Oba zdejší týmy si na úvod zápasové části zimní přípravy pozvali na umělou trávu do Lánů soupeře z vyšších soutěží a z těchto konfrontací vyšli herně i výsledkově úspěšně.

TJ Svitavy – SK Bystřice nad Perštejnem 4:1 (1:0)

Branky: Veselský, Ptáček, Čížek, Frolo.

Sestava: Jílek (Cabal) – Novák, Petrila, Czehowský, Veselský, Válek, Čížek, Chlup, Bartoš, Ovad, Filip (Čonka, Kala, Frolo, Ptáček).

Účastník divize D nasadil zkraje vysoké tempo, kterému se domácí po chvilce přizpůsobili a pod umělým osvětlením byl k vidění pohledný a zajímavý duel.„Myslím, že na začátek herní přípravy jsme sehráli zápas, který měl slušnou kvalitu," uvedl vedoucí družstva Oldřich Palla.

Svitavský kádr nedoznal zatím žádných změn, v utkání se protočilo šestnáct fotbalistů. Čtyři z nich se zapsali do střelecké listiny. Skóre otevřel Veselský po spolupráci s Bartošem. Po změně stran si po Novákově střele vyražené gólmanem našel prostor k dorážce Ptáček, na 3:0 zvyšoval Čížek, který si na zadní tyči naběhl na Válkův roh. O poslední zásah se postaral hlavičkující Frolo, hosté v závěru korigovali po Cabalově nepovedené rozehrávce.

Další test sehrají Svitavy příští sobotu 6. února od 14 hodin doma proti Lanškrounu.

TJ Svitavy B – FK Česká Třebová 4:4 (3:1)

Branky: D. Jukl 2, L. Jukl, Škeřík.

Sestava: Kavalír (Jílek) – Uhlíř, Kyncl, Kubík, Čonka, Kala, Gregor, Ryšavý, L. Jukl, Škeřík, D. Jukl (Švec, Zvára).

Proti účastníkovi krajského přeboru se domácí rezervě vydařila první půle, v níž sice brzy prohrávala, ale třemi trefami stav otočila. Po změně stran se karta obrátila a prim hráli na umělém trávníku hosté. Přesto si mohli Svitavští připsat výhru, poněvadž těsně před závěrem po hlavičce D. Jukla vedli 4:3. Z poslední střely v utkání však inkasovali a zrodila se remíza. Potom si oba celky ještě vyzkoušely penaltový rozstřel a v něm domácí zvítězili 3:1.