Události, které zaujaly v uplynulém fotbalovém kole:

Publikum se bavilo. Někde více, někde méně, byla to ale přehlídka pozoruhodných střetnutí.

Asi nejméně záživný byl duel mezi Moravskou Třebovou a Litomyšlí. Ne, že by byl úplně slabý, ale marná sláva, když chybí góly, není zážitek úplný. Oba rivalové se trápili ve finální fázi, pořádných střeleckých pokusů bylo jako šafránu, zato nepřesností v kombinaci habaděj. Slovanisté potvrdili pověst penaltových specialistů, vyhráli sedmý rozstřel v sezoně, výsledek zřejmě nikoho neurazil ani nenadchl.

Ve Svitavách se zase ukázalo, jakou výhodou je pro domácí béčko umělá tráva. To, že se na ní hrálo skoro ve třicetistupňovém vedru, se málokomu líbilo, nicméně domácí se mohli se třemi body smát. Že by však právě umělka byla příčinou porážky Dolního Újezdu sama o sobě, to se tvrdit nedá, sami hosté dobře věděli, že o těsné vedení přišli ve druhém poločase až příliš jednoduše.

Daleko lepší nálada v Dolním Újezdu panovala o den později po penaltové výhře béčka nad sousedy z Újezdu Horního. I když domácí počítali proti poslednímu najisto se třemi body, tak i za dva byli šťastní, vždyť o poločase byla dva góly pozadu. Což zároveň napovídá, že „Horňák“ odvedl především v úvodní části kvalitní práci a je jen škoda, že se k takovému výkonu sice vzepne v derby, jenomže jej nesvede zopakovat v ostatních zápasech. A proto je tam, kde je.

Super zápas, který by bez nadsázky slušel krajské soutěži, se hrál v Jevíčku. Pohleďme, co se tam všechno naskládalo: sedm gólů, drama do posledních sekund, dvě červené karty, z toho jedna po čtyřech minutách hry, dva pokutové kopy, plno vzruchu na trávníku od začátku až do konce, k tomu tři stovky diváků na stadionu SK. Lze si od utkání okresního přeboru přát více? V případě domácích příznivců určitě, ti by si přáli alespoň remízu, kterou by si jejich tým po této náramné bitvě asi zasloužil. V každém případě se potvrdilo, že i v „pralesní lize“ lze narazit na zápas, po kterém nikdo z přítomných nemusel litovat, že strávil víkendové odpoledne na fotbale. Jen houšť!

Také z Radiměře do Hradce se téměř dohodí kamenem a vzájemný střet reprezentantů těchto obcí měl stát za to. Stál, a to nejen fotbalově, ale i karetně, žlutých bylo celkem jedenáct, z toho u hostů bylo napomínáno osm ze čtrnácti mužů, kteří zasáhli do hry, přičemž šest po změně stran. Je trochu s podivem, že do druhé karty se rozhodčí nikomu „netrefil“. Pro Radiměř však bylo podstatné, že nevyhrála jen na karty, ale rovněž na góly.