Nyní potěšili svoje diváky jak výhrou nad Žamberkem, tak i předvedenou hrou. Polička podnikla cestu do Třemošnice nadarmo, neboť na rychlý gól domácích nedokázala pádně odpovědět, byť nehrála zle. Za výkony a výsledky svých týmů se ohlédli všichni zainteresovaní činovníci.

Moravská Třebová – Žamberk 3:0

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Myslím, že to byl náš nejlepší letošní výkon. Čekal jsem těžký zápas, byl jsem si vědom síly soupeře a jeho výsledků, ale vůbec k ničemu jsme ho nepustili. Měl snad jednu šanci v úvodu a pak už nic. Naopak my jsme si v prvním poločase vypracovali čtyři pět dobrých možností a ve druhém to samé. Jsem rád, že jsme předvedli opravdu pěkný fotbal, však nás také diváci po utkání odměnili potleskem a to tu dlouho nebylo. Klíčem k úspěchu bylo, že se nám dařil rychlý přechod do útoku, z obrany chodily včasné a přesné přihrávky, nekazili jsme a neztráceli balony. Za výkon chválím celý kolektiv, na zápas se dalo koukat.

Třemošnice – Polička 1:0

Roman Kysilko, trenér SK Polička: Vzhledem k tomu, že většina kluků hrála celý týden Ligu mistrů v sálovce, kde nastoupila ještě v sobotu, měli jsme z tohoto zápasu obavy. Musím ale říci, že jsme ho neodehráli špatně a náš výkon se mi docela zamlouval. Gól jsme si bohužel dali prakticky sami. Míč byl jinak více v našem držení a měli jsme několik pěkných protiútoků, ale nedotáhli je do úspěšného konce, když v největší šanci trefil Kovář z boku tyčku. Na to, v jakém rozpoložení jsme k utkání jeli, jsme odvedli solidní výkon. Ve druhém poločase však byla znát únava z náročného programu a zataženou defenzivu soupeře jsme nedokázali překonat.

Svitavy – Litomyšl 2:0

Oldřich Palla, vedoucí družstva TJ Svitavy: I v tomto zápase se potvrdilo, že tzv. „derby" bývají těžká a papírově jasný favorit to nemá jednoduché. V prvním poločase byli hosté lepší a po našich chybách se dostávali do útočných akcí, ze kterých naštěstí vytěžili jen několik rohů. My jsme nedokázali zakombinovat a vytvořit si nějakou gólovou příležitost. Snad jen samostatná akce Urbana byla nebezpečná, ale zakončená ránou vedle. Po důrazné domluvě trenéra jsme do druhého poločasu vstoupili aktivněji a tak, jak soupeři postupně docházely síly, jsme získávali herní převahu, kterou jsme v posledních deseti minutách zúročili v góly.

Vladimír Pala, trenér Jiskry Litomyšl: Na toto regionální derby jsme se připravili velmi dobře a v prvním poločase byli i lepším týmem. Bohužel dostat míč do branky soupeře je pro nás veliký problém. Co my jenom zahrávali standardek a nic z toho. Navíc si myslím, že jsme po zákroku gólmana Jílka na Kristka měli kopat penaltu. Po změně stran začínali přebírat otěže zápasu Svitavští. Od 70. minuty bylo zřetelné, že mají lepší fyzičku a v poslední deseti minutách nám vstřelili dva góly. Je to škoda, bod byl blízko, kluci se snažili, bojovali, ale chybí nám „vlčák", který hladově půjde po míči a donese ho do sítě. Výhra Svitav je zasloužená. Nás čeká důležité utkání proti Pardubičkám, musíme se zaměřit na střelbu a body prostě urvat.

Lanškroun – Dolní Újezd 4:0

Tomáš Abt, trenér Sokola Dolní Újezd: Zase nám nevyšel úvod utkání, po sedmi minutách to po našich hrubých chybách bylo 2:0 a soupeř tím prakticky rozhodl o výsledku. Neměl to s námi těžké, další vyložené šance zahodil, gólman Pravec chytil pět tutovek a navrch ještě penaltu. Bylo to jednoznačné utkání, my jsme si skoro nic nevypracovali. Protože na nás leží zřejmě nějaké zakletí, tak jsme přišli na delší dobu o dalšího hráče, když si Martin Vomáčka po dvaceti minutách přetrhl achillovku a jde na operaci.