Záblesk zlepšení ano, ukončení černé série porážek ne. Svitavští fotbalisté prohráli v neděli šesté divizní utkání za sebou, tentokrát na půdě zachraňujícího se týmu Nového Bydžova a to pro ně znamená, že klesli na deváté místo a tedy do spodní poloviny tabulky.

Nový Bydžov – Svitavy 3:2

V sestavě hostů se po delší době objevily futsalové opory, to však ještě neznamenalo, že by se výkon jen tak mávnutím kouzelného proutku zlepšil. V prvním poločase to znovu bylo trápení. Ve 33. minutě propálil bránící hráče Žalman a hned vzápětí po střele Bastina do tyče dorážel Mokošín na 2:0.

„Nastoupili jsme kompletní, ale první půle byla z naší strany špatná. Jestli si někdo myslel, že nastoupí futsalisté a půjde to samo, tak z toho nás vyvedli domácí velmi rychle. Převahu v osobních soubojích a jednoduchý důrazný fotbal zúročili po našich chybách dvěma slepenými góly. My jsme toho dopředu moc nepředvedli," uvedl trenér Zbyněk Zbořil.

Teprve po domluvě v kabině začala mít svitavská hra parametry ze začátku jara. Hosté sevřeli soupeře na jeho polovině, ten nevěděl, kam dřív skočit, přišly šance a zejména góly. Po průniku Beleje snížil Kroulík na 2:1 a v 66. minutě po faulu na Paděru Svoboda nádhernou střelou z trestného kopu zpoza šestnáctky vyrovnal – 2:2. V tu chvíli se zdálo, že obrat výsledku je otázkou času.

Nebyl, protože v 70. minutě Svitavští nejprve nezvládli přečíslení čtyři na tři a z protiútoku po přihrávce Tlustého na Bastina potřetí inkasovali – 3:2.

„V tomto momentě se lámal zápas. Bylo to poprvé ve druhé půli, co jsme pustili domácí za půlku. Po vystřídání jsme pak šli jen do tří obránců a chtěli opět vyrovnat, ale z rychlých protiútoků hrozili i domácí. Nic už jsme do konce nedotáhli, ale je to daň za pomalý rozjezd do zápasu," byl si vědom Zbořil.

Právě fakt, že se hosté probudili až ve druhých 45 minutách, stojí za další porážkou. „Odehráli jsme dobře jenom poločas a to nestačilo. Pozitivem byla druhá část, kdy jsme byli silní v kombinaci, dokázali i přitvrdit v soubojích a vytvářeli si šance. Od toho se musíme odrazit do dalších zápasů a konečně prolomit tu tragickou sérii," uvedl Zbořil, jehož svěřenci přivítají v neděli 26. května druhou Kutnou Horu.

Fakta – branky: 33. Žalman, 34. Mokošín, 70. Bastin – 58. Kroulík, 66. Svoboda. Rozhodčí: Ulrich (Praha) – Váňa, Šmakal. ŽK: 3:2. Diváci: 250. Poločas: 2:0. RMSK Cidlina Nový Bydžov: J. Vaníček – J. Vaněk, Matějka, Obermajer, Pavlásek – Mokošín (88. P. Novák), Žalman, Krejčí (63. O. Vaníček), Tlustý – Věchet, Bastin (76. Tomeš). TJ Svitavy: J. Ehrenberger – J. Novák (37. Rick), Kroulík, Ptáček, Šplíchal (74. Kovář) – Paděra, Čížek (85. Chlup) – Seidler, Brůna, Belej – Svoboda.

Divize C – další výsledky 26. kola: Ústí nad Orlicí – Náchod 0:2, Nová Paka – Semily 2:1, Mšeno – Pardubice B 0:1, Kutná Hora – Dvůr Králové nad Labem 3:1, Jirny – Lhota pod Libčany 6:1, Letohrad – Holice 4:0, Pěnčín-Turnov – Dobrovice 1:2.

Pořadí: 1. Jirny (73), 2. Kutná Hora (51), 3. Mšeno (44), 4. Nová Paka (42), 5. Pardubice B (41), 6. Ústí nad Orlicí (40), 7. Letohrad (37), 8. Náchod (36), 9.¨Svitavy (35), 10. Dobrovice (34), 11. Lhota pod Libčany (32), 12. Pěnčín-Turnov (30), 13. Nový Bydžov (29), 14. Dvůr Králové nad Labem (28), 15. Semily (26), 16. Holice (11).

(rh, re)