Osmé divizní kolo zavedlo svitavské fotbalisty do Nové Paky, která je v tabulce za nimi, takže se čekal bodový zisk. Pomoci k němu měla i nová posila. Slovenský hráč Ivo Filip nastoupili v základní sestavě v záložní řadě.

Nová Paka – Svitavy 1:1

Utkání začali domácí s chutí, ovšem hned v úvodu přišla „facka" ze strany soupeře. Již v 5. minutě standardní situace znamenala svitavské vedení, když centrovaný míč od Filipa poslal přesně k tyči kapitán Radovan Kroulík – 0:1.

Domácí vyvinuli maximální snahu o rychlé vyrovnání, vytvořili si územní převahu, ale v koncovce se jim nedařilo. A to přesto, že se v jejich dresu poprvé představila nigerijská posila Allison Alawari a jeho přítomnost byla znát.

Hosté hráli chytře, nepouštěli se do bezhlavého útočení a čekali na chybu domácích, aby podnikli rychlý brejk. Na ty čekal zejména Svoboda, jehož ale domácí zadáci do hry příliš nepouštěli. S přibývajícím časem se intenzita deště, který zaléval trávník, neustále zvyšovala a to hráčům často komplikovalo kontrolu míče a narušovalo kombinaci.

Po změně stran se obraz hry nijak výrazně nezměnil. Domácí dobývali svatyni hostů a v 51. minutě se dočkali. Zahrávali rohový kop, který přistál přesně na hlavě M. Ptáčka a od něho se dostal míč do sítě, když ještě Ehrenbergerovi stínil Alawari – 1:1. Vyrovnání tak zápasu dalo nový náboj. Opět stály oba celky před výzvou tříbodového zisku.

Možností na to, aby strhli výhru pro sebe, však soupeři mnoho neměli. Svitavským v jednom případě málem vyšla brejková taktika, ale obránce Borovička v poslední chvíli vypíchl skluzem balon Svobodovi, který by jinak postupoval sám na brankáře Kanavala.

Na druhé straně byl nejblíže k rozhodnutí střídající Vavrinec, jenž dorážel balon po střele Povra, která vypadla svitavskému brankáři z rukou. Podruhé ale Ehrenberger zasáhl velmi dobře a domácímu střelci radost překazil. Po devadesáti minutách se body docela po zásluze dělily.

Fakta – branky: 51. M. Ptáček – 5. Kroulík. Rozhodčí: Melichar (Velký Osek). ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 0:1. 1. FK Nová Paka: Kanaval – Povr, Borovička, Kordík, Jisl – Vích (90. Mačí), Ptáček, Rozsévač, Lehovec – Allison (63. Bažík), Socha (75. Vavrinec). TJ Svitavy: J. Ehrenberger – L. Urban, Kroulík, F. Ptáček, J. Novák – Filip (87. Brůna), R. Ehrenberger, Čížek, T. Novák (64. Stenzl) – Svoboda (90. O. Urban), Černík.

Martin Pulpit, trenér TJ Svitavy: Tentokrát jsme šli brzy do vedení my a díky tomu měli úplně odlišný nástup do zápasu než v minulých kolech. Ve druhém poločase jsme ale inkasovali, i když to údajně bylo po jasném ofsajdu. Je však třeba sportovně přiznat, že větší aktivita byla na straně soupeře a remíza byla spravedlivá. Spokojen mohu být se hrou obranné čtveřice a středu zálohy, ale ofenzivní čtyřka se nám moc neprosadila. Kromě branky jsme si vypracovali pouze dvě vážnější příležitosti. Nový slovenský hráč Filip centroval na gól, ale čekám od něho daleko více.

Další výsledky – divize C

8. kolo: Nový Bydžov – Kutná Hora 0:2 (branky: Melechovský, Vančura), Ústí nad Orlicí – Lhota pod Libčany 0:3 (Ročín 2, Motyčka z pen.), Jirny – Pardubice B 2:0 (Obermajer, Duchnič), Holice – Semily 1:2 (Beran – Veg, Hrmo), Pěnčín-Turnov – Dvůr Králové nad Labem 1:1 (Novotný – Čenovský), Mšeno – Náchod 5:0 (Vukovič 2, Vanc, Váňa, Krejčík), Letohrad – Dobrovice 0:1 (Ansuma).

Pořadí: 1. Jirny (24 bodů), 2. Dvůr Králové nad Labem (17), 3. Mšeno (16), 4. Dobrovice (16), 5. Kutná Hora (16), 6. Náchod (11), 7. Svitavy (10), 8. Letohrad (10), 9. Ústí nad Orlicí (9), 10. Nová Paka (9), 11. Pardubice B (8), 12. Lhota pod Libčany (8), 13. Nový Bydžov (8), 14. Pěnčín-Turnov (8), 15. Semily (7), 16. Holice (1).