Nepovedené utkání odehráli ve druhém divizním kole svitavští fotbalisté. Na půdě Dvora Králové nad Labem zaslouženě prohráli, když podali výkon hluboko pod svoje možnosti a nenašel se nikdo, kdo by jejich prapor dokázal pozvednout. Snad si náladu vylepší ve středečním domácím vystoupení v českém poháru.

Dvůr Králové – Svitavy 3:1

Počáteční oťukávání přineslo zajímavé momenty na obou stranách, tutovka ale přišla až po půlhodině hry. To gólovou hlavičku Svobody po Lysoňkově centru zázračně vytáhl skvělý Ulrych v brance domácích.

Hned vzápětí vyslal exsvitavský Černík po pravé straně vpřed Pichu, ten z první ukázkově našel Fejka a jeho zakončení bylo zkušené – 1:0. Neuběhly ani dvě minuty, Fejka tentokrát za obranu poslal Kilevník a domácí záložník po blafáku gólmanovi nezaváhal.

„Od posledního vzájemného duelu neuplynulo moc času, ale obraz hry se změnil k nepoznání. Na jaře jsme byli ve všem lepší, ale teď nás domácí přehráli hlavně nasazením a důrazem," řekl trenér Svitav Zbyněk Zbořil, který zmíněnou nevyužitou gólovku Svobody a dva slepené góly soupeře viděl jako úsek, kdy se tzv. lámal chleba. „Nějaké náznaky jsme tam ještě měli, jenže v podstatě nic nezakončili," dodal Zbořil.

Po přestávce sice tempo hry mírně opadlo, góly ale padaly dál. Paděrovu dělovku vytáhl pozorný Ulrych, naopak po vybídnutí Kilevníkem zvýšil na 3:1 v 66. minutě dobře hrající Černík. Dočkali se rovněž hosté, to když další Paděrova rána zapadla šest minut před závěrečným hvizdem do šibenice.

„Ve druhém poločase jsme šli do většího rizika, začátek nebyl špatný, ale pak jsme spadli do křeče a vyústěním byla třetí branka. Posunuli jsme pak na hrot Ptáčka s Lysoňkem, ale branku jsme dali až v úplném závěru," konstatoval Zbořil.

Chudý bod ze dvou zápasů, to je daleko méně, než se na svitavském kontě všeobecně čekalo. „Nebudu kritizovat hráče přes noviny, ale výhrady k výkonu mám velké," netajil se trenér a pokračoval: „To, že nás někdo pasuje do role favoritů soutěže, vůbec nic neznamená a nikoho za nás neporazí. Jen to zvýšilo motivaci a připravenost ostatních mužstev a my se s tím budeme muset vyrovnat. Takovým laxním výkonem nikoho neporazíme," burcuje nespokojený svitavský lodivod.

Po pohárové „vsuvce" s Převýšovem (hraje ve ve středu 21. srpna od 17 hodin) přijedou v neděli 25. srpna do Svitav Živanice, kterou jsou na tom ještě hůře a po dvou kolech trčí na nule.

Fakta – branky: 32. a 34. Fejk, 66. Černík – 86. Paděra. Rozhodčí: Mrkáček (Turnov). ŽK: 3:2. Diváci: 500. Poločas: 2:0. TJ Dvůr Králové: Ulrych – Picha, Kruliš (74. Volf), Podolník, Blažek – Kilevník, Fejk (84. Macek), Daněk, Řežábek – Černík (80. Privara), Klazar (56. Marks). TJ Svitavy: Ehrenberger – Ptáček, Kroulík, Schneider, Lysoněk – Paděra, Čížek (46. Filip) – Seidler (63. Šplíchal), Brůna, Belej (70. Veselský) – Svoboda.

Další výsledky 2. kola divize C: Živanice – Letohrad 0:1, Železný Brod – Ústí nad Orlicí 0:1, Vysoké Mýto – Pardubice B 0:1, Nová Paka – Náchod 4:2, Trutnov – Dobrovice 1:4, Jablonec nad Jizerou – Pěnčín-Turnov 1:1, Rapid Liberec – Kutná Hora 1:2.

Pořadí: 1. Dobrovice (6), 2. Dvůr Králové (6), 3. Kutná Hora (6), 4. Ústí nad Orlicí (6), 5. Nová Paka (4), 6. Pěnčín-Turnov (4), 7. Náchod (3), 8. Letohrad (3), 9. Pardubice B (3), 10. Jablonec nad Jizerou (2), 11. Vysoké Mýto (1), 12. Svitavy (1), 13. Rapid Liberec (0), 14. Železný Brod (0), 15. Živanice (0), 16. Trutnov (0).

(rh, to)