Po špatném vstupu do sezony se probouzejí Svitavy, utkání v Lanškrouně sneslo v jejich podání přísnější měřítko, dva získané body by jim měly zvednout sebevědomí. Dolní Újezd zanechal proti vedoucí Luži dobrý herní dojem, ale na úspěch to nestačilo.

Moravská Třebová – Třemošnice 2:1

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Nastoupili jsme na soupeře s nátlakovou hrou, což se nám brzy vyplatilo, Konečný se dral do šance, byl stažen a následovala červená karta. Což nám ale spíše uškodilo, soupeř zalezl a my dobývali jeho hradbu, kterou se nedařilo překonat. Pokračovali jsme v této snaze i ve druhé půli, přišla penalta po faulu brankáře na Havlíčka, potom zvýšení na 2:0 a zdánlivé uklidnění. Hostům se však povedla akce středem hřiště, snížili a závěr tak byl hektický, ale ukopali jsme to. Jsem spokojen s výsledkem a protažením úspěšné série.

Jiří Turek, trenér ŽSK Třemošnice: Soupeř na nás nastoupil hodně v tempu, chybou sudího jsme hráli velmi rychle v deseti a podle mého názoru tím zbytek zápasu silně ovlivněn. Musím však hráče pochválit, kousli se a vydrželi držet soupeře bez větší šance až do 60. minuty. I po dvou gólech jsme se nepoložili, dokázali snížit a poslední minuty Moravskou Třebovou výrazně zatlačili. Nemám hráčům co vytknout.

Dolní Újezd – Luže 0:2

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Za předvedený výkon se určitě stydět nemusíme, myslím, že alespoň remízu bychom si zasloužili. Bohužel nám nevyšel úvod utkání, kdy jsme neuhlídali standardní situaci a brzy inkasovali. Nezlomilo nás to, snažili jsme se soupeře zmáčknout, to se nám dařilo a dostávali jsme se do šancí, ale koncovka bohužel vázla. Na druhé straně hosté často hrozili z rychlých brejků, které mají velice nebezpečné, jeden jim ke konci vyšel a zápas rozhodli.

Žamberk – Litomyšl 2:5

Evžen Kopecký, trenér 1. FC Žamberk: Zápas nám nevyšel podle představ. V obraně jsme měli den otevřených dveří, byli jsme všude druzí a když se k tomu přidalyi fatální chyby zkušených hráčů, nemohli jsme pomýšlet na lepší výsledek. Musím také uznat kvalitu soupeře který se u nás prezentoval velice dobrým výkonem a zaslouženě vyhrál.

Ivo Svoboda, trenér Jiskry Litomyšl: V neděli se konala v Žamberku pouť a tak jsme nechtěli domácí fanoušky ošidit o atrakce. Proto jsme si dovolili otevřít střelnici… Pro maminku kytičku, pro tatínka opičku a pro Žamberk – bůra. Zápas jsme odehráli ve vysokém tempu, nastřelili ještě dvě tyče a spoustu příležitostí nevyužili. Tým ukázal svoje možnosti a zaslouží pochvalu za výkon v celém zápase.

Lanškroun – Svitavy 1:1 (PK 6:7)

Milan Janko, asistent trenéra TJ Svitavy: Výsledek odpovídá průběhu utkání. V první půlce jsme byli lepší, hned v úvodu měl Leinweber stoprocentní šanci. Po nepřesně rozehrané standardce a brejku domácích jsme inkasovali, ale i nadále byli aktivní a odměnou bylo vyrovnání Ehrenbergera, jemuž předtím jeden gól nebyl uznán pro ofsajd (?). Po přestávce soupeř přidal a s příchodem Ptáčka se snažil rozhodnout. Nám ke konci trochu ubývaly síly, ale důslednou hrou jsme zápas dovedli k penaltám a v nich podle mě spravedlivě uspěli.