Z popředí soutěže naplno bodoval jen cerekvický Slavoj, který nejtěsnějším poměrem udolal linhartickou Metru. A znovu o tom rozhodl Jandera, který na jaře už poněkolikáté tahal za Slavoj horké kaštany z ohně a svými zásahy ho neustále drží v postupové ruletě.

Vedoucí Opatov vede i nadále, ovšem do Bystrého si dojel pro nezdar. V prvním poločase měl v poli mírně navrch, ovšem domácí se dostávali častěji do gólových příležitostí. Pro vývoj zápasu byl klíčový nástup do druhé části, kdy Bysterští „slepili“ dvě bleskové trefy a soupeř v sobě potom nenašel síly na to, aby jakkoli odpověděl. Z obou stran se v nedělním odpoledni hrál pěkný fotbal.

Březová se mohla vrátit zpět do čela tabulky, to by ale musela lépe zvládnout utkání v Mladějově, který si po Cerekvici vyšlápl na dalšího postupového adepta. Skóre otevřel po dvou minutách, následovala ale značná komplikace, když Prusák zatáhl za záchrannou brzdu a musel ven ze hřiště. Březová využila „přesilovku“ a okamžité vyrovnala na 1:1, jenomže ještě do přestávky se srovnaly i síly na trávníku po Klemšově zkratu. Druhý poločas se domácím náramně povedl, po hodině hry vedli 3:1, když pojistka z kopačky nestárnoucího Proseckého, jenž chytrým obloučkem z ostrého úhlu trestal špatné vyběhnutí březovského brankáře, stála za to. Hostující celek pak nedokázal na nepříznivý vývoj zareagovat.

V příštím kole je na programu další z klíčových bitev jara: Březová hostí Cerekvici. A týden nato hraje u Loučné Opatov. Takže, jak se říká, pěkně na férovku!

A aby toho nebylo málo, nedařilo se ani Jaroměřicím, které propásly jedinečnou příležitost „docvaknout“ se k nejlepšímu trojlístku. V Morašicích toho byl příčinou totálně pokažený první poločas. Tedy myšleno samozřejmě z pohledu hostů. Domácí, jimž se v uplynulých kolech nevedlo a dlouho byli na střeleckém suchu, se probrali k životu a třemi góly položili základ k vítězství. To si nenechali sebrat, byť po pauze přenechali iniciativu soupeři. Šebek se postaral nejprve o korekci a následně o kontaktní zásah, ale to bylo všechno.

V boji o záchranu se nijak nevylepšila situace trnáveckých fotbalistů. Ti si od domácího souboje s Horním Újezdem slibovali, že se nadechnou k závěrečnému finiši, místo toho polykali další hořkou pilulku. Hned v prvním poločase zchladil jejich úsilí hostující Motyčka, po přestávce se přidal Kusý a poslední celek pořadí učinil další krok k propasti.

Zato v Radiměři pokračovalo jarní obrození, domácí přestříleli Dlouhou Loučku a najednou mají udržení, které po podzimu nevypadalo jako moc reálné, plně ve svých rukou.

Ani trvalá převaha a hromada gólovek nepřinesly Jevíčku kýžené tři body. Hosté z Kamenné Horky se totiž v závěru poločasu ujali vedení po trestném kopu, kdy míč přeletěl nad gólmanem Přikrylem. Z mnoha možností po změně stran se ujala jen Říhova tečovaná střela, nic jiného Jevíčští nevyužili.

22. KOLO:

Radiměř – Dlouhá Loučka 4:2

Fakta – branky: 2. J. Trnečka, 27. Svoboda, 39. Valouch, 76. Janků – 37. D. Křivánek (PK), 55. Marván. Rozhodčí: Knoll. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 3:1. Radiměř: Škorpík (37. Jedlička) – Ondroušek (85. Doubek), Svoboda, Janečka, Šmíd, Vach, J. Trnečka, T. Trnečka (77. Bubela), Valouch, Moravec, Stodola (75. Janků). Dlouhá Loučka: Rek – D. Křivánek, Kralovič, P. Křivánek, Marván, Kolísek, Kolář, Chromý, Ševčík, Novotný, Neumann.

Linhartice – Cerekvice 0:1

Fakta – branka: 41. Jandera. Rozhodčí: Jakubec. ŽK: 3:2. Diváci: 90. Poločas: 0:1. Linhartice: Koutník – Prucek, Radimecký, Stárek (65. Lébiš), Rek, Heger, Kryštof, P. Konečný, P. Kelo, Moravec (54. L. Konečný), Mlčoch (77. Křivánek). Cerekvice nad Loučnou: V. Vostrčil – Kusý, Kříž, Jandera, Růžek, Šeda, Jílek, F. Pražák, J. Vostrčil (63. Netolický), Malý (90. Lněnička), Uher (86. Jirout).

Mladějov – Březová 3:1

Fakta – branky: 2. a 60. Prosecký, 55. Müller – 16. Kutlák. Rozhodčí: Saňák. ŽK: 0:5. ČK: 1:1 (14. Prusák – 42. Klemša). Diváci: 175. Poločas: 1:1. Mladějov: Vykydal – Prusák, Sekanina, Seryn, Satler (87. Suchý), Němec, Staněk, Müller (90. Tisovský), Kozák, Prosecký (76. Onderka), Kudyn (83. Čech). Březová nad Svitavou: Kejda – Klemša, Lidmila (65. Jež), Dufek, Friedl, Kučera, Macek (68. Rybnikář, 83. Mrázek), Stupka, Ducháček, Kutlák, Cacek (76. Bureš).

Městečko Trnávka – Horní Újezd 0:3

Fakta – branky: 15. a 27. Motyčka, 84. Marek Kusý. Rozhodčí: Kunc. ŽK: 2:2. Diváci: 65. Poločas: 0:2. Městečko Trnávka: Hensl – Šteffek (58. Smolík), Pokorný (83. Skočovský), Elnar, Kleveta, Janík, Král (75. Kolář), Továrek, Michalčák, Stenzl, Ševčík (58. Neubauer). Horní Újezd: Havlík – Faltys, Prokop, Martin Kusý, Hladík (85. F. Lněnička), V. Lněnička, Marek Kusý, Kysilko, Šplíchal, Motyčka, Kladiva.

Jevíčko – Kamenná Horka 1:1

Fakta – branky: 81. Říha – 37. Hřebíček. Rozhodčí: Knoll. ŽK: 2:4. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Jevíčko: Přikryl – Jedlinský, Seknička, Vykydal, Ille, Vašíček, Horák, Říha (85. Pospíšil), Goš, Hofman (60. Vedra), Linhart. Kamenná Horka: Kavalír – Švec, Gregor, Dokoupil, Kučírek, Lelek, Mach, Nedoma, Nekvinda, Hřebíček (70. Novák), Mašek (55. Richter).

Morašice – Jaroměřice 3:2

Fakta – branky: 16. V. Štancl, 40. Janypka, 42. Válek – 55. a 61. Šebek. Rozhodčí: Heger. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 3:0. Morašice: Špinar – Ropek, V. Štancl, Chmelík, Klement, D. Štancl, Ondráček (75. Sokol), Skala, Válek, Janypka (57. Bureš), Kopecký. Jaroměřice: Procházka – M. Valenta, Vacula, Gecl, Jakab, Šebek, Huppert (46. Bednařík), Hrbata, J. Valenta, Mooz, Švec.

Bystré – Opatov 3:1

Fakta – branky: 4. a 51. Kučera, 49. M. Oravec – 27. Kalánek. Rozhodčí: Ropek. ŽK: 1:2. Diváci: 125. Poločas: 1:1. Bystré: Dittrich – P. Lánský, T. Oravec, Stoklásek (87. Svoboda), Pachovský, Peterka (84. Steiner), Kučera, Mužík, Němec, Putnar (22. Juráš, 74. Misar), Jíra (46. M. Oravec). Opatov: Šenkýř – Havlát, Petruň, Cimburek, Lustyk (80. Procházka), Zeman, Křivka, Košín, Sedlák, Kalánek, Polák.

1. Opatov (45), 2. Cerekvice nad Loučnou (44), 3. Březová nad Svitavou (44), 4. Jaroměřice (41), 5. Bystré (39), 6. Mladějov (37), 7. Jevíčko (34), 8. Horní Újezd (31), 9. Kamenná Horka (29), 10. Morašice (26), 11. Dlouhá Loučka (26), 12. Radiměř (17), 13. Linhartice (14), 14. Městečko Trnávka (8).