Do jejich závěru schází jediné kolo a také okresní celky sehrály svoje předposlední vystoupení v soutěžním ročníku.

DIVIZE DOROST

STARŠÍ

FK Pěnčín–Turnov – TJ Jiskra Litomyšl 1:0 (0:0)

Sestava: Mikulecký – Štoudek, P. Kundera, O. Kundera, Popelka, Nováček, Rumler, Macek, J. Trnečka, M. Vodehnal, Kačer (Malý, Hašek, Prokop).

Petr Svoboda, trenér: Je to neustálé opakování stejné písničky. Hořký kalich si na jaře asi musíme vypít až do úplného dna. Sehráli jsme vyrovnaný zápas, v jehož průběhu si Vodehnal vypracoval dvě stoprocentní možnosti, jednou šel dokonce sám na bránu, ale nic z toho. Jako ve většině jarních utkání nám prostě nebylo souzeno uspět. O výsledku rozhodla penalta, když Nováček sám zavedl balon do vlastního pokutového území, tam o něj přišel a vzápětí srazil protihráče.

MLADŠÍ

FK Pěnčín–Turnov – TJ Jiskra Litomyšl 1:5 (1:3)

Branky: Trnečka 3, Kotlár, P. Malý. Sestava: Koudela – Kadidlo, Prokop, Hašek, Kotlár, Nováček, Jandera, Trnečka, P. Malý, Zrůbek, A. Vodehnal.

Petr Svoboda, trenér: Jsem rád, že jsme duel s množstvím šancí na obou stranách zvládli a v soutěži neskončíme poslední. Kluci se konečně dokázali prosadit střelecky.

KRAJSKÝ PŘEBOR DOROST

STARŠÍ

FK Přelouč – TJ Svitavy 1:1 (0:1)

Branka: Juřík. Sestava: Jílek – Petrila, Novák, Bulva, Chladil, Hynek, Chlup, Brychta, Havlík, Juřík, Mikolín (Šmíd).

Pavel Daněk, trenér: Vstup do zápasu sice měli lepší domácí, ale jejich snahu eliminovala naše pozorná obrana a od 15. minuty jsme už převzali otěže my. Zbytek poločasu se odehrál na polovině soupeře, výsledkem byla nastřelená tyč Chlupa a gólová hlavička Juříka. I po přestávce se pokračovalo pod naší taktovkou, ale bez gólového efektu. V 70. minutě přišel trest v podobě brejku, který zastavil údajný faul Chlupa v šestnáctce a domácí z darované penalty vyrovnali na 1:1. Pak jsme je sevřeli u jejich vápna, ale několik jasných šancí trestuhodně promarnili a z výborně rozehraného zápasu máme jen plichtu. Myslím, že kluci odvedli dobrý výkon, ale opětovně se ukázalo, že pokud zahrajeme profesorsky a nevsadíme na srdíčko, důraz v pokutovém území a častou střelbu, tak dáváme soupeři darovací dekret na zisk bodu.

SK MK Polička – SKP Slovan Moravská Třebová 5:2

Derby se hrálo ve velkém vedru za převahy domácích, kteří ji zúročili také brankově.

Dohrávka: SK MK Polička – Jiskra Ústí nad O. 2:0. Cenné vítězství nad soupeřem, který po dlouhou dobu bojoval o prvenství v krajském přeboru.

MLADŠÍ

FK Přelouč – TJ Svitavy 2:1 (1:0)

Branka: Chladil. Sestava: Jílek – Petrila, Bulva, Macek, Chladil, Šmíd, Hřebíček, Raplík, Zvára, Křivánek, Moravec (Štěrba, Tašner, Poláček).

Ve vyrovnaném utkání předvedli Svitavští dobrý a pohledný fotbal. Soupeř však důrazně potrestal chyby jindy výborně chytajícího Jílka.

SK MK Polička – SKP Slovan Moravská Třebová 9:0

Oslabení hosté neměli v derby ani tu nejmenší šanci. Rozdíl deseti příček v tabulce a více než čtyřiceti bodů se projevil.

Dohrávka: SK MK Polička – Jiskra Ústí nad O. 2:5.

V duelu dvou předních celků přeboru domácí nestačili na protivníka, který byl především důraznější při zakončování svých akcí.

I. TŘÍDA DOROST

Sokol Dolní Újezd – FK Česká Třebová 1:4, Pravec. Proti druhému mužstvu tabulky nevyšel domácím závěr první půle. Stav 1:3 nedokázali zlikvidovat, naopak ještě inkasovali. SK Proseč – TJ Horní Újezd 6:1, Chadima. Mizerný výkon nekompletního družstva zavinil tuto vysokou porážku. Sokol Čistá – TJ Lanškroun 0:9. Karty byly rozdány jasně, sestupující tým neměl proti vítězi soutěže naději. FC Žamberk – Sokol Březová n. S. 4:0. Hosté herně nepropadli, ale v klíčových chvílích byli domácí nemilosrdní. Sokol Morašice – Jiskra Králíky–Červená Voda 0:6. Hosté si přijeli pro snadné tři body. TJ Jablonné n. O. – SK Jevíčko 2:1. Blíže, než se dalo čekat, byli hosté k bodovému zisku, nakonec na něj nedosáhli. SK Sloupnice – Sokol Bystré 0:3. Jediná víkendová výhra týmu z okresu.

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽÁCI

Sokol Rosice nad Labem – TJ Svitavy starší 0:4. Vítězství hostů mohlo být ještě výraznější, mnoho šancí zůstalo nevyužito, ale důležité tři body zamířily zaslouženě do Svitav. Mladší 0:8, Čížek 3, Pa. Mooz 2, Kalas 2, Bubák. Zápas mladších byl ještě jednoznačnější.

FC Junior 2007 – Jiskra Litomyšl starší 0:1, Lněnička. Mladší 0:5, Bureš 2, Mikulecký, M. Šulc, Karal.

TJ Lanškroun – TJ Horní Újezd starší 1:1, Boštík. Po delší době bodový zisk pro žáky z Újezdu. Mladší 3:0.