I když lze rozhodně tvrdit, že si v některých zápasech zasloužili lepší ohodnocení svého výkonu, tak na hezké pocity se fotbal nehraje a i trenér TOMÁŠ ABT dobře ví, že nic jiného než tvrdá čísla nerozhoduje. A ta nejsou příznivá.

„Samozřejmě s umístěním nemůžeme být spokojeni. Po dobrém úvodu se nám přestalo dařit, někdy jsme dopláceli na nezkušenost a individuální chyby. Myslím si, že jsme měli získat určitě o šest bodů více,“ vyjádřil se dolnoújezdský kormidelník.

OPORY BEZ NÁHRADY

Dolní Újezd se musel vyrovnat s absencemi několika důležitých článků z úspěšného celku z I. A třídy a, jak se ukázalo, jednalo se o příliš citelný zásah do týmu. „Naše výkony určitě ovlivnily odchody zkušených hráčů, ať to byl Bulušek, Částek či Brůna, Tyto hráče jsme nedokázali adekvátně nahradit a v mužstvu se nenašel lídr, který by ho řídil,“ je si vědom Abt.

I když jsou výsledky dolnoújedského Sokola na domácí půdě a na venkovních stadionech téměř rovnocenné, co se bodového vyjádření týká (šest ku pěti) a na domácí půdě je dokonce nejhorší z celého krajského přeboru, tak pokud jde o herní projev, byly podle Tomáše Abta patrné zřetelné rozdíly. „Domácí prostředí je určitě naší silnější stránkou, protože jsme tam dokázali hrát vyrovnané partie i s protivníky z popředí tabulky. Naopak utkání na hřištích soupeřů bývají naší slabinou.“

To všechno se promítá rovněž do statistiky vstřelených a inkasovaných branek. Především příliš propustná defenziva bránila Sokolu v posunu na přece jen klidnější tabulkové pozice. „Bohužel musím říci, že jsme si v obraně nejednou vyráběli problémy sami, proto jsme také obdrželi velké množství branek,“ uvedl Tomáš Abt. Ani o útok se příliš opírat nemohl, s devatenácti nastřílenými góly se zázraky vyrobit zkrátka nedají, výraznější střelec chyběl. „Naše ofenzíva určitě nebyla tak úderná jak v nižší soutěži. Jednak to bylo dáno zmíněným oslabením kádru, které se projevilo hlavně ve hře dopředu, a také samozřejmě kvalita soupeřů byla vyšší než v I. A třídě,“ uznal trenér.

DOBŘE I ŠPATNĚ

Dolní Újezd odehrál na podzim řadu hodnotných duelů, jenže je málokdy dokázal dotáhnout alespoň k nějakému bodovému zisku, když už ne k vítězství. Kdo například viděl jeho bitvu s druhým Lanškrounem, nechápal, jak může být mezi těmito rivaly rozdíl třinácti příček.

„Dobré zápasy jsme sehráli s Moravskou Třebovou, Svitavami, Lanškrounem, Hlinskem a samozřejmě s Českou Třebovou,“ připomněl Abt cenný skalp favorita. „Bohužel jsme také několikrát propadli, což se stalo v Holicích, Žamberku a Moravanech. Vrchol všeho byl v posledním zápase s Litomyšlí,“ ještě teď Tomáš Abt nerad vzpomíná na absolutně pokažené vystoupení v prestižním derby.

„Soutěž je hodně vyrovnaná na obou pólech a jaro bude ještě hodně zajímavé. Na podzim mě nejvíce překvapila Litomyšl, kde se projevila dobrá práce trenéra Svobody a zlepšený přístup hráčů. Pozice drží Lanškroun a Moravská Třebová. Trochu měl zklamal Letohrad, který jsem považoval za favorita,“ svěřil se Tomáš Abt se svými dojmy z podzimní soutěže.

„Dolňák“ pochopitelně nic nebalí, nemá zdaleka proč, jenom je potřeba výkonnost stabilizovat. „V zimě chceme kvalitně potrénovat, k čemuž nám vedení vytváří dobré podmínky. Tradičně absolvujeme i soustředění v Daňkovicích. Pokoušíme se do mužstva získat posily, o udržení krajského přeboru zabojujeme,“ dodal Tomáš Abt.

Dolní Újezd (15., 11, 19:39)

Moravská Třebová 2:0
Holice 0:5
Chrudim B 3:3, PK 8:9
Třemošnice 0:2
Luže 0:2
Choceň 1:3
Letohrad 2:4
Hlinsko 2:2, PK 6:5
Svitavy 3:3, PK 2:3
Žamberk 0:3
Lanškroun 2:2, PK 1:4
Česká Třebová 2:0
Heřmanův Městec 1:2
Moravany 1:4
Litomyšl 0:4

Střelci: Frňka 4, Štarman 3, Drahoš 2, Klusoň 2, Fulík 2, Kopecký 1, Pešina 1, P. Frank 1, Čejka 1, Brůna 1, Mandlík 1.