Tahák víkendu se hrál před výbornou diváckou kulisou u řeky Svitavy a domácí Březovou vynesl zpět do čela tabulky. Do zápasu přitom vstoupila špatně, když cerekvický Malý otevřel skóre po necelých čtyřech minutách hry. V závěru poločasu se do střelecké listiny zapsal jeho spoluhráč Růžek, ke své smůle však usměrnil balon za záda vlastního gólmana. Zlomem ve vývoji utkání byla brzy po přestávce přesná Procházkova hlavička, domácí díky ní obrátili vývoj a těsný náskok uhájili do posledního hvizdu.

Katem favoritů je Mladějov. Po Cerekvici a Březové si totiž vyšlápl rovněž na dosud vedoucí Opatov, a to dokonce na jeho hřišti. Střetnutí dostalo patřičné grády po přestávce, kdy padlo pět gólů. Hosté se třikrát dostali do vedení, dvakrát o ně přišli, ale v 89. minutě se prosadil Kudyn a to byl smrtící úder do opatovského terče, domácí neměli čas na to, aby náležitě odpověděli. Mladějovští si připsali svoje čtvrté vítězství v řadě.

V Jaroměřicích bylo k vidění zápolení hrané z obou stran ve vysokém nasazení a hosté z Bystrého byli efektivnější v koncovce. Jejich nejvýraznější postavou byl brankář Jaroslav Dittrich. Čerstvý šedesátník přiváděl svými zákroky domácí místy k čirému zoufalství. Dvakrát mu přitom napomohla také branková konstrukce, za stavu 1:2 zlikvidoval i pokutový kop! No a Bysterští jsou rázem v pozici, kdy ještě mohou špici přeboru pozlobit.

Přestřelka mezi Kamennou Horkou a Morašicemi znamenala, že vzájemná bilance těchto soupeřů se po dvou zápasech v této sezoně zastavila na skóre 9:9!

Kde se o víkendu vůbec nic nezměnilo, to je chvost pořadí. Poslední čtyřka se nyní ve vzájemných kláních rozcházela smírně. Zejména v Radiměři z takového výsledku neměl nikdo obzvláštní radost. Linhartickou Metru tam poslal do vedení střídající Lébiš po dvou minutách na trávníku, domácí stačili zareagovat zásluhou Jakuba Trnečky, ale to bylo všechno.

Sérii šesti porážek za sebou přerušila Trnávka a je pozoruhodné, že s devíti body na kontě ještě úplně nepozbyla nadějí na záchranu. V Dlouhé Loučce se vše podstatné, co se výsledku týče, odehrálo během dvou minut na začátku druhého poločasu. Domácí tým má do závěru jarní části klid.

Z okresního přeboru do III. třídy s určitostí padá poslední mužstvo. Jestli ho doprovodí také třinácté v konečném pořadí, o tom rozhodne především osud tonoucího Janova v krajské I. B třídě.

Dvanáct gólů padlo v Kamenné Horce, kde pojali domácí fotbalisté i jejich soupeři z Morašic svůj duel poněkud v bezstarostném duchu. Kdo z toho rozhodně neměl radost, byli gólmani, neboť často zůstávali napospas ofenzivním choutkám protihráčů. A strážce domácí svatyně na tom byl hůře.

Také v Horním Újezdu byl k vidění spíše uvolněnější fotbal s řadou gólových příležitostí. Především ve druhé půlce jich bylo více na jevíčské straně, ovšem hosté dvakrát ztráceli, tudíž vzali nakonec zavděk i remízou.

23. KOLO:

Opatov – Mladějov 2:3

Fakta – branky: 59. Křivka (PK), 70. Kalánek – 54. Satler, 68. Prosecký, 89. Kudyn. Rozhodčí: Schejbal. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Opatov: Šenkýř – Havlát, Petruň, Cimburek, Zeman, Paar, Křivka (75. Cimburek), Košín, Sedlák, Kalánek, Polák. Mladějov: Vykydal – Satler, Seryn, Sekanina, Mrázek, Paulus (89. Suchý), Müller, Němec, Staněk, Kudyn, Prosecký (86. Šimek).

Dlouhá Loučka – Městečko Trnávka 1:1

Fakta – branky: 49. Marván – 47. Michalčák. Rozhodčí: Cápal. Hráno bez karet. Diváci: 78. Poločas: 0:0. Dlouhá Loučka: Rek – D. Křivánek, Kralovič, Marván, Kolísek, Kolář (75. Charvát), Chromý, Crha, Ševčík, Novotný (57. Gregor), Neumann. Městečko Trnávka: Hensl – Šteffek, Michalčák (75. Ševčík), Kleveta, Smolík, Janík, Stenzl, Továrek, Král, Pokorný, Kolínský (55. Kolář).

Kamenná Horka – Morašice 4:8

Fakta – branky: 85. a 88. Uhlíř, 39. Mašek, 66. Mach – 6., 15. (PK), 36. a 80. Válek, 3. V. Štancl, 30. Kopecký, 70. Janypka, 74. Bureš. Rozhodčí: Prokop. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 1:5. Kamenná Horka: Hasenöhrl – Mach, Gregor, Dokoupil, Richter, Lelek, Hřebíček (70. Bureš), Nekvinda, Mašek (46. Uhlíř), Vondra (46. Novák), Švec. Morašice: Špinar – D. Štancl, V. Štancl, Chmelík, Janypka, Válek, Klement, Nádvorník (88. Ropek), Ondráček, Kopecký (65. Vejrych), Vít (46 Bureš).

Horní Újezd – Jevíčko 2:2

Fakta – branky: 44. Marek Kusý, 73. Lněnička – 60. Václavek, 77. Linhart. Rozhodčí: Pecza. ŽK: 2:1. Diváci: 65. Poločas: 1:0. Horní Újezd: Havlík – Faltys, Prokop, F. Švec, Martin Kusý, Lněnička, Marek Kusý, Kysilko (46. Mach), Motyčka, Šplíchal (69. Romer), Kladiva. Jevíčko: Přikryl – Jedlinský, Horák, Václavek, Vašíček, Seknička, Vykydal, T. Klein, Bartuněk, Linhart, Müller.

Březová – Cerekvice 2:1

Fakta – branky: 40. vlastní (Růžek), 49. Procházka – 4. Malý. Rozhodčí: Odehnal. ŽK: 1:2. Diváci: 255. Poločas: 1:1. Březová nad Svitavou: Kejda – Cacek, M. Stupka (65. Jež), Dufek (90. Rybnikář), Friedl, Kučera, J. Stupka, Macek, Ducháček, Kutlák (62. Lidmila), Procházka (81. Bureš). Cerekvice nad Loučnou: V. Vostrčil – Kusý, Kříž, Jandera, Růžek, Šeda, J. Vostrčil, Hermann (71. Netolický), Lněnička (80. Pachta), Uher, Malý.

Jaroměřice – Bystré 2:4

Fakta – branky: 30. Vacula, 67. Švec – 7. a 70. Peterka, 19. a 66. Kučera. Rozhodčí: Machourek. ŽK: 1:5. Diváci: 80. Poločas: 1:2. Jaroměřice: Procházka – M. Valenta (80. Huppert), Vacula, Šebek, Gecl, Jakab, Hrbata, J. Valenta (80. Popelář), Mooz, Batelka, Švec. Bystré: Dittrich – P. Lánský, T. Oravec, Pachovský, Stoklásek, Peterka (83. Svoboda), Hanus (58. Jíra), Kučera, Mužík, Němec, Putnar (46. Steiner).

Radiměř – Linhartice 1:1

Fakta – branky: 81. J. Trnečka – 67. Lébiš. Rozhodčí: Prudil. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Radiměř: Jedlička – Valouch, Moravec, Svoboda, Janečka, Bubela, Šmíd, J. Trnečka, T. Trnečka (67. Doubek), Vach, Stodola. Linhartice: Bednář – Prucek, Radimecký, Moravec, Rek, Kyrcz (75. L. Konečný), Mlčoch, Heger, R. Škrabal, P. Konečný (65. Lébiš), T. Kelo.

1. Březová nad Svitavou (47), 2. Opatov (45), 3. Cerekvice nad Loučnou (44), 4. Bystré (42), 5. Jaroměřice (41), 6. Mladějov (40), 7. Jevíčko (35), 8. Horní Újezd (32), 9. Morašice (29), 10. Kamenná Horka (29), 11. Dlouhá Loučka (27), 12. Radiměř (18), 13. Linhartice (15), 14. Městečko Trnávka (9).