Krajský fotbalový pohár, který se od letoška hraje pod záštitou hejtmana, dospěl ke svému druhému kolu, po kterém se zastoupení našeho regionu v soutěži ztenčilo na Sokol Dolní Újezd, který v derby porazil Morašice. Končí Kamenná Horka po těsné prohře v Zámrsku a rovněž Moravská Třebová. Ta hrála s Lanškrounem po 90 minutách 2:2 a v penaltovém rozstřelu podlehla 4:5.

Dolní Újezd – Morašice 3:1

Domácí si hned od začátku vynutili územní převahu a s ní začaly brzy přicházet i gólové možnosti. V té největší se ocitl nový muž v újezdském dresu Holec (přišel na hostování z Litomyšle), jenže osamocen před Prešinským mířil vedle. Vedení se domácí dočkali ve 26. minutě, když Mandlíkovi k úspěchu pomohli i obránci soupeře – 1:0. Hned z protiakce ovšem bylo vyrovnáno poté, co se po akci Zerzána prosadil přes nedůrazného obránce Burián.

V dalším průběhu upadla hra do podprůměru a teprve vstup do druhého poločasu zase přinesl trochu vzruchu. V 54. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Svoboda a Újezd opět vedl – 2:1. Pojistku pak mohl přidat J. Vomáčka, který z malého vápna přestřelil, netrefil se po nádherném sólovém úniku ani Frňka a Mandlík v 68. minutě orazítkoval břevno. Až deset minut před koncem dali domácí razítko na zasloužený postup poté, co Mandlík nezištně uvolnil Jana Vomáčku a ten zakončoval pohodlně do odkryté branky. Ve zbytku hrací doby se střetnutí pouze dohrávalo.

Branky: Mandlík, Svoboda, J. Vomáčka – Burián. Dolní Újezd: Janecký – J. Částek, Kučera, Frank, M. Vomáčka, Frňka, Holec, Novák, D. Kabrhel, Mandlík, J. Vomáčka (Fulík, Svoboda, Pravec, Jebousek, Rožek). Morašice: Prešinský – M. Klement, Chmelík, Vopařil, J. Klement, Novák, Mach, Famfulík, J. Kubeš, Burián, Zerzán (Kopecký, Mesarč).

Zámrsk – Kamenná Horka 3:2

Domácí sestoupili z I. A třídy, ale minulým pohárovým vítězstvím nad Českou Třebovou 4:0 ukázali, že v novém ročníku budou myslet vysoko. Ukázali to tím, že se dostali záhy do dvougólového vedení. Horka se vrátila do zápasu po snížení Jukla z penalty, Skalický potom vyrovnal, ale ještě do poločasu Zámrsk vrátil náskok na svoji stranu. Po změně stran další gól nepadl, domácí prodali svoji větší zkušenost z vyšších soutěží a postupové skóre uhájila. Horka pohár se ctí opustila a může se soustředit na obnovenou premiéru v I. B třídě.

Branky hostů: Jukl (PK), Skalický. Kamenná Horka: Hasenöhrl – Richter, Letocha, Nekvinda, Chaloupka, Mach, Jukl, Skalický, Jiroušek, Škáva, Juřík (Bulva, Zábrana).

Dolní Újezd se jako jediný postupující ze Svitavska utká ve čtvrtfinále (21. srpna) s vítězem souboje FC Jiskra 2008 – Žamberk (hraje se tuto středu).