Zatímco starší mají co napravovat, protože na podzim se jim ani zdaleka nedařilo podle představ, tak ti mladší se pokusí navázat na dobré výsledky z první poloviny sezony. Na touze podávat co nejlepší výkony nic nemění ani fakt, že toto jaro je poslední, ve které se republikové soutěže mládeže budou hrát v současné podobě. Od příští sezony je mají nahradit uzavřené soutěže mládežnických center a středisek. Také Svitavy čekají, jestli budou do této vybrané skupiny zařazeny.

První jarní vystoupení dopadlo na výbornou, neboť doma zůstalo všech šest bodů. A pro starší to znamená, že poprvé od září opustili poslední místo, které přenechali právě libereckým protivníkům.

STARŠÍ: TJ Svitavy – Slovan Liberec B 3:1 (2:0).

Branky: Ertl, Šenkýř, Juřík. Sestava: Cabal – Kala, Bartoš, Czehowský, Říha, Ertl, Čížek, Slezák, Šenkýř, Juřík, Kalas (Vacek, Mužík, Vrabec, Morávek).

Těžký terén domácím nevadil a ze své aktivity vytěžili v prvním poločase dva góly. Po přestávce hosté z penalty snížili a pak několikrát vážně zahrozili, ale Svitavští s vypětím všech sil vyrovnání nepřipustili a pět minut před koncem si po Juříkově úniku pojistili druhou výhru v této sezoně.

MLADŠÍ: TJ Svitavy – Slovan Liberec B 4:0 (0:0).

Branky: Novák, Mužík, Huf, Kovář. Sestava: Laky – Nemšovský, Petržela, Petr Mooz, Šplíchal, Drašar, Kovář, Novák, Pavel Mooz, Mokrejš, Huf (Mužík, Vymazal, Přibilík, Válka).

Mladší žáci měli více ze hry po celý první poločas, ale jejich ofenzivní pokusy nevedly ke změně skóre. K tomu došlo hned po návrat z kabin a po vedoucím zásahu z kopačky Nováka se hrálo prakticky na jednu branku. Odměnou pro domácí byly další tři trefy do černého, když několik dalších šancí zůstalo nevyužito.

(rh, zr)