Svitavského regionu se po sestupu Litomyšle z divize dotýkají v kraji a okrese. I tuto problémovou kategorii čekají podle reorganizace české mládežnické kopané změny. Mnohé z nich však budou teprve ozřejmeny.

Krajský přebor: Je možné, že se v současné podobě (dvojzápasy staršího a mladšího dorostu) hraje naposled. Jisté je, že vítěz soutěže staršího dorostu nebude mít automatickou možnost postupu do divize, neboť na vyšší úrovní by měla hrát sportovní centra. Všechno se vyjasní až během sezony. Svitavsko má v přeboru čtyři zástupce: sestoupivší Litomyšl (sezonu začne v neděli ve Vysokém Mýtě), Polička (v sobotu v Horním Jelení), Svitavy a Moravskou Třebovou (derby se hraje v sobotu v Lánech).

Krajská I. třída: Tato soutěž nedoznala změny, snad jen tu, že počet zástupců okresu se snížil na šest. Nováčkem jsou Jaroměřice (začínají v sobotu ve Sloupnici), zůstávají Jevíčko, Dolní Újezd (vzájemný zápas v sobotu), Horní Újezd (v neděli v Řetové), Březová nad Svit. (v sobotu v Žamberku) a Bystré (v sobotu v Rybníku).

Okresní přebor: Rozeběhne se také jediná okresní soutěž této kategorie, v níž registrujeme nemilý trend – pokles počtu startujících ze čtrnácti na jedenáct: Staré Město, Třebařov, Hradec, Cerekvice, Čistá, Radiměř, Linhartice, Chornice, Pomezí, Sebranice a Kunčina, to jsou jejich jména.

(rh)