O tom, jakou si toto klání získalo v uplynulých letech oblibu, svědčí skutečnost, že pod Cimburk zavítali mladí fotbalisté nejenom ze svitavského regionu, ale také z jižní Moravy, Olomoucka, dokonce z Prahy či Chomutova, a tradicí je účast ze Slovenska, letos reprezentovaná klubem z Banské Štiavnice.

Mnohé týmy se vracejí opakovaně, i s početnými tábory rodičů a fanoušků. Není divu, že se všichni v Městečku Trnávce rádi scházejí, protože organizací a atmosférou nemá tamní turnaj mezi srovnatelnými akcemi konkurenci.

„Myslím, že i devátý ročník se nám vydařil po všech stránkách, jak sportovní, tak společenské," pochvaloval si ředitel turnaje Jaroslav Žouželka. I štěstí, co se počasí týče, mu přálo, protože nedělní podvečerní liják se spustil ve chvíli, kdy končilo slavnostní vyhlášení.

A to nemohlo na spokojenosti všech startujících družstev vůbec nic ubrat.

V kategorii přípravek putovalo prvenství ke slovenským hostům z Banské Štiavnice, kteří ve finálovém utkání přehráli soupeře ze Starého Lískovce 2:0.

„Turnaj přípravek se mi osobně velmi líbil. Týmy předváděly dobrý fotbal a některé zápasy byly doopravdy super. Bylo vidět, že se v klubech s mladými hráči pracuje na vysoké úrovni, kvalita hry byla o stupínek výše než v předešlých ročnících," poznamenal Žouželka. Velmi dobrý dojem zanechal nakonec třetí výběr Okresního fotbalového svazu Svitavy, solidně se dařilo hráčům z Litomyšle a čtvrtfinále si zahráli také lepšící se trnávečtí elévové. Po celou dobu se zkrátka bylo na co koukat.

Mladší žáci bojovali poprvé v systému sedm plus jedna a byla to zajímavá novinka. „Turnaj byl velice vyrovnaný, řada utkání skončila remízami či těsnými výsledky o gól nebo o dva. Ve finále se střetly celky z Opočna a Vyškova a přestože moravský celek soupeře hodně tlačil, tak jeho urostlého gólmana nepřekonal a v penaltovém rozstřelu, jak už to tak někdy bývá, tahalo za delší konec Opočno," popisuje Žouželka.

Závěrečný ceremoniál za účasti starostů z Moravské Třebové a Městečka Trnávky a mažoretek z Letovic napsal tečku za mimořádně povedenou akcí pro sportující mládež. „Moje poděkování patří jak hráčům a jejich doprovodu, tak pětici bezchybných rozhodčích a pořadatelům, kteří se postarali o hladký průběh turnaje. Ukázalo se, že fotbal může být pěkný a přinášet radost hráčům i přihlížejícím, což měl znovu potěšilo. Protože byli účastníci spokojeni a dobře se pobavili, tak věřím, že se s nimi společně sejdeme na jubilejním desátém Autosteffan Městečko Trnávka Cupu, který se uskuteční v červnu 2017," dodal Jaroslav Žouželka.

Devátý ročník

STARŠÍ PŘÍPRAVKY U11

1. Banská Štiavnica
2. Starý Lískovec
3. OFS Svitavy
4. Opočno
5. Modřice
6. Litomyšl
7. Aritma Praha
8. Městečko Trnávka
9. Kunčina
10. Svratka Brno
11. Bosonohy
12. Knínice

Nejlepší střelec: Oliver Váňa (Opočno)
Nejlepší hráč: David Kováčik (Banská Štiavnica)
Nejlepší brankář: Denis Kříž (Starý Lískovec)

MLADŠÍ ŽÁCI U13

1. Opočno
2. Vyškov
3. Svitavy
4. Modřice
5. Chomutov
6. Banská Štiavnica
7. Kohoutovice
8. Kostelec na Hané
9. Starý Lískovec
10. Litomyšl

Nejlepší střelec: Dominik Čičmanský (Modřice)
Nejlepší hráč: Štěpán Dostál (Opočno)
Nejlepší brankář: Adrian Šimo (Banská Štiavnica)