Teprve potřetí na jaře naplno bodovala litomyšlská Jiskra, která si proti České Třebové spravila střeleckou náladu. Moravská Třebová vedla v Hlinsku záhy o dvě branky, ale poté, co domácí fotbalisté ze své poslední akce vyrovnali, se museli spokojit s dvoubodovým ziskem po úspěšném rozstřelu.

20. KOLO:

Litomyšl – Česká Třebová 4:0

Půl hodiny se oba soupeři na trávníku spíše hledali. I když se snažili o útočné pojetí, tak v zakončení postrádali přesnost a většina střeleckých pokusů šla mimo. Nejnadějnější byla rána Paclíka z dálky, která zatřásla břevnem. Mířidla se povedlo seřídit domácím, konkrétně Peškovi, který nejprve dotlačil balon do branky ze skrumáže po rozehrané standardní situaci a následně se prosadil po úniku a přihrávce Severy. Snaha hostů po změně stran byla hodně bezzubá, byť v poli se hrál vyrovnaný fotbal. Hráči Jiskry zazdili řadu nadějných brejkových situací vlastní nepřesností, v závěru však výhru vylepšili. Nejprve po rozebrání obrany zamířil do odkryté svatyně Urban a o stylovou tečku se postaral střídající Blajda, jenž zpoza šestnáctky krásnou ránou vymetl „vingl“.

Fakta – branky: 31. a 38. Pešek, 85. Urban, 90. Blajda. Rozhodčí: Papežík (Kunčina). ŽK: 4:3. Diváci: 60. Poločas: 2:0. Litomyšl: Koukola – Tomšů, Hašek, Gyömber, Jireček – Urban (86. Blajda), Svoboda, Kristek (72. Hromádka), Paclík – Pešek, Severa (67. Folta). Česká Třebová: Hubálek – Pachl, Plačko (83. M. Ezr), Švec, Krystl (67. Vaňous) – Grepl, Sejkora, Müller, O. Ezr, Rufer – Stolín.

Svitavy – Dolní Újezd 3:1

Po opatrné úvodní čtvrthodině udeřili jako první domácí, když hezky zakombinovali v šestnáctce a J. Novák prostřelil Janeckého. Tato situace přece jen trochu rozproudila hru a pokusy o zakončení byly rázem na obou stranách častější, ne však dostatečně přesné a razantní. Svitavští měli lehce navrch, ale zkraje druhého poločasu po nenápadné akci vyrovnal Štarman a hosté vycítili naději na body. Jenže hned vzápětí si nepočínali důsledně ve středu hřiště, soupeř toho využil k rychlému výpadu a D. Juřík si sám před Janeckým poradil – 2:1. Újezd ale pokračoval v sympatickém výkonu a v 66. minutě ho dělily centimetry od srovnání, když Vrabec trefil z trestného kopu tyč. Klid na kopačky Svitav vnesl teprve kontr do otevřené obrany, který do odkryté svatyně zakončil Leinweber. Teprve pak mohli domácí zahodit obavy o výsledek.

Fakta – branky: 15. J. Novák, 56. D. Juřík, 82. Leinweber – 52. Štarman. Rozhodčí: Mach (Polička). ŽK: 1:4. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Svitavy: Jílek – J. Novák, Vacek, Czehowský, Veselský – Drašar (46. Komínek), M. Čížek, F. Čížek (46. Leinweber), Chlup, Horák (81. Bartoš) – D. Juřík (70. Škáva). Dolní Újezd: Janecký – P. Frank (79. Rejman), Čejka, Mandlík, Částek – Fulík, Klusoň, Pešina, Vrabec – Štarman (60. M. Vomáčka), Drahoš.

Hlinsko – Moravská Třebová 2:2 (PK 3:4)

Další dva cenné body z náročného venkovního souboje. Slovan výborně začal a záhy vedl o dva góly, ale tentokrát mu slibný náskok nestačil. Ještě do poločasu domácí snížili a další klíčovou situací bylo vyloučení Štaffy za hru rukou před brankovou čárou po hodině hry. Hlinsko však penaltu nedalo a hosté strážili v oslabení těsné vedení. Což se jim s vypětím všech sil dařilo, jenže pouze do poslední, respektive 91. minuty, kdy Volf ze zoufalého hlineckého tlaku přece jen vyrovnal. Rozstřel, a tím pádem bonusový bod, však patřil Slovanistům.

Fakta – branky: 40. Portyš, 90. + 1. Volf – 7. Konečný, 28. Válek. Rozhodčí: Zavřel (Luže). ŽK: 0:3. ČK: 0:1 (61. Štaffa). Diváci: 120. Poločas: 1:2. Hlinsko: Sobotka – Hlouš (71. Solnička), Volf, Nevole, Portyš – Vašek, Klika, Zub (37. Polívka), Tulach – Kyncl, Křivka. Moravská Třebová: Kamisch – Pinkava, Kopa, Bubela, Šatník – Štaffa, Novák, Bednář, Válek – Petrila, Konečný (16. Macek).

Další výsledky KP Pardubicka:

Lanškroun – Heřmanův Městec 2:2 (PK 5:4)

Fakta – branky: 36. Ptáček z pen., 63. Sita – 21. Salfický, 55. Čáp. Rozhodčí: Fojtík (Pardubice). ŽK: 3:6. ČK: 0:2 (41. Jošt, Žďánský po ukončení zápasu). Diváci: 230. Poločas: 1:1. Lanškroun: Ehrenberger – Vaníček, Popelář, Pavelka, Karlík – Doležal (46. Komínek), Krejsar, Š. Kolomý, Sita – Ptáček, Savych. Heřmanův Městec: Žďánský – Čáp, Dvořáček, T. Zrůst, J. Jablečník – V. Svoboda (43. M. Jablečník), Mach, Motl, Jošt – D. Svoboda, Salfický (66. D. Zrůst).

Letohrad – Holice 5:0

Fakta – branky: 50., 65., 72. a 74. Kabourek, 89. Smíšek. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun). ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Letohrad: Martinovský – Šponar (63. Lorenc), Macek, Kail, P. Štěpán – Hiller (73. Trnka), Chládek, Vaniš (75. Bartoň), J. Štěpán – Kabourek, Čada (75. Smíšek). Holice: Pšenička – Řehák, Kopřiva, Chvála, Rožek – Semínko (66. Fotul), Jedlička, Řezníček, Machatý (86. Růžička) – Křtěn (86. Lát), Černý.

Choceň – Chrudim B 3:0

Fakta – branky: 45. Baborák z pen., 51. Sršeň, 74. Novotný. Rozhodčí: Schmeiser (Roveň). ŽK: 1:1. Diváci: 99. Poločas: 1:0. Choceň: Gerčák – Coufal, Zahálka (89. Zachař), Krejza (79. Matějka), Lebeda – Baborák, Novotný, Sršeň, Vondra (83. Beneš) – Klofanda, Rozlívka. Chrudim B: Kudláček – F. Holeček, Jindrák, Kopecký, Zikmunda – Zrůst, Čáp (57. Kužma), Mašek (57. Pilný), Švec (53. Friček) – Linhart, Holeček (53. Rejfek).

Luže – Třemošnice 2:0

Fakta – branky: 71. Fejl, 77. Veis. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (80. Forman). Diváci: 100. Poločas: 0:0. Luže: O. Klenor – Naď, Mocanu, Shejbal, Malinský (88. Koukal) – Lacman, Holub, Roubínek, Veis – Kroutil, Fejl (88. D. Klenor). Třemošnice: Oswald – Hromádka, Culek (46. Jelínek), Mejtský, Král – P. Šindelář (82. Pieies), M. Šindelář (61. T. Forman), J. Vančura, O. Vančura – D. Forman, Hejcman (85. Šmídl).

Žamberk – Moravany 1:2

Fakta – branky: 9. Kuklík – 10. Knotek, 74. Machatý. Rozhodčí: Beneš (Letohrad). ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Žamberk: Ikizgül – Franke, Rudolecký, Kos, Zach (73. Vaňous) – Kotyza, Ďuriš (80. Cvik), Jírů, Trejtnar (85. Pavelka) – Dvořák (65. Skoták), Kuklík. Moravany: B. Branda – Knotek, J. Lukas, M. Lukas, Hurta – Sokol, Semerád, Hynek, Komárek – Kříž (90. Vařečka), Machatý (88. Čáň).

1. Lanškroun (55), 2. Letohrad (50), 3. Moravská Třebová (50), 4. Litomyšl (47), 5. Svitavy (43), 6. Chrudim B (40), 7. Hlinsko (40), 8. Holice (36), 9. Česká Třebová (35), 10. Moravany (34), 11. Luže (33), 12. Heřmanův Městec (32), 13. Choceň (30), 14. Třemošnice (22), 15. Dolní Újezd (17), 16. Žamberk (12).