Svobodova show začala vyrovnávací trefou na 1:1, při které osvědčil svůj čich na góly a také velmi dobrý výběr místa v pokutovém území, kde si našel propadlý míč a s přehledem zakončil. Při svém druhém gólovém zásahu si naběhl s balonem u kopačky na hranici šestnáctky a tvrdá přízemní střela zapadla s pomocí tyče do branky. A těsně před koncem stál na konci dobře sehraného rychlého protiútoku a zpečetil stav. Takže co více si přát a svitavský fanoušek se zájmem očekává, co je mužstvo předvede v následujících týdnech.

Promo Kanonýr Deníku

Utkání proti České Třebové, jak ho hodnotíte z hlediska týmového i individuálního výkonu?

Vstup do soutěže se nám výsledkově povedl, vítězství je zasloužené, ale dokážeme hrát určitě lépe. Z týmu za poslední dva zápasy cítím správné odhodlání po sportovním úspěchu. Individuální výkon, když dáte tři góly, přináší příjemný pocit, ale na hřišti byly lepší, skvělé výkony. Myslím tím třeba Davida Juříka a Jakuba Válka.

Velmi záhy jste po hrubé chybě inkasovali, ale zdálo se, že vás tento moment spíše nakopl, než srazil. Bylo tomu skutečně tak?

Před týdnem v poháru to bylo stejné, a následně jsme dali také čtyři góly. Jak jsem zmiňoval, ta vnitřní síla vyhrát byla cítit, ale dokázal bych si představit průběh zápasu i bez té chyby…

close Ivo Svoboda v utkání s Českou Třebovou. info Zdroj: Martin Alexa zoom_in Ivo Svoboda v utkání s Českou Třebovou.

Zápas se hrál na umělé trávě. Jak se vám hraje na tomto povrchu, v čem je to pro vás specifické oproti přírodnímu povrchu?

Technologie umělého hřiště šla hodně dopředu, ale pořád je to oproti trávě rychlejší povrch, který přináší do hry více osobních soubojů, kontaktů i individuálních chyb. Po zápase je člověk více unavený, ale já už asi nenajdu povrch, po kterém budu fit… (s úsměvem)

Vstup do jara se vám povedl, vyhráli jste v poháru i prvním mistrovském utkání, dali jste po čtyřech gólech. Dá se tedy od Svitav na jaře čekat výsledkový i výkonnostní vzestup?

Posun vidím v hlavách, v pojetí na hřišti. Myslím, že budeme hrát pořád útočně na úkor nějaké svázané taktiky. Ve Svitavách žádné konkrétní cíle nejsou, ale sezonu skončíme lépe, než po polovině soutěže.