Od zápasu na jaře zatím velmi dobře hrajících Svitav na hřišti dominantních králů divizní skupiny C se čekalo ledacos, to je pravda. Že si tam ale dojedou pro sedmigólový náklad, to snad nenapadlo vůbec nikoho. Byla to však smutná realita, horší tím spíše, že 7:0 to bylo už v 51. minutě a hosté tak mohli klidně dopadnout ještě daleko hůře.

Jirny – Svitavy 7:0

První problém nastal ještě před samotným utkáním, jelikož Svitavští ne úplně zvládli logistiku a přijeli tedy k zápasu s výrazným zpožděním.

Druhý, a mnohem vážnější, problém přišel už na hrací ploše, neboť se během krátké chvíle ukázalo, že hosté nebudou stíhat.

„Měli jsme sice úvodní šanci zápasu, když Belej šel ze strany sám na branku a těsně minul, jenže co jsme pak předváděli v defenzivě, to bylo hrůzostrašné. Ve 20. minutě to bylo 4:0 a všechny góly padly po hrozných chybách hlavně v zajištění dlouhých míčů," kroutil trenér Zbořil ještě dlouho po utkání hlavou nad strašlivou obranou v podání svého týmu.

O navyšování skóre se starali Jindráček, Kejha, znovu Jindráček a ve 22. minutě z pokutového kopu Jandzik, takže v tu chvíli vlastně nebylo o co hrát.

„Takový zápas se ani nedá hodnotit. Vše bylo špatně. Z různých důvodů jsme k utkání přijeli velmi pozdě a po dvaceti minutách mohli jet domů," konstatoval Zbořil.

Do poločasu dal pátou trefu do Ehrenbergerovy sítě Smola a pokud někdo čekal, že se po přestávce Svitavští vzchopí k odporu, tak ho z omylu vyvedly hned úvodní minuty, kdy Jandzik z druhé penalty a Jindráček završeným hattrickem zpečetili „brutální" výsledek na 7:0. Pak se domácí s tímto stavem uspokojili a nic horšího už hostující hráče nepotkalo.

„Nemá cenu se zmiňovat o našich šancích, protože to jasně znevážila někdy až trapná obranná činnost. Pro mě to bylo jednoznačné vystřízlivění a tvrdý návrat zpět zem. Tento zápas jsme odflákli a suverénní Jirny nemusely předvést nic navíc. Všechno jsme jim neskutečně usnadnili," hodnotil roztrpčený svitavský trenér.

Příležitost k nápravě tohoto krachu dostane celý tým v neděli 28. dubna, kdy se bude chtít omluvit všem fanouškům doma proti 1. FK Nová Paka (17.00).

Fakta – branky: 12., 19. a 51. Jindráček, 22. a 48. (obě z pen.) Jandzik, 14. Kejha, 43. Smola. Rozhodčí: Slavíček (Hradec Králové). Bez karet. Diváci: 100. Poločas: 5:0. TJ Svitavy: Ehrenberger – J. Novák, Kroulik (46. Šplíchal), Ptáček (52. L. Urban), Rick – Paděra, Čížek (46. Kovář) – Seidler, Brůna, Belej – Svoboda.

Divize C – další výsledky 22. kola: Pěnčín-Turnov – Náchod 3:0, Ústí nad Orlicí – Nový Bydžov 2:1, Lhota pod Libčany – Semily 1:1, Mšeno – Kutná Hora 1:1, Letohrad – Pardubice B 5:0, Holice – Dobrovice 1:2, Nová Paka – Dvůr Králové nad Labem 0:0.

Pořadí: 1. Jirny (63), 2. Kutná Hora (41), 3. Mšeno (40), 4. Ústí nad Orlicí (36), 5. Pardubice B (35), 6. Svitavy (35), 7. Letohrad (30), 8. Nová Paka (30), 9. Náchod (29), 10. Dobrovice (29), 11. Dvůr Králové nad Labem (27), 12. Lhota pod Libčany (27), 13. Semily (26), 14. Pěnčín-Turnov (24), 15. Nový Bydžov (20), 16. Holice (7).