Pohled do sestavy, ve které chyběli futsalisté Belej, Seidler, Brůna i Rick a zranění Kovář s Filipem dával tušit, že v dalším divizním kole nečeká na svitavský celek nic lehkého. Stalo se a domácí si připsali třetí nezdar v řadě.

Svitavy – Nová Paka 1:2

Od začátku se hrál bojovný fotbal, ale s řadou nepřesností na obou stranách. Domácí doplnění o hráče z béčka se dostávali těžko do šancí, stejné to bylo u soupeře a tak vzruchu před brankami bylo pomálu. O ten největší se postarali hosté ve 29. minutě, ale hlavičku Faitla odvrátili svitavští beci.

„Hosté hráli jednoduše, využívali vysokého útočníka Macháčka a proto jsme věděli, že bude důležité, jak ubráníme standardky. Po jedné z nich měli hosté velkou šanci, ale jinak jsme v defenzivě obstáli," uvedl trenér Zbyněk Zbořil.

Po přestávce to pro Svitavy začalo být stále více složité, a to hlavně z toho důvodu, že začalo přibývat standardních situací namířených proti brance Ehrenbergera. Sudí Šmakal si místy hodně jednostranným posuzováním přestupků příliš přátel ve Svitavách neudělal…

„Zápas byl vyrovnaný, jen s tím rozdílem, že jsme čelili deseti přímým kopům kolem šestnáctky a sami nezahrávali žádný. Škoda, že jsme nedali první gól, když Ptáček uvolnil ve vápně Svobodu, ale ten v dobré střelecké pozici hledal ještě před bránou Kroulíka. V 67. minutě jsme nakonec jednu ze standardních situací neuhlídali, hosté dokázali využít své výškové převahy a šli do vedení," mrzelo kouče Zbořila.

Jestli ale domácím něco nechybělo, byla to bojovnost, takže se ani náhodou nevzdali a v 74. minutě po pěkné umístěné ráně Ptáčka vyrovnali na 1:1. Začalo se věřit v obrat, ale Macháček, jenž coby ofenzivní novopacký „tank" s přibývajícím časem na hrotu sotva pletl nohama, nakonec splnil to, od čeho na hřišti byl. V 84. minutě se svým důrazem prosadil ve vápně a rozhodl o výsledku.

Domácím pak už chyběly čas i síly k většímu tlaku, navíc ani rozhodčí nechtěl riskovat změnu stavu a tak utkání ukrojil téměř bez vteřiny nastavení.

Svitavští bezesporu zaslouží pochvalu za nasazení, ale jasně se ukázalo, že pokud chybí hráči, kteří jsou u devadesáti procent gólů, ať jako střelci, či jako nahrávači, tak nastanou starosti. A nebylo to naposledy.

„Měli jsme obrovský problém dostávat se do šancí. Neposílali jsme do vápna dostatek centrů na Ptáčka a v postupném útoku nám chyběla schopnost absentujících hráčů vyhrávat souboje jeden na jednoho, tím přečíslit soupeře a vytvářet si možnosti. Takové vyrovnané zápasy rozhodují standardky a těmi jsme si pomoci nemohli. Hráčům nemůžu vytknout nic, bojovali, dřeli, ten bod si určitě zasloužili, ale rozhodl právě ten tlak ze standardních situací, kterému jsme nakonec podlehli," shrnul utkání domácí kormidelník.

Fakta – branky: 74. F. Ptáček – 67. Janda, 84. Macháček. Rozhodčí: Šmakal (Praha) – Ulrich, Matějček. ŽK: 3:1. Diváci: 320. Poločas: 0:0. TJ Svitavy: J. Ehrenberger – T. Novák, Kroulík, Šplíchal, J. Novák – Paděra, Čížek – L. Urban (46. L. Jukl), Chlup (70. Stenzl), Svoboda – F. Ptáček. 1. FK Nová Paka: Klíma – Kordík, Faitl, M. Ptáček, Jisl – Povr, Pařízek, Rozsévač, Janda – Bažík (76. Froněk), Macháček (89. Vavrinec).

K dalšímu diviznímu zápasu cestují Svitavy v neděli 5. května na hřiště FK Pěnčín-Turnov.

Další výsledky české divize C: Dvůr Králové nad Labem – Pěnčín-Turnov 1:3, Lhota pod Libčany – Ústí nad Orlicí 2:2, Kutná Hora – Nový Bydžov 5:0, Dobrovice – Letohrad 0:0, Náchod – Mšeno 3:1, Pardubice B – Jirny 1:2, Semily – Holice 2:4.

Pořadí: 1. Jirny (66), 2. Kutná Hora (44), 3. Mšeno (40), 4. Ústí nad Orlicí (37), 5. Pardubice B (35), 6. Svitavy (35), 7. Nová Paka (33), 8. Náchod (32), 9. Letohrad (31), 10. Dobrovice (30), 11. Lhota pod Libčany (28), 12. Dvůr Králové nad Labem (27), 13. Pěnčín-Turnov (27), 14. Semily (26), 15. Nový Bydžov (20), 16. Holice (10).