Domácí Jiskra si zásluhou velice dobrého nástupu do zápasu vyšlápla na soupeře z Poličky a naznačila, že na náročné boje o záchranu v soutěži by mohla být dobře připravena.

Jiskra Litomyšl – SK Polička 4:1 (4:1)

Branky: Zeman (PK), Štoudek, J. Hašek, Kristek – Škoda.

Litomyšl: Kavalír (Kačer) – J. Hašek, M. Hašek, Prokop, Drahoš, Zeman, Vomočil, Černý, Kristek, Štoudek, P. Malý (Doubrava, Žídek, Rumler, P. Kundera, Sršeň).
Polička: Slaný – Škoda, Pavliš, J. Petr, Novák, Poul, Klein, O. Petr, Bureš, Stodola, Kovář (Leinweber, Dobiáš, Vondra).

O všem podstatném, co se výsledku týká, se rozhodlo v prvních pětačtyřiceti minutách. Ihned po zahajovacím hvizdu šli domácí z penalty po faulu na Malého do vedení, proměnil ji Zeman. I nadále měli Litomyšlští navrch a přes nečekaně prostupnou poličskou defenzivu se dostávali do dalších šancí. A ty dokázali využít, o navýšení skóre se postupně postarali Štoudek, J. Hašek a Kristek. Po dvaceti minutách hry to tudíž bylo 4:0. Teprve poté se hosté oklepali, vyrovnali hru a dočkali se korekce po standardní situaci, když na zadní tyči zakončoval nedůsledně pokrytý Škoda – 4:1.

Po změně stran oba trenéři Jandáček a Kysilko prostřídali svoje sestavy a hra už nebyla tak zajímavá jako v prvním poločase. Několik příležitostí se sice ještě narodilo, ale skóre zápasu zůstalo nezměněno. Sluší se dodat, že zatímco Litomyšl se představila v plné síle, tak Poličce někteří důležití hráči chyběli, hlavně sálovkáři, kteří dopoledne úspěšně bojovali ve čtvrtfinále celostátní ligy. Generálka na jarní mistrovský výkop čeká na Jiskru příští týden proti Luži. Polička si závěrečný test naplánovala proti družstvu Sokola Pomezí.

Předposlední přípravný zápas odehráli v sobotu rovněž fotbalisté TJ Svitavy B, ovšem mnoho jim nedal. Na umělou trávu do Lánů si pozvali Sokol Čistá a „bétřídní" celek jim nedokázal klást žádný odpor.

Dal se přitom předpokládat do jisté míry i taktický boj, jelikož hosty vede bývalý lodivod béčka Pavel Švec, ale opak byl pravdou. Domácí na soupeře doslova vlétli a za necelou čtvrthodinu to bylo 3:0. Potom lehce polevili a Čistá z ojedinělé akce snížila. Skóre ale pořád rostlo závratnou rychlostí, neboť hosté nestíhali a poločasový výsledek 7:2 pro ně byl ještě mírný.

Druhý poločas, to už byl spíše než než „přátelák" vyloženě „pouťák". Svitavští se už nikam dvakrát nehrnuli, hosté na důstojnější průběh jednoduše neměli. Konečný výsledek 10:2 hovoří sám za sebe. Gólově se na dvouciferném střeleckém účtu podíleli jen tři fotbalisté: Frolo skóroval pětkrát, Mikolín třikrát a Ovad přidal dvě trefy. Generálku odehrají Svitavy B za týden s Lipovou.

Za zmínku stojí také poslední příprava ligového dorostu TJ Svitavy U19, který remizoval se Sokolem Bystré 1:1.

(rh, mo)