Okresní derby v Dolním Újezdu skončilo úspěšně pro hostující Poličku, která dramatický souboj rozhodla dvěma góly ve druhém poločase. Dva body si připsaly Svitavy, které v normálním hracím čase nedokázaly ztéci defenzivu Žamberka.

Moravská Třebová – Přelouč 5:0

Utkání se hrálo od počátku za převahy domácích. Na jejich straně byla herní iniciativa, míč měli častěji na kopačkách a na konci první dvacetiminutovky z toho vzešla změna skóre, když se v zakončení prosadil mladík Štaffa. Nedlouho poté zvýšil na 2:0 pro změnu jeden z nejzkušenějších třebovských borců a jejich kapitán Strouhal, takže Slovanisté nakročili jednoznačně ke třem bodům. Hosté se snažili s vývojem něco udělat, ale nebezpečí hrozící z jejich strany rozhodně nebylo takové, aby si s ním domácí defenziva na čele s gólmanem Kamischem neporadila. No a potom přišla pasáž snů, která přeloučský odpor zlomila. V 65. minutě se trefil Polák a hosté odpadli. Za dalších pět minut uplatnil stejný hráč opět svoje střelecké schopnosti a bylo to už 4:0. O vpravdě stylovou tečku za povedeným střetnutím se v 77. minutě postaral Sedláček, který napřáhl z velké dálky a jelikož brankář hostů Václavek zůstal proti jeho střele bezmocný, postaral se o konečnou podobu výsledku.

Fakta – branky: 21. Štaffa, 28. Strouhal, 65. a 70. Polák, 77. Sedláček. Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 2:4. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Moravská Třebová: Kamisch – Novák, Šatník (71. Muselík), Murin (81. Novotný), Švanda – Štaffa (84. Špaček), Sedláček, Staněk, Strnad – Strouhal, Polák (75. Šrom). Přelouč: Václavek – Pištora (66. Chaloupský), Koblížek, Novák, Rokyta – Klouda (71. Linhart), Ulrych (36. Machačný), Bendžík, Kmoníček – Koch (55. Hataš), Beránek.

Dolní Újezd – Polička 1:2

Po vyrovnaném začátku regionálního derby udeřili jako první domácí a ujali se vedení Novákem, kterému adresoval ideální přihrávku Frňka. Hosté následně přidali a mohli srovnat už do poločasu, měli několik slibných možností a v té největší trefil Navrátil tyčku. Co se nepovedlo tady, k tomu došlo v 63. minutě, kdy Mbah vyrovnal. Povzbuzení poličští hráči pokračovali v aktivitě a odměnou jim byla druhá trefa po Navrátilově střele k tyči. Vzápětí mohl potěšit újezdské diváky Frňka, jeho tečovaná rána však letěla mimo tři tyče. Ze závěrečného náporu potom domácí nic nevytěžili. O výsledku rozhodla větší zkušenost a efektivita na straně Poličky.

Fakta – branky: 29. Novák – 63. Mbah, 71. Navrátil. Rozhodčí: Zavřel (Luže). ŽK: 1:2. Diváci: 110. Poločas: 1:0. Dolní Újezd: Janecký – Frank, Pešina, Drahoš, Částek – Holec (76. Mokrejš), Severa, Čejka, Fulík (80. Štarman) – Novák (61. Kabrhel), Frňka. Polička: Slaný – Jílek, Stejskal, Opina, Jiří Mužík – Jakub Mužík (52. O. Petr), Ezeala, Netolický (76. Andrle), Navrátil – J. Petr, Mbah.

Svitavy – Žamberk 0:0 (PK 5:4)

Utkání se hrálo od začátku ve slušném tempu, avšak oba soupeři se potýkali s četnými nepřesnostmi a vinou toho nebylo v prvním poločase k vidění příliš mnoho gólových možností. Opticky více ze hry měli domácí, ale finální fáze jim nevycházela podle představ. Podobný obrázek nabídla také druhá půle a bylo jasné, že rozhodující může být jediná akce. V 62. minutě dorážel Černík, ale svitavští obránci mu na poslední chvíli skočili do střely. Více vzruchu bylo u branky hostů, domácí se dostali do tlaku, ale koncovka pořád vázla. Nejblíže ke gólu byl v 69. minutě Ovad, jehož pěknou hlavičku vytáhl Martinovský ze šibenice. Domácí chtěli dát vítězný zásah, nakonec ho ale málem dostali, když se do brejku dostal Hrubý a jen skvělý Cabalův zákrok uchránil Svitavy od pohromy. Cabal potom v rozstřelu chytil soupeři dvě penalty a podepsal se tak pod zisk druhého bodu.

Fakta – rozhodčí: Havránek (Orel). ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Svitavy: Cabal – Novák, Petrila, Jukl, Veselský (74. Czehowský) – Bartoš (65. Juřík), Čížek, Chlup, Válek – Ovad, Frolo. Žamberk: Martinovský – Pavelka, Bartoň, Franke, Trejtnar – Rudolecký (46. Jírů), Smola, V. Huška (71. O. Kopecký), A. Kopecký – Hrubý, Černík (76. J. Huška).

Libišany – Chrudim B 2:1

Fakta – branky: 35. Vích, 43. Kučera – 14. Mlynka. Rozhodčí: Valenta (Letohrad). ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 2:1. Libišany: Šimon – Vích (67. Bydžovský), Kučera, Kršák, Huňák – Brož, Rosůlek, Kaufman, Hron – Vydarený, Machala (82. Filipi, 88. Kuric). Chrudim B: Zima – D. Kopecký, M. Tlapák, Holeček, Stránský – Ráliš, Luptovský (61. Žalud), Klapka (83. Bureš), Mlynka (75. Kalas), Dostálek – P. Tlapák.

Choceň – Slatiňany 0:4

Fakta – branky: 32. a 53. Kopecký, 5. Vladyka, 58. Slováček. Rozhodčí: Suchomel (Pardubice). ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Choceň: Gerčák – Fogl, Kratochvíl, Kubíček, Novotný – Dostál (6. Mikulík), Krejza, Pirkl, Kubový – Myšák, Šafek (68. Hanus). Slatiňany: Žďánský – Málek, Beneš (68. Pokorný), Hudec, Valda – Koudelka (54. Koblasa), Vodrážka, Vladyka, Slováček (61. Kudrnka), Malý (61. Beran, 75. Mihulka) – Kopecký.

Česká Třebová – Moravany 2:0

Fakta – branky: 35. vlastní, 90. Pešek. Rozhodčí: Vaško (Hlinsko). ŽK: 0:4. Diváci: 60. Poločas: 1:0. Česká Třebová: Saňák – Bohunek (36. Ezr), David, M. Hašek, Rataj – Zahálka (90. Popelka) – Fučík, Müller, Abt (79. Pešek), J. Hašek (90. Kovář) – Novotný (69. Rufer). Moravany: B. Branda – Horák, Lukas, Záleský, Hurta – Veselý, Mráz, Novák, Kříž, Čáň (58. Michňák) – Mach (84. Smejkal).

Holice – Heřmanův Městec 6:1

Fakta – branky: 55., 63. a 88. Chvála, 23. Fotul, 78. Václavek, 80. Krpata – 40. Salfický. Rozhodčí: Beneš (Letohrad). ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Holice: Hlavatý – R. Machatý (70. Tláskal), Ručka, Hanč – Chvála – Krpata (83. Fikejz), J. Jedlička, Fotul (76. Lát) – Kopřiva – Václavek, T. Jedlička. Heřmanův Městec: T. Zrůst st. – Straka (78. Novák), Svoboda, Tiler, Hlaváč – Mach, M. Jablečník (36. Levinský), D. Jablečník, T. Zrůst ml. – Salfický, Šimon (65. Krátký).

Třemošnice – Hlinsko 0:2

Fakta – branky: 7. Cach, 56. Křivka. Rozhodčí: Mrkvička (Opatovice). ŽK: 1:2. Diváci: 130. Poločas: 0:1. Třemošnice: Janda – Kunášek, Culek, Petr, Kalina (90. Šťastný) – O. Vančura, J. Vančura, M. Šindelář, P. Šindelář (78. Brom) – Šebek, Hejcman (60. Forman). Hlinsko: Rezničenko – Křivka, Volf, Zach, L. Cach – Mayer (89. Machovec), Skála, Bouška (72. Hlouš), Vymetal – Zub (46. Popelka), Pelikán.