Újezdští rozehráli utkání na trávníku Metry dobře a záhy se ujali vedení, první vyhrání ale z kapsy vyhánělo. Domácí dvěma rychlými trefami otočili skóre ve svůj prospěch a odpověď ze strany soupeře se nedostavila. Metra tedy zdárně pokračovala ve svém jarním úprku z nebezpečných vod.

Ani újezdské béčko však nemusí lamentovat, neboť z náskoku ztratilo jediný bod. Opatov si totiž nedokázal na domácí půdě poradit s tonoucí Březovou. Na její vedoucí branku ze závěru poločasu sice zareagoval, a to hned dvěma zásahy, jenže protivníka to nepoložilo a zvýšeným úsilím vyrovnal. Domácí propásli ideální příležitost přitáhnout se na rozdíl jediného bodu k lídrovi.

I další favorizované celky tápaly. Bystré, které vyhrálo první tří jarní zápasy, si nyní přičetlo druhou porážku v řadě. V Křenově propadlo v obranné činnosti, dovolilo svému rivalovi, aby se čtyřikrát gólově prosadil, a s tím moc dělat nešlo, byť i hosté byli docela produktivní. Domácí cenným vítězstvím posílili svoje naděje na udržení.

Probudil se nejlepší střelec přeboru Daniel Švec a odnesl to Hradec. Jaroměřický kanonýr udeřil v nástupech do obou poločasů a protože domácí stačili srovnat krok jen jednou, ale podruhé nikoli, narodila se premiérová jarní výhra celku z Malé Hané tam, kde se to nečekalo.

Vraždění neviňátek, to je výstižný popis dění v Morašicích, kde tamní fotbalisté ani za rozhodnutého stavu neztratili chuť do hry a hlad po gólech, takže Rohozné uštědřili dvouciferný příděl.

Týmem jara je zatím bezkonkurenčně moravskotřebovské béčko. Páté dějství mu přineslo pátou výhru a tím pádem posun na třetí příčku. Proti Janovu nenechali Slovanisté nic náhodě a sestavu pořádně „nazbrojili". Právě dva stabilní členové kádru prvního mužstva Staněk s Polákem se podepsali pod konečný stav.

Do klání v Jevíčku vstoupilo dobře domácí družstvo a záhy otevřelo účet. K překvapení všech ale Sebranice zvýšily aktivitu, odměnou jim byly dva zásahy v síti Přikryla a několik dalších šancí. Jevíčští vyrovnali na začátku druhé půlky, leč ve zbytku střetnutí už dobře chytajícího Jiráně nepřekonali.

18. kolo:

Morašice – Rohozná 10:0

Branky: 14., 22. a 85. Válek, 17. a 37. Chmelík, 8. M. Štancl, 47. Novák, 54. Burián, 68. Ropek, 84. Kuta. Rozhodčí: Paclík. ŽK: 0:2. Diváci: 70. Poločas: 5:0. Morašice: Prešinský – V. Štancl, Chmelík, Ropek, M. Štancl (32. Kopecký), Škoda (62. Vopařil), Válek, Novák, Tměj, Skala, Burián (62. Kuta). Rohozná: L. Moravec – Báča, Hakl, Luňáček, R. Jandl, Hladík, K. Moravec, Mauer (73. M. Jandl), Savočka, Krejčí, Fuchs.

Opatov – Březová 2:2

Branky: 50. Zeman, 55. Popelka – 43. Kutlák, 67. Dufek. Rozhodčí: Vodička. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Opatov: Havlát – Popelka, Prokop, Petruň, Lustyk, Broulík, Sedlák (73. Kolomazník), Paar, Kalánek, Cimburek, Zeman. Březová nad Svitavou: Kejda – Macek, Lidmila, Dufek, Zrno, J. Procházka, Valter, Stupka (90. Lukášek), Ducháček, Kutlák, T. Procházka (64. Hynek).

Křenov – Bystré 4:3

Branky: 23. Darmo (PK), 48. Peterka, 56. Bednařík, 80. Navrátil – 28. a 85. P. Lánský, 53. Mitáš. Rozhodčí: Švancara. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 1:1. Křenov: J. Kozelek – Vašíček, Cápal, Darmo, Nárožný, Švihálek (62. Kovařík), Navrátil, Peterka (83. Velička), Helebrand, Dvořáček, Bednařík. Bystré: Janoušek – Oravec, Juráš, P. Lánský, Zahoran, Němec, Cupal (80. Šidlo), Jukl, Mužík, Jílek (46. Jíra), Mitáš (80. Bombera).

Jevíčko – Sebranice 2:2

Branky: 9. Müller, 56. A. Klein – 14. a 16. Madejovský. Rozhodčí: Hnát. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:2. Jevíčko: Přikryl – Jedlinský, A. Klein, Továrek (46. Z. Klein), Seknička, Berka, Vafka, Kritzbach, Müller, Říha, Linhart. Sebranice: Jiráň – Klusoň, Nezbeda, Kučera, T. Kalánek (85. Jílek), P. Kalánek, Červ, Vopařil, Prokůpek, Madejovský, Lorenc (66. Radiměřský).

Hradec – Jaroměřice 1:2

Branky: 18. Jachan – 3. a 50. Švec. Rozhodčí: Šourek. Bez karet. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Hradec nad Svitavou: Milota – Lelek, L. Zedník, Marek, Nedoma, Rada, Bubela, Čejka, Hebelka (55. Smolej), Čížek (81. Veselý), Jachan. Jaroměřice: Procházka – Valenta, Jakab, Šebek, Vacula, Gecl, Švec, Hrbata, Dračka, Seidl (88. Popelář), Batelka.

Moravská Třebová B – Janov 2:1

Branky: 15. Staněk, 52. Polák – 30. Knap. Rozhodčí: Vrážel. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Moravská Třebová B: Potáček – Fikr, Špaček, Skřebský (46. Doseděl), Staněk (81. Štaffa), Huryta, Müller, Strnad (60. Dostál), Polák (76. Kolář), Pospíšil, Rázl. Janov: Beránek – L. Zvěřina, Pirkl, Šváb, Vašinka, Háněl (21. Novotný), V. Wejda (72. Kubíček), Kramář, Bureš, Knap (82. M. Wejda), Boháček.

Linhartice – Dolní Újezd B 2:1

Branky: 50. Kryštof, 57. Vacek – 8. O. Klusoň. Rozhodčí: Nekvinda. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Linhartice: F. Radimecký – Prucek, M. Radimecký, Koutník (46. T. Kelo), Vacek, Škrabal (83. Ondříček), Bednář, Kryštof (63. Kalášek), Andrlík, P. Kelo, Kubálek. Dolní Újezd B: T. Klusoň – Doležal, Chadima, Nádvorník, Svoboda, Klička, Mokrejš (46. Chudý, 85. Kuta), Heinisch, Pravec, Frank (77. Jireček), O. Klusoň.

1. Dolní Újezd B (39), 2. Opatov (36), 3. Moravská Třebová B (34), 4. Morašice (33), 5. Janov (32), 6. Bystré (31), 7. Hradec nad Svitavou (30), 8. Jaroměřice (28), 9. Jevíčko (27), 10. Linhartice (21), 11. Křenov (20), 12. Březová nad Svitavou (14), 13. Sebranice (11), 14. Rohozná (3).