Ti toto důležité utkání zvládli velmi dobře a kromě tři bodů potěšili fanoušky i sedmi góly.

Svitavy – Pěnčín-Turnov 7:3

Přestřelku otevřel hned ve 2. minutě Černík hlavou po rohu (1:0), ale domácí se místo uklidnění začali pomalu vytrácet ze hřiště a soupeř přebíral iniciativu. Zeman ještě z voleje trefil tyč, ale když svitavští zadáci „namazali" hostům do přečíslení, tak Bárta podél gólmana vyrovnal na 1:1.

Ještě chvíli pak Turnov hodně „kousal", ale ve 32. minutě přišel klíčový moment utkání. Domácí přehráli obranu akcí středem, Černík mohl zakončovat „do prázdné", byl však za cenu vyloučení a penalty faulován Hurtem. Pokutový kop proměnil bezpečně Svoboda a navíc vzápětí po pěkné kombinační akci přidal Černík třetí zásah – 3:1. Ještě před odchodem do kabin skóroval z ostrého úhlu Svoboda a poločasový náskok byl ze svitavského pohledu více než komfortní.

Tím spíše, že i po změně stran domácí pokračovali s velkou chutí a přidávali další góly. V 53. minutě po rozehraném přímém kopu hlavičkoval za záda brankáře Hyky Ptáček a o tři minuty později se umístěnou střelou trefil přesně k tyči Brůna – 6:1.

Nemuselo zůstat jen u toho, protože Svitavští měli i další šance, v závěru však hodně polevili, střetnutí pouze dohrávali a sympatický soupeř toho využil ke korekci výsledku. Nejprve v 75. minutě pověsil svoji tvrdou ránu pod břevno Bernart (6:2). Hosté potom neproměnili Zemanem penaltu nařízenou za ruku ve zdi, ale v 83. minutě se po rychlém protiútoku trefil Brett.

Poslední slovo si však přece jenom vzali domácí, konkrétně Černík, který dorazil balon zblízka posedmé do turnovské sítě a završil tím svůj hattrick.

Fakta – branky: 2., 33. a 88. Černík, 32. z pen. a 38. Svoboda, 53. Ptáček, 56. Brůna – 24. Bárta, 75. Bernart, 83. Brett. Rozhodčí: Vít (Jičín) – Novák, Šedivka. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (32. V. Hurt). Diváci: 280. Poločas: 4:1. TJ Svitavy: J. Ehrenberger – L. Urban, Kroulík, Ptáček, J. Novák – Filip (71. Kundera), Čížek (79. T. Novák), R. Ehrenberger (28. Brůna), Belej – Svoboda, Černík. FK Pěnčín-Turnov: Hyka – Novotný (55. Koubek), Vít, V. Hurt, Horák – D. Hurt, Hybner, Brett, Bernart – Bárta, Zeman (84. Dospěl).

Martin Pulpit, trenér TJ Svitavy: Můžeme být spokojeni s produktivitou a sedmi vstřelenými brankami, i když jich klidně mohlo být o tři více. S čím spokojenost být nemůže, to byly dva úseky hry. Jednak po vedoucím gólu, kdy jsme opět ztratili koncentraci a hrubou individuální chybou dovolili soupeři vyrovnat na 1:1. A pak to byla desetiminutová pasáž ve druhém poločase, v níž jsme hostům umožnili dát dva góly a korigovat výsledek. Pokud to však bereme tak, že fotbal hrajeme pro diváky, tak ti se mohli bavit. Jsem rád, že se střelecky probudili útočníci a myslím, že vyšlo i střídání, když Brůna vnesl na hřiště více konstruktivní hry.

Další výsledky – divize C

9. kolo: Dobrovice – Jirny 1:3, Pardubice B – Nová Paka 2:2, Náchod – Nový Bydžov 5:0, Dvůr Králové nad Labem – Mšeno 0:0, Lhota pod Libčany – Holice 1:0, Semily – Letohrad 0:1, Kutná Hora – Ústí nad Orlicí 2:1.

Pořadí: 1. Jirny (27 bodů), 2. Kutná Hora (19), 3. Dvůr Králové nad Labem (18), 4. Mšeno (17), 5. Dobrovice (16), 6. Náchod (14), 7. Svitavy (13), 8. Letohrad (13), 9. Lhota pod Libčany (11), 10. Nová Paka (10), 11. Pardubice B (9), 12. Ústí nad Orlicí (9), 13. Nový Bydžov (8), 14. Pěnčín-Turnov (8), 15. Semily (7), 16. Holice (1).