Demolice v Moravské. Žamberk dostal devět gólů

Svitavy /KRAJSKÝ PŘEBOR/ – Bod z Holic? Svitavští fotbalisté možná pomýšleli na vydatnější sobotní dopoledne, nicméně i tenhle počin se počítá.

22.10.2018

TJ Sokol Dolní Újezd vs. TJ Lanškroun.Foto: Deník/Radek Halva

Týden pobyla litomyšlská Jiskra na čele přeboru, teď ji tam díky skóre opět vystřídala Luže. Ovšem dva body získané na horké heřmanoměstecké půdě rozhodně nejsou k zahození. Dolní Újezd získal proti silnému Lanškrounu bod za remízu v normální hrací době, ale vzhledem k průběhu utkání mohl pomýšlet na lepší počin.

11. KOLO:

Holice – Svitavy 1:1 (PK 4:2)

Utkání průměrné úrovně se hrálo za mírné územní převahy Svitav, ovšem o vzruch před brankami byla po celou dobu nouze na obou stranách. Domácí se dostali do vedení v posledních vteřinách prvního poločasu, když křížný balon propadl na levou stranu k volnému Rožkovi a ten obloučkem překonal Jílka. Vyrovnáno bylo po hodině hry, kdy se Svitavským vydařila jedna z mála přímočarých akcí a Leinweber po úniku přihrál přesně zakončujícímu Škávovi. Zápas došel do penalt a ty v podání hostujících hráčů nebyly úspěšné, dva z nich svoje pokusy nedali a bod navíc zůstal v Holicích.

Fakta – branky: 45. Rožek – 60. Škáva. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Holice: Pšenička – Řehák, Řezníček, Chvála – Kopřiva – Rožek, Machatý (59. Netušil), Semínko (82. Růžička) – Fotul – Bydžovský (78. Lát), J. Jedlička. Svitavy: Jílek – J. Novák, Czehowský, D. Jukl, Horák (74. Veselský) – Drašar, Chlup, F. Čížek, Škáva (87. A. Novák), Bartoš – Leinweber.

Moravská Třebová – Žamberk 9:0

Necelých pět minut uplynulo a Štaffa otevřel účet, což byl pro domácí ideální start. Nikdo však v tu chvíli netušil, že bude až tak ideální. Slovanisté totiž zcela opanovali hrací plochu a soupeři nedali „ani čuchnout“. Neustále rozebírali jeho defenzivu a přidávali další pěkné góly, do poločasu narostlo skóre na 5:0. Ani po přestávce se nic nezměnilo na odevzdaném výkonu hostů, domácí si nadále dělali na hřišti, co chtěli, a málo scházelo, aby byl výsledek dvouciferný. Vynikl čtyřgólový Bednář, Slovan potěšil oči svých příznivců.

Fakta – branky: 10., 40., 69. a 89. Bednář, 45. a 83. Havlíček, 5. Štaffa, 18. Novák z pen., 75. Nováček. Rozhodčí: Papáček (Kolín). ŽK: 2:3. Diváci: 200. Poločas: 5:0. Moravská Třebová: Kamisch – Kopa, Pinkava, R. Šatník, Bubela – Konečný (53. Nováček), T. Novák, Bednář, Štaffa, Strnad – Havlíček. Žamberk: Martinovský – Janata, Pavelka, Franke, Rudolecký – Dvořák, Jírů, A. Kopecký, Kotyza – Huška (46. Černík), Kuklík (56. Chládek).

Dolní Újezd – Lanškroun 2:2 (PK 1:4)

Dramatické, rušné a hlavně ke konci vypjaté utkání rozehráli lépe domácí a jejich aktivitu zúročil po dobře rozehrané standardní situaci nabíhající Drahoš. Jenže náskok vydržel sotva pár okamžiků, hned vzápětí rovněž po trestném kopu a závaru ve vápně srovnával Jung na 1:1. Hrál se zajímavý fotbal se šancemi na obou stranách. Ujala se ta z 60. minuty, po akci středem šel Frňka sám na Ehrenbergera a zakončil skvěle – 2:1. Domácí potom měli z rychlých kontrů několik příležitostí, jak vedení pojistit, ale nepovedlo se a v 87. minutě přišel trest. Z přímého kopu, kolem jehož nařízení a provedení bylo hodně tahanic, se trefil Popelář. Penalty vychytal Ehrenberger pro hosty, chytil hned první dvě.

Fakta – branky: 21. Drahoš, 60. Frňka – 22. Jung, 87. Popelář. Rozhodčí: Fojtík (Pardubice). ŽK: 5:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Dolní Újezd: Janecký – P. Frank, Pešina, Čejka, Klusoň – Drahoš, M. Vomáčka, Vrabec, Fulík – Frňka, Štarman (87. Kopecký). Lanškroun: Ehrenberger – Vaníček, Popelář, Kolomý, Karlík – Doležal (78. Marek), Sita, Krejsar, Jung (80. Jaroš) – Savych, Ptáček.

Heřmanův Městec – Litomyšl 2:2 (PK 3:4)

Dvakrát se v průběhu zápasu dostala Jiskra do vedení. Poprvé po čtvrthodině zásluhou Severy, který sehrál perfektní rychlý protiútok s Paclíkem. Za domácí odpověděl Salfický, když potrestal nedorozumění v litomyšlských zadních řadách. Podruhé přiblížil hosty k vítězství střídající Vejrych, který přeloboval gólmana Žďánského, to do konce scházelo nějakých dvacet minut. Soupeř však znovu zareagoval, Koukolu překonal přesnou hlavičkou Dvořáček a ve zbytku hrací doby se potom hlavně „žlutilo“. Penalty Jiskra zvládla a byl to pro ni čtvrtý vítězný rozstřel z pěti podzimních, rozhodl hrající trenér Svoboda.

Fakta – branky: 34. Salfický, 78. Dvořáček – 15. Severa, 71. Vejrych. Rozhodčí: Zita (Načešice). ŽK: 2:5. Diváci: 222. Poločas: 1:1. Heřmanův Městec: Žďánský – T. Zrůst, Čáp, M. Jablečník, Dvořáček – Mach, Jošt, Motl, D. Jablečník (9. D. Zrůst) – Salfický (83. Svoboda), Levinský. Litomyšl: Koukola – Hašek, Radimecký, Štoudek, Jireček – Kristek (88. Tomšů), Svoboda, Kundera, Paclík (70. Folta) – Zeman (46. Vejrych), Severa.

Další výsledky KP Pardubicka:

Třemošnice – Letohrad 1:1 (PK 2:3)

Fakta – branky: 60. Král – 18. Kabourek. Rozhodčí: Matoušek (Polička). ŽK: 2:1. Diváci: 125. Poločas: 0:1. Třemošnice: D. Oswald – Mocanu, Culek, Petr, P. Oswald (51. Mejtský) – Šindelář (84. Šmídl), Forman (90. Jelínek), O. Vančura, J. Vančura (48. Brom) – Král, Fejl. Letohrad: Truhlář – Štěpán, Stejskal, Macek (59. Lorenc), Šponar (74. Filip) – Kail, J. Štěpán (87. Hynek), Chládek (77. Hiller), Preclík (74. Pokorný) – Čada, Kabourek.

Chrudim B – Hlinsko 1:4

Fakta – branky: 80. Kopecký z pen. – 22. Klika, 26. a 33. Dostál, 88. Portyš. Rozhodčí: Valenta (Letohrad). ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (90. Kopecký). Diváci: 150. Poločas: 0:3. Chrudim B: Kudláček – Stránský, F. Holeček, Zikmunda (69. Havránek), Pliva (46. Friček) – Shejbal (85. Švec), Zrůst, V. Holeček (46. Jindrák), Langr, Kopecký – Žalud (85. Rejfek). Hlinsko: Hlavatý – Křivka, Volf, Hlouš, Nevole – Portyš (90. Machovec), Vašek (59. Tulach), Dostál, Klika (75. Galamič) – Banzuzi, Mayer,

Luže – Choceň 3:0

Fakta – branky: 15. a 22. Radouš, 38. Kroutil. Rozhodčí: Pešek (Chrudim). ŽK: 1:1. Diváci: 130. Poločas: 3:0. Luže: Janoušek – Dušek, Radouš, Lacman, Richter (80. Dostál) – Merkl, Veis, Holub, Klenor – Hrubý, Kroutil. Choceň: Gerčák – Coufal, Zahálka, Krejza (55. Kubový), Baborák – Lebeda, Sršeň, Novotný, Šabata – Myšák, Vondra (68. Šafek).

Moravany – Česká Třebová 2:2 (PK 3:4)

Fakta – branky: 22. Záleský, 73. Kříž – 11. Grepl, 57. Ezr. Rozhodčí: Schmeiser (Roveň). Hráno bez karet. Diváci: 170. Poločas: 1:1. Moravany: B. Branda – Sokol (76. Hynek), Záleský, J. Lukas, Hurta – Knotek, Semerád (90. M. Lukas), Beran, Komárek – Kříž, Švadlenka (87. J. Branda). Česká Třebová: Hotmar – Roušar, Kubásek (66. Krystl), Novotný, Fučík – Grepl, Müller, Klumpar, Langer (83. Křepela) – Rataj, Sejkora (35. Ezr).

1. Luže (24), 2. Litomyšl (24), 3. Lanškroun (23), 4. Svitavy (21), 5. Letohrad (20), 6. Moravská Třebová (19), 7. Česká Třebová (17), 8. Hlinsko (17), 9. Moravany (16), 10. Heřmanův Městec (15), 11. Chrudim B (14), 12. Holice (14), 13. Choceň (13), 14. Žamberk (10), 15. Třemošnice (9), 16. Dolní Újezd (8).

22.10.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 810 Kč Sociální pracovníci v oblasti veřejné správy Vrchní referent/rada – sociální pracovník. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ: Krajská pobočka ÚP ČR v Pardubicích - Kontaktní pracoviště ve Svitavách, NÁPLŇ PRÁCE: provádění cíleného sociálního šetření u osob nacházejících se v nepříznivé sociální situaci, analýz této situace, poskytování navazujícího sociálního poradenství k jejímu řešení, příjem žádostí, vedení podkladové dokumentace žadatelů včetně ověřování a došetřování podkladů pro správní řízení, zajišťování včasného zpracování podkladů pro výplatu dávek, ostatní administrativní činnosti na úseku nepojistných sociálních dávek, POŽADAVKY: VŠ nebo VOŠ v oboru sociální práce nebo v oboru příbuzném (kvalifikace pro sociálního pracovníka dle zák. č. 108/2006 Sb., § 110), dobrá uživatelská znalost MS Office (Word, Excel), řidičský průkaz sk. B, práce s lidmi, komunikační dovednosti, odolnost vůči stresu, práce v terénu, svéprávnost, bezúhonnost, zdravotní způsobilost, znalost agendy nepojistných sociálních dávek výhodou, NABÍZÍME: platové zařazení v 10. platové třídě v souladu s platnými právními předpisy, pružnou pracovní dobu - plný úvazek, předpokládaný nástup 01.01.2019, služební poměr na dobu neurčitou, KONTAKT: písemně (Vyplněnou "Žádost o přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo" nebo "Žádost o zařazení na služební místo" je nutné ve lhůtě do 30.11.2018 zaslat prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu sídla organizačního útvaru služebního úřadu: Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Pardubicích, Boženy Vikové - Kunětické 2011, 530 02 Pardubice, nebo osobně podat na podatelnu organizačního útvaru služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě s uznávaným elektronickým podpisem na elektronickou adresu organizačního útvaru služebního úřadu podatelna@pa.mpsv.cz nebo prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky ID 4p2zpna. Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být označena slovy: "neotvírat" a "Výběrové řízení pod č.j.: UPCR-2018/88225-78099809". Výše zmíněné žádosti a další informace lze získat na http://portal.mpsv.cz/upcr/ v záložce "Kariéra na ÚP ČR"). Pracoviště: Úřad práce české republiky - kop svitavy, Bezručova, č.p. 2055, 568 02 Svitavy 2. Informace: Jan Tesař, +420 950 163 400,602 233 870. Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 18 000 Kč Provozní zámečníci, údržbáři Pracovník údržby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: provádění údržby na technickém úseku, NABÍZÍME: práci na HPP, prémie - čtvrtletní, na dovolenou, vánoční, firemní benefity, příspěvek na stravování, stabilní zaměstnání v prosperující společnosti, KONTAKT: telefonicky. Pracoviště: Agricol s.r.o., T. Novákové, č.p. 521, 572 01 Polička. Informace: L. Popelka, +420 603 214 228. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 130 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: samostatnost, spolehlivost, vyučení v oboru, NABÍZÍME: nástup možný ihned, 13. a 14. plat, KONTAKT: osobně (preferujeme), telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Zdeněk šplíchal, Edvarda Beneše, č.p. 1970, 568 02 Svitavy 2. Informace: Simona Císařová, +420 461 532 451,737 504 458. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 18 000 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha prodejny. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: POŽADAVKY: příjemné vystupování, trestní bezúhonnost, spolehlivost, dochvilnost, KONTAKT: telefonicky (po-pá 9-15h), , Doporučenky nemůžeme potvrzovat do 3 dnů, jelikož jezdíme po celé republice.. Pracoviště: Bohemia marten security s.r.o. polička, hegerova, Hegerova, č.p. 923, 572 01 Polička. Informace: Iveta Škubalová, +420 775 872 835.

Hokejbalový východ Čech s Prahou zametl

Futsalová Liga mistrů: FK ERA-PACK Chrudim - LSM Lida.

Třetina splněna. Chrudim vykročila za postupem výhrou 4:0

-

Popelka - Holomková - Potáček. Takové je obsazení stupňů vítězů v Tip lize

Svitavy - Zvrat v poslední možnou chvíli! Závěrečné dějství podzimní Tip ligy Svitavského deníku otočilo pořadím na špici klasifikace. Elitní trojlístek zůstal ve stejném složení, ale obsazení vedoucí pozice se změnilo.