Hokejovou terminologií řečeno má okresní přebor fotbalistů v tuto chvíli za sebou dvě třetiny podzimní části. To je dostatečně dlouhá doba, aby jednotlivé týmy názorně předvedly, co v nich je.

Nejvíce toho zatím ukázala vedoucí trojice, tedy překvapivě nejlepší Bystré a dva celky, s nimiž se počítalo vysoko: Sebranice a Slovan B. Všechna tato mužstva hrají stabilně, daří se jim zvládat vyrovnané duely a s výjimkou třízápasové série porážek v případě Třebové se doposud vyvarovala větších zakolísání.

Skupinu silného středu vytvořily Jaroměřice, které se snaží udržet elitního trojlístku, Kunčina, jež získává maximum z výhody domácího prostředí ve všech zápasech, a Janov, který jde po nevýrazném úvodu výsledkově nahoru. K nim lze připočítat ještě Jevíčko, to však zatím vyhrálo jen čtyřikrát a to je na boj o popředí tabulky příliš málo.

Zbytek účastníků se zatím profiloval jako nesmírně vyrovnaný. Mezi osmou Čistou a poslední Radiměří je mezera pouhých šesti bodů a než se fotbalisté za měsíc uberou k „zimnímu spánku,“ může se tu tabulka ledasjak přesypat. Nacházejí se zde přitom kluby, které se podle předsezónních prognóz měly pohybovat daleko výše. Zklamáním jsou především výkony Mladějova a Kamenné Horky, rovněž Radiměř by na posledním místě asi čekal málokdo a vzmátořit se zatím nedokázal ani Horní Újezd, vůbec nejhůře bránící mužstvo v okresním přeboru se 35 inkasovanými brankami.

Ve spodní polovině setrvávají rovněž oba nováčci. Opatov ve druhé třetině podzimu poněkud slevil z předešlých výkonů, zato Třebařov několikrát překvapil a dotáhl se na další rivaly, kteří budou pravděpodobně bojovat o udržení. Ještě nás čeká pět kol a v nich se jistě udá mnoho zajímavého. Je dobře, že také rozšířený přebor si zachoval dramatičnost, divák může být jen rád.

Dodejme, že hned následující kolo nabízí „zápasy pravdy.“ Ve vzájemných měřeních sil se totiž utkají čtyři nejlepší týmy průběžné tabulky (Bystré – Mor. Třebová B a Sebranice – Jaroměřice) a také čtyři nejhorší (Radiměř – Třebařov a D. Újezd B – H. Újezd).