Na rozpálené umělé trávě měli v první části hry mírně navrch hosté, což po půlhodině přetavili ve vedoucí trefu, když se na šestnáctce opřel do balonu Frňka a nedal Kavalírovi naději. Hned vzápětí to mohlo být 0:2, ve stoprocentní šanci se ocitl O. Klusoň, ale ani nadvakrát svitavského gólmana nepřekonal. To byl jeden z klíčových momentů derby, neboť Svitavští začali postupně stále více vystrkovat ofenzivní růžky. Nástup do druhého poločasu se jim náramně povedl, střídající Scheib trefil krásný „volej“ a vyrovnal. Obrat dokonal z nařízené penalty Kavalír a bojovní domácí potom nedovolili soupeři, aby se dostal ve snaze o vyrovnání do trvalejšího tlaku. Naopak, v 82. minutě se ujala Ryšavého střela k tyči a překvapení bylo tím pádem dokonáno.

Kunčina si před týdnem přivezla nečekané tři body z Letohradu, ovšem v domácím prostředí je nedokázala potvrdit. V souboji rivalů ze silného středu pořadí se jí hrubě nevydařil začátek a po necelých pěti minutách lovil Hutira balon ze své sítě po střele Chovance. Potom zahodil sólo T. Brychta a dorážku domácí nenasměrovali do odkryté branky. Naopak po chybě v rozehrávce inkasovali na 0:2. Zmar domácích dokonala neproměněná penalta Tlustoše, soupeř následně udeřil ještě jednou a došel si pro výhru.

Poprvé na jaře zažili vítěznou radost hráči z Pomezí. V souboji proti letohradskému béčku se na ně konečně usmálo štěstí, kterému však šli naproti aktivním pojetím od úvodních minut. Ten jim přinesl dva gólové zásahy, v závěru však soupeř korigoval na rozdíl jediné branky a domácí tři body bránili ze všech sil. Díky obětavosti celého mužstva nakonec úspěšně.

18. KOLO:

Svitavy B – Dolní Újezd 3:1 (0:1)

Branky: 49. Scheib, 62. Kavalír (PK), 82. Ryšavý – 31. Frňka. Rozhodčí: Halva. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Svitavy B: Kavalír – Škeřík, Kubík, Kyncl, Vacek, A. Novák (77. Marvan), Gregor (87. Petrila), Ryšavý, Zvára (59. P. Juřík), Říha (71. Urban), Uhlíř (29. Scheib). Dolní Újezd: Janecký – P. Frank, Pešina, M. Vomáčka, Částek, Kabrhel (66. Vrabec), Drahoš, O. Klusoň, Fulík, Bulušek, Frňka (66. Štarman).

Pavel Brandejs, trenér TJ Svitavy B: Opět jsme svedli urputný boj. Po Luži jsme i druhému postupovému aspirantovi vstřelili tři góly, hlavně jsme však na něho i vyzráli. Hosté se ujali vedení po nenápadné akci, potom Milan Kavalír bravurně zneškodnil tutovku Klusoňovi. Ve druhé půli se fantasticky trefil Jan Scheib. Následně jsme suverénně proměnili jasnou penaltu a deset minut před koncem ještě přidali uklidňující branku. Větší vůle, důraz a touha uspět byly na naší straně. Zvítězili jsme zaslouženě.

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Určitě nám neprospěl přechod z přírodní na umělou trávu. Ze začátku jsme s tím měli velké problémy a úvod zápasu podle toho vypadal. Postupně jsme se rozehráli a pěknou střelou Frňky se ujali vedení. Měli jsme navíc tutovku na 2:0, tu jsme nevyužili, což byl zřejmě jeden z klíčových momentů utkání. Ve druhém poločase nás soupeř přehrál dvěma jednoduchými dlouhými nákopy za obranu, jednou z toho byl rovnou gól, druhou situaci jsme hasili jenom za cenu penalty. Po třetí brance domácích bylo o výsledku rozhodnuto. Z naší strany se jednalo o nevydařené utkání, na které musíme zapomenout. Teď nás čeká lídr z Luže a to bude šance, jak toto zaváhání napravit.

Kunčina – Rohovládova Bělá 0:3 (0:1)

Branky: 42. a 74. Kotajny, 5. Chovanec. Rozhodčí: Lukášek. ŽK: 1:3. Diváci: 90. Kunčina: Hutira – Eliáš (60. Kalina), Šejnoha, Krepl, Zeman, T. Brychta, Sedláček, Spálenský (77. Švanda), Kaláb, Tlustoš (70. V. Pagáč), Šmehlík (81. T. Pagáč).

Vlastimil Suchý, trenér TJ Sokol Kunčina: Co mám povídat, byl to pro nás smolný zápas, ze čtyř střel na branku jsme dostali tři góly. Sami bychom se asi střelecky neprosadili, ani kdyby se hrálo do rána. Je pravda, že hosté byli běhavější a více kombinovali s míčem, navíc jim pomohlo rychlé vedení. My jsme nedokázali proměnit samostatný únik, nedorazili jsme balon do prázdné branky, vrcholem bylo, když jsme za stavu 0:2 neproměnili ani pokutový kop, který Tlustoš poslal do tyče. Gól by nás možná nakopl, takto jsme ale bohužel inkasovali ještě jednou a bylo po zápase. Je to škoda, nepotvrdili jsme předešlou výhru z venku. Nic naplat, musíme se z toho poučit a pokusit se ztrátu napravit v dalším utkání.

Pomezí – Letohrad B 2:1 (1:0)

Branky: 28. Stodola, 56. Ehrenberger (PK) – 77. Černohous. Rozhodčí: Čapek. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Pomezí: Křemenák – Roušar, Sláma, Mička, Bureš, Veselý, Ehrenberger, Pořízka (82. Jan Svoboda), Jar. Svoboda, Stodola (78. Drobný), Nespěšný.

Milan Nespěšný, trenér TJ Sokol Pomezí: Poprvé v této sezoně jsme vyhráli na domácím trávníku a je to úleva, to čekání bylo nekonečné. Po celkovou náladu v týmu je to rozhodně pozitivní, i když v tabulce nám to nijak zvlášť nepomohlo. Začali jsme docela dobře, po jednom z ostrých centrů do vápna trefili tyčku a potom nám protihráč doslova namazal na první gól. Před přestávkou zachránila i nás tyčka, z aktivity po přestávce jsme vytěžili zvýšení na 2:0, když Ehrenberger proměnil penaltu po faulu na Mičku. Hosté však následně převzali iniciativu, snížili a závěr jsme spíše „ukopali“, neboť nám trochu docházely fyzické síly. V dobré kulise jsme sehráli slušné utkání a za výhru jsme rádi.

Nasavrky – Horní Ředice 2:2 (0:0), pen. 4:1. Branky: M. Dostálek, F. Dostál – Černý, Dědič. Přelouč – Semanín 3:0 (1:0). Branky: Klouda, Linhart, Ludvíček. Luže – Pardubičky 5:0 (2:0). Branky: Hrubý 3, Kroutil, Veis. Vysoké Mýto B – Načešice 4:2 (1:2). Branky: Dvořák 2, Sedlák 2 – F. Jirásek, Pilný.

1. Luže (45), 2. Dolní Újezd (36), 3. Horní Ředice (33), 4. Vysoké Mýto B (33), 5. Kunčina (27), 6. Přelouč (27), 7. Letohrad B (26), 8. Rohovládova Bělá (26), 9. Svitavy B (23), 10. Pardubičky (21), 11. Načešice (20), 12. Semanín (20), 13. Nasavrky (18), 14. Pomezí (11).