma nachytal svým dalekonosným pokusem brankáře Cabala. A byla to jediná trefa v utkání. Domácí sice po přestávce vyvinuli značnou snahu o vyrovnání, ale proti kvalitně pracující defenzivě soupeře se neprosadili. „V první půlce jsme se nedokázali vyrovnat s důrazem a rychlým přistupováním ze strany hostů. Proseč byla mírně lepší a získala vedení. Po přestávce se hra výrazně změnila. Zasloužili jsme si aspoň srovnat, ale potvrdila se naše největší bolest podzimu v domácích zápasech. V dosavadních pěti jsme dali jen čtyři góly, z toho tři posledním Tuněchodům,“ žehral trenér Milan Janko nad mizernou produktivitou.

11. KOLO:

Dolní Újezd – Zámrsk 4:3 (0:1)

Branky: 61. Mandlík, 68. M. Vomáčka, 71. Dvořák, 81. Frňka – 51. a 75. Jiráský, 10. Novák. Rozhodčí: Pagáč. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Dolní Újezd: Janecký – P. Čejka, Dvořák, Klusoň, Fulík, Frňka, Drahoš, M. Vomáčka, Mokrejš (64. Jireček), Mandlík, Štarman (86. Rejman).

Svitavy B – Proseč 0:1 (0:1)

Branka: 30. Klíma. Rozhodčí: Klír. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (80. Ryšavý). Diváci: 70. Svitavy B: Cabal – Kyncl, A. Novák, Zvára, Marvan, Bednár (79. Kala), Ryšavý, Svoboda, Ehrenberger, J. Jukl (58. P. Juřík), D. Juřík (46. Komínek).

Přelouč – Rosice nad Labem 2:2 (1:1), pen. 5:3. Branky: Novák, Vančura – Pitterle, Novotný. Ústí nad Orlicí B – Tatenice 3:0 (1:0). Branky: Pinkava, Stejskal z pen., Kopecký. Libišany – Vysoké Mýto B 0:1 (0:1). Branka: Trnka. Žamberk – Načešice 3:2 (2:1). Branky: Pavelka 2, Huška – Kodera, Dobrovolný. Tuněchody – FC Jiskra 2008 2:2 (2:2), pen. 3:2. Branky: M. Adámek 2 – Matoulek, Dvorský.

1. Libišany (28), 2. Proseč (28), 3. Vysoké Mýto B (22), 4. Žamberk (19), 5. Ústí nad Orlicí B (18), 6. Zámrsk (17), 7. Přelouč (17), 8. Rosice nad Labem (15), 9. Dolní Újezd (14), 10. Načešice (13), 11. Tatenice (13), 12. Svitavy B (11), 13. FC Jiskra 2008 (10), 14. Tuněchody (6).