Nadcházející fotbalový víkend bude nabitý atraktivními a důležitými zápasy. A není divu, konec sezony je na dohled a bitvy o postupy a sestupy jsou v rozhodující fázi.

Těžko říci, co očekávat od střetnutí Svitav na trávníku Nového Bydžova. Domácí bojují o holý divizní život a jistě jsou nyní rádi, že se proti Svitavským postaví v době, kdy ti jsou evidentně v herní nepohodě a prohráli pětkrát v řadě. Žádná krize ale nemůže trvat věčně a Zbořilovi svěřenci mají proti soupeři ze spodku tabulky dobrou šanci ji zlomit. Chce to ale jediné – oproti minulým utkáním ve všech směrech zkvalitnit výkon.

Krajský přebor po delší době nabízí derby. Polička má za sebou bodově úspěšnou sérii na hřištích soupeřů, během níž se velmi výrazně přiblížila k záchraně v soutěži a proti Cerekvici může nastoupit o poznání ve větším klidu. Hosté ale budou chtít potvrdit svoji zlepšenou hru z předešlých kol.

Všichni tři zástupci okresu v I. A třídě budou mít výhodu domácího prostředí. O „život" půjde Dolnímu Újezdu, který prostě musí porazit béčko Letohradu, jinak to s ním bude hodně špatné. To ostatní dva celky mají před sebou duely, které je mohou dostat dokonce do postupové hry. Rezerva Svitav je proti Valům favoritem, v případě výhry se už dostane na 36 bodů a do kontaktu na popředí tabulky. Pro Březovou je nadcházející domácí dvojzápas (v sobotu Heřmanův Městec a ve středu Bítovany) zřejmě poslední nadějí, jak se ještě reálně udržet ve hře.

I. B třída přináší o víkendu zásadní měření sil, které napoví, kdo bude moci myslet na postup. Druhé Pomezí přivítá vedoucí Českou Třebovou B a v případě úspěchu soka bodově dostihne, i když, pravda, ten má jeden zápas k dobru. Klíčové duely jsou na programu i v boji o udržení, protože Sebranice míří do Jablonného nad Orlicí a Kunčina do Semanína. A všechny tyto týmy jsou ohroženy. Derby v Litomyšli se hraje netradičně od 14 hodin a domácí béčko si zachová šanci na záchranu pouze v případě vítězství. Což bude proti Morašicím náročný úkol.

Dvaadvacáté kolo okresního přeboru, to bude pro fanoušky to pravé fotbalové pochutnání. V přímých střetech na sebe narazí uchazeči nejvyšších pozic: Finišující Janov vyzve na svém hřišti Čistou a do Kamenné Horky se vydají hráči Linhartic. Nelze zapomenout ani na prestižní sousedské derby na Malé Hané, protože souboj Jaroměřic a Jevíčka, to je velký tahák za všech okolností. V každém případě tohle dějství buď situaci v tabulce poněkud osvětlí, nebo ji naopak ještě o poznání zdramatizuje.

Ve III. třídě mohou oba vedoucí celky udělat další důležitý krok směrem k postupu. Jak vedoucí Rohozná, tak druhý Mladějov hrají doma a navíc proti rivalům, s nimiž by si teoreticky měly poradit. Nic jiného než tři body se od nich nečeká. I ostatní utkání ale mají divákům co nabídnout.

Program fotbalového víkendu

Divize C – neděle: RMSK Cidlina Nový Bydžov – Svitavy.

Krajský přebor – sobota: Polička – Cerekvice nad Loučnou, Litomyšl – Žamberk, Živanice – Moravská Třebová.

I. A třída – sobota: Svitavy B – Valy (hř. UMT SY-Lány), Březová nad Svitavou – Heřmanův Městec. Neděle: Dolní Újezd – Letohrad B.

I. B třída – sobota: Litomyšl B – Morašice (14.00), FC Jiskra 2008 – Polička B, Semanín – Kunčina. Neděle: Pomezí – Česká Třebová B, Moravská Třebová B – Verměřovice, Jablonné nad Orlicí – Sebranice.

Okresní přebor – sobota: Rychnov – Dolní Újezd B, Janov – Čistá, Kamenná Horka – Linhartice, Staré Město – Dlouhá Loučka, Opatov – Horní Újezd. Neděle: Městečko Trnávka – Třebařov (16.00), Jaroměřice – Jevíčko.

III. třída – sobota: Moravská Třebová C – Linhartice B (10.00), Rohozná – Jevíčko B, Mladějov – Křenov, Radiměř – Vendolí, Opatovec – Bystré, Borová-Telecí – Jedlová (hř. Telecí). Neděle: Březová nad Svitavou B – Hradec nad Svitavou.

IV. třída – sobota: Morašice B – Pomezí B (16.00), Boršov – Trstěnice, Třebařov B – Chornice.

Začátky utkání, až na uvedené výjimky, jsou určeny na 17.00.