Další celky ze Svitavska nastoupily na hřištích favoritů a Dolní Újezd se postaral o překvapení.

Chrudim B – Dolní Újezd 1:1

Domácí začali podle očekávání náporem, v 15. minutě vyrazil Janecký vyloženou šanci Dastycha a Kroutil přestřelil odkrytou branku. Hosté však rovněž zahrozili, po rohu Čejky hlavičkoval M. Vomáčka do břevna. Stejnému hráči chyběl po spolupráci s Frňkou a Mandlíkem k lepšímu zakončení půlkrok. V závěru poločasu si ještě Janecký poradil s těžkou tečovanou střelou Kroutila.

Po změně stran přišel gólový úder hostů. Nekvinda pálil do tyče, odražený míč si našel Frňka a poslal ho do sítě. Stav 0:1 však dlouho nevydržel, o chvíli později srovnal hlavou Kroutil. Odpovědět mohl Frňka, ale svoji další velkou možnost nedal. S blížícím se závěrem zápasu začal sílit tlak Chrudimi a zejména agilní Kroutil dělal defenzivě Újezdu značné potíže. V 71. minutě se do nebezpečné pozice dostal Ráliš a Janecký reflexivně zasahoval. A když pět minut před koncem v poslední větší příležitosti vychytal zmíněného Kroutila, nenechali si hosté cenný bod vzít.

Fakta – branky: 53. Kroutil – 50. Frňka. Rozhodčí: Schmeiser (Dolní Roveň). ŽK: 0. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Chrudim B: Vostradovský – Vágner, Valda, Hauf, Malý – Malinský (84. Meduna), Langr, Ráliš, Dastych (80. Tlapák), Žalud (80. Kratochvíl) – Kroutil.
Dolní Újezd: Janecký – M. Vomáčka, Kučera, Čejka, J. Částek – Nekvinda, Frňka (89. Frank), Holec, Fulík (74. Kabrhel) – Mandlík, J. Vomáčka.

Choceň – Svitavy B 2:0

Oba celky se ze začátku spíše oťukávaly. Domácí měli míč na svých kopačkách, ale obrana rezervy působila velmi kompaktně a Choceň se k zakončení příliš nedostávala. Ve 12. minutě si ale odražený míč po rohovém kopu našel Coufal a napálil jej do sítě – 1:0. Svitavští se pokoušeli o rychlé vyrovnání, jenže střely z dálky nemohly zkušeného gólmana Gerčáka vážněji ohrozit. Odehrána byla necelá půlhodina, když se trefil Hrubý (2:0) a Choceň se tím pádem mohla uklidnit. Měla i další šance, které zůstaly bez využití.

Ve druhé půli se i Svitavští dostali k několika příležitostem, nebezpeční byli hlavně po centrovaných balonech, ale kontaktního gólu se nedočkali. Domácí si závěr pohlídali a stav se vícekrát nezměnil.

Fakta – branky: 12. Coufal, 28. Hrubý. Rozhodčí: Havránek (Chrudim). ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 2:0.

Choceň: Gerčák – Baborák, Eisner, Chleboun, Coufal – Hrubý (89. Hroděj), Kopecký, Šabata (84. Rozlívka), Smejkal (47. Kaplan) – Smola, Souček (89. Sloupenský).
Svitavy B: Uchytil – O. Urban, Škraňka, Uhlíř (84. Švec), Kubík – Gregor (70. Raplík), Ovad, Jukl, Stenzl – Frolo, Mikolín.

Polička – Litomyšl 0:2

Domácí začali aktivněji, ve dvou slibných pozicích se ocitl Leinweber, ale jednou netrefil branku a podruhé ho vychytal Kačer. Pak začali hrozit hosté, střelu Sršně lapil Slaný, Zeman dal z boku těsně nad, ale ve 23. minutě využil důsledný Vaníček nedorozumění obrany s gólmanem a otevřel skóre – 0:1. O vyrovnání se z trestného kopu pokoušel Novák, ovšem výborně zasáhl litomyšlský brankář.

Po změně stran mohl nejprve zvýšit Černý, ale nezamířil přesně. Co se nepodařilo jemu, to dokázal v 53. minutě Zeman, když byl u dlouhého míče rychleji než Slaný a usměrnil ho do sítě – 0:2. Zaskočení domácí se pokusili o odpověď dvěma pokusy Jílka, proti oběma se ale vytáhl Kačer. A když v závěru ani J. Petr po samostatné akci na Kačera nevyzrál, byl nečekaný výsledek na světě.

Fakta – branky: 23. Vaníček, 53. Zeman. Rozhodčí: Brychta (Kunčina). ŽK: 1:2. Diváci: 215. Poločas: 0:1.

Polička: Slaný – Škoda, J. Petr, Pavliš, Novák (63. Jílek) – Poul (83. Findejs), Klein, Navrátil (63. T. Švec), Kovář – Stejskal, Leinweber.
Litomyšl: Kačer – Vomočil, M. Hašek, Prokop, Drahoš – Zeman (70. Kundera), Černý, Sršeň, Kristek – Vaníček, Malý.

Další výsledky 20. kola KP Pardubicka

Letohrad B – Lanškroun 2:3

Fakta – branky: 64. Lorenc z pen., 66. Beneš – 12. a 27. Knápek, 56. Černušák. Rozhodčí: Kotyza (Mladkov). ŽK: 5:4. Diváci: 56. Poločas: 0:2.

Letohrad B: Satoria – Peřina, Zach, Beneš, Hynek (46. Macháček) – Pokorný (80. Černohous), Lorenc, Procházka, Švercl (56. Dvořáček), Kříž – Matějíček.
Lanškroun: Wendlig – Krejsar, Urban, Pavelka, Novák (61. Smrkal) – Skalický, Černušák (86. Macháček), Savych, Šilar – Knápek (90. + 4. Popelář), Komínek (83. Kolomý, 90. Karlík).

Holice – Hlinsko 1:0

Fakta – branka: 8. Václavek. Rozhodčí: Hořínek (Hradec nad Svitavou). ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Holice: Češka – Jan Růžička, Ručka, Hanč – Krpata (46. Jiráský), Chvála, Kopřiva, Starý – Denk (74. Klouček) – Václavek, Michalec (85. Kosek).

Hlinsko: Kopecký – Černík, Z. Cach, Kysela (69. Veselský), Nevole – Hrubý (85. Jůn), Jiroutek, Kaufman, Sádovský – L. Cach (74. Jeníček), Ce­pl.

Žamberk – Pardubičky 1:0

Fakta – branka: 79. Ulvr. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 2:4. Diváci: 215. Poločas: 0:0.

Žamberk: Martinovský – Ulvr, Franke, Šponar, Kos – Pavelka (88. Kotyza), Hrabík (57. Trejtnar), Breda, Janč – Čada, J. Huška (67. Dvořák).
Pardubičky: Vlček – Sokol, Škopek, Klement, Rössler – Froš, Paukovič, Semínko, Maršíček (46. Luptovský) – Münzberger, Svoboda.

Třemošnice – Česká Třebová 0:0

Fakta – rozhodčí: Halda (Starý Mateřov). ŽK: 0. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Třemošnice: Auersvald – Nepovím (67. Forman), Kunášek, Culek, Kalina – Petr, Šindelář, J. Vančura (80. Široký) O. Vančura – Král, Schneiderwind.
Česká Třebová: Baláž – Abt, Štěpán, Kubásek, Švec – Zahálka, Borek – Novotný, Grepl (28. Strnad), Urbanec – Pešek.

Moravany – Heřmanův Městec 4:0

Fakta – branky: 51. a 59. Kříž, 1. Novák, 12. Formánek. Rozhodčí: Saňák (Králíky). ŽK: 2:1. Diváci: 180. Poločas: 2:0.

Moravany: B. Branda – Krpata, Záleský, Lukas, Hurta – Hermann, Formánek (62. Kulhánek), Beran, Novák (79. Bříza) – Poláček (75. J. Branda), Kříž (83. Kubík)
Heřmanův Městec: Skalický – Musil (85. V. Dědič), Synek, Tiler, Chudomel (62. M. Jablečník) – D. Jablečník, Mach, Šafránek, Hlaváč – D. Salfický (77. Ilko), J. Dědič (77. Svoboda).

Pořadí: 1. Choceň (42), 2. Česká Třebová (42), 3. Hlinsko (34), 4. Pardubičky (31), 5. Polička (31), 6. Moravany (28), 7. Chrudim B (28), 8. Lanškroun (26), 9. Holice (26), 10. Svitavy B (24), 11. Žamberk (22), 12. Třemošnice (20), 13. Heřmanův Městec (20), 14. Letohrad B (18), 15. Dolní Újezd (17), 16. Litomyšl (16).