Jeden, neboť penalty se jim nepovedly. Utkání samotné bylo v poli vcelku vyrovnané se šancemi na obou stranách, koncovka však nebyla silnou stránkou ani jednoho z týmů. „Hrálo se utkání dobré úrovně. S postupem času bylo stále více jasné, že může rozhodnout jedna chyba nebo standardní situace. Hosté z nich byli nebezpeční, ale po jednom z našich rohových kopů skončil míč na břevně ústecké branky. Zápas tak nakonec skončil spravedlivou remízou,“ myslí si svitavský kormidelník Milan Janko.

Vstup do nového soutěžního ročníku se podle představ nevydařil dolnoújezdskému Sokolu, po dvou kolech zůstává bez bodu. V zápase s Rosicemi nad Labem ho nejprve o gólovou radost připravilo nastřelené břevno, ale jinak byl v prvním poločase nebezpečnější soupeř z Pardubicka, však se také ujal po Růžičkově přesně umístěné střele zpoza vápna vedení. Akcie domácích udržel po přestávce nad vodou gólman Pravec, nebýt totiž jeho zákroků proti rychlým brejkům hostů, bylo by s Újezdem zle daleko dříve, než nakonec bylo…

Ale pojďme po pořádku. Zhruba od 60. minuty převzali domácí iniciativu, přidali na agresivitě a začali se důrazněji tlačit do šestnáctky. V ní bylo rázem o vzruch postaráno a dvacet minut před koncem Štarman pěknou hlavičkou vyrovnal. A zdálo se, že by nemuselo zůstat jen u toho, Újezdští se dál tlačili kupředu, ale žádná z dalších slibných akcí se neujala, ačkoli kupříkladu M. Vomáčka nebyl od gólu po rozehrané standardní situaci daleko, leč mezi tyče se netrefil. A tak přišel totální šok, v 90. minutě nezkrotil Pravec tečovanou střelu, u odraženého balonu byl ve vápně dříve než zadáci rosický Bartoš a teď již tedy bylo s domácími zle skutečně. Krátké nastavení na druhé porážce v sezoně nic nezměnilo.

„Hned v první minutě jsme měli velkou šanci, která skončila na břevně. Myslím, že kdyby padla branka, mohlo být utkání o něčem jiném. Potom jsme se nevyvarovali chyby, kterou soupeř potrestal. Druhá půle byla z naší strany o poznání lepší, podařilo se nám vyrovnat a skóre se dalo i otočit, slibné šance na to byly. Místo toho jsme v poslední minutě opět zaváhali a zbytečně prohráli. O první body se porveme v příštím kole proti Tatenici,“ vyjádřil se trenér Jiří Čejka.

2. KOLO:

Svitavy B – Ústí nad Orlicí B 0:0 (0:0), PK 2:4

Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 1:1. Diváci: 56. Svitavy B: Cabal – Kyncl, Špička, Škranc, Říha, Bednár, Komínek, Marvan, Svoboda, Ryšavý, Jukl (86. Škeřík).

Dolní Újezd – Rosice nad Labem 1:2 (0:1)

Branky: 70. Štarman – 27. Jiří Růžička, 90. Bartoš. Rozhodčí: Čapek. ŽK: 3:2. Diváci: 103. Dolní Újezd: Pravec – P. Frank, M. Vomáčka, Doležal, Rejman (68. Váně), Vanat (63. P. Čejka), Štarman (87. D. Frank), Klusoň, Fulík, Frňka, Mokrejš.

Načešice – FC Jiskra 2008 2:2 (1:2), PK 4:3. Branky: F. Jirásek, D. Jirásek – Ježek, Zach. Tuněchody – Libišany 1:2 (1:1). Branky: Šilhánek – Fidra, Bůžek. Vysoké Mýto B – Přelouč 2:0 (0:0). Branky: Dvořák z pen., Hájek. Zámrsk – Proseč 6:2 (4:1). Branky: Jiráský 3, Houžvička, Novák, Hovorka – Mareš 2. Žamberk – Tatenice 1:0 (1:0). Branka: Kuklík.

1. Libišany (6), 2. Rosice nad Labem (6), 3. Načešice (5), 4. Ústí nad Orlicí B (5), 5. FC Jiskra 2008 (4), 6. Zámrsk (3), 7. Vysoké Mýto B (3), 8. Tatenice (3), 9. Žamberk (3), 10. Proseč (3), 11. Svitavy B (1), 12. Tuněchody (0), 13. Přelouč (0), 14. Dolní Újezd (0).