Tak jednoznačné utkání, jak ukazuje konečná výše skóre, to však dost dlouho nebylo, vždyť ještě po hodině hry to bylo pouze o gól a domácí se tlačili za vyrovnáním. Ostatně do zápasu vstoupili o něco lépe, na jejich první zásah však rychle odpověděl Mandlík a do poločasu odskočil Újezd na rozdíl dvou branek. Mezilesí v nástupu do druhé části hry vstřelilo kontaktní gól a osud duelu tak znovu visel na vlásku. Jak ale domácí otevírali stále více zadní vrátka, tak hrnuli vodu na dolnoújezdský mlýn. Hosté okamžitě získali na útočné polovině více prostoru a jejich ofenzivní vozba toho využívala. V 64. minutě přinesl uklidnění do jejich řad Bulušek trefou na 2:4 a od tohoto okamžiku plně opanovali hrací plochu. Domácí riskovali, ale dopouštěli se chyb, které nezůstaly bez trestu. Úřadoval především autor hattricku Frňka, k němu se přidali rovněž spoluhráči a výsledkem bylo vítězství, po němž má Dolní Újezd přebor na dosah ruky. I díky ztrátě rivalů z Horních Ředic.

Okresní derby se hrálo v Pomezí a domácí se rozšíření chudičkého bodového konta nedočkali. Znovu doplatili na nízkou střeleckou produktivitu, naopak soupeř z Kunčiny na tom byl v tomto směru o poznání lépe a po dvou rychlých gólech ve druhém poločase si bezpečně došel pro výhru. Svitavské rezervě se v Nasavrkách nepovedl konec první a začátek druhé půle, čímž přišla o veškeré naděje.

Ilustrační foto.
Opatovec trápil postupujícího, derby béček pro Dolní Újezd

24. KOLO:

Načešice – Dolní Újezd 2:7 (1:3)

Branky: 17. Mládek, 52. Novák – 22., 70. a 80. Frňka, 18. a 41. Mandlík, 64. Bulušek, 88. Kopecký. Rozhodčí: Poláček. ŽK: 1:2. Diváci: 130. Dolní Újezd: Janecký – P. Frank, M. Vomáčka, Částek, Kabrhel (80. Štarman), Fulík, Frňka (83. M. Kopecký), Brůna, Mandlík, Klusoň, Bulušek (88. Váně).

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Čekali jsme těžké utkání proti nepříjemnému soupeři. Začátek se nám povedl, dali jsme dvě rychlé branky. Potom jsme se nevyvarovali zaváhání, soupeř začal zlobit, ale do poločasu byl rozdíl opět dvoubrankový. V kabině jsme si řekli, že musíme zachytit úvod druhého poločasu, bohužel se stal pravý opak a po hrubce jsme zbytečně inkasovali. Poté, co utekl rychlý Bulušek a přidal náš čtvrtý gól, jsme ale jednoznačně ovládli hrací plochu a ze zbytku utkání se stala naše střelnice, když mnoho šancí zůstalo nevyužita.

Nasavrky – Svitavy B 3:0 (1:0)

Branky: 43. a 53. Dostál, 52. Čechlovský. Rozhodčí: Pagáč. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Svitavy B: Cabal – Škeřík, Kubík, Sedlák, Kyncl, Říha (19. Komínek), Ryšavý, Gregor (55. Roman), Scheib, Uhlíř, P. Juřík (46. J. Svoboda).

Pavel Brandejs, trenér TJ Svitavy B: Do slovníku antonym můžeme směle zařadit naše výkony v Lánech a venku. Pokud však platí Jungovo: „čím větší je protiklad, tím větší je taky potenciál“, tak se opravdu máme na co těšit, až v nás bouchnou saze. Domácím jsme výhru usnadnili neskutečným desetiminutovým výpadkem na konci prvního a na začátku druhého poločasu. Navíc jsme byli nepřesní, nedůslední a nedůrazní v předfinální a finální části, proto jsme zápas ani nezdramatizovali. Opět nám vydatně pomohli dorostenci, spolupráce s jejich týmem stojí na dobrých základech.

Pomezí – Kunčina 0:3 (0:1)

Branky: 31. a 64. T. Brychta. 68. Šmehlík. Rozhodčí: Kudyn. ŽK: 5:2. Diváci: 100. Pomezí: Křemenák – Mička (43. Bureš), Nespěšný, Sláma, Veselý, Jožák, Ehrenberger, Roušar (73. Drobný), Jar. Svoboda, Pořízka (65. Stodola), Vaško. Kunčina: Hutira – Eliáš, Spálenský, T. Pagáč, Šejnoha, Švanda (82. Scholze), Zeman, Sedláček, T. Brychta, Kaláb (65. Hlaváček), Šmehlík (73. Hlubinka).

Milan Nespěšný, trenér TJ Sokol Pomezí: Podali jsme špatný výkon, za soupeřem jsme zaostali v pohybu i v dalších činnostech, a to především ve druhém poločase. Ten první se hrál skoro bez šancí, my ale nezachytili rychlý náběh za obranu a prohrávali. Po přestávce byl soupeř lepší, navyšoval svoje vedení, navíc neproměnil pokutový kop, závěr si kontroloval a zaslouženě vyhrál. My jsme toho předvedli hodně málo.

Vlastimil Suchý, trenér TJ Sokol Kunčina: Naše zasloužené vítězství v zápase, v němž to domácí místy poněkud přeháněli s tvrdostí. Jinak hráli převážně nakopávané míče, se kterými jsme si bezpečně poradili, naši branku vážněji ohrozili snad jedinou přímou střelou. Naši kluci dodržovali taktické pokyny a výsledek mohl být ještě výraznější, kdybychom proměnili pokutový kop a další gólové příležitosti. Jsem spokojen.

Další výsledky:

Semanín – Rohovládova Bělá 1:3 (1:1). Branky: Nešický – Kotajny 2 (1 z pen.), Semínko. Přelouč – Luže 0:1 (0:0). Branka: Naď. Horní Ředice – Pardubičky 1:1 (0:1), pen. 3:4. Branky: Černý – Krejčí. Vysoké Mýto B – Letohrad B 4:1 (2:0). Branky: Jandera 2, Surma, Podmajerský – Lorenc.

Pořadí:

1. Luže (64), 2. Dolní Újezd (53), 3. Horní Ředice (48), 4. Pardubičky (40), 5. Vysoké Mýto B (39), 6. Rohovládova Bělá (36), 7. Kunčina (35), 8. Přelouč (33), 9. Svitavy B (32), 10. Nasavrky (31), 11. Letohrad B (29), 12. Načešice (28), 13. Semanín (22), 14. Pomezí (14).

Ilustrační foto.
Šílený začátek a Polička se topí