SVITAVY - Dalších šest střetnutí má za sebou okresní dorostenecký fotbalový přebor.

11.9.2007

Ilustrační fotografíe.Foto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Staré Město - Radiměř 3:1

První poločas vyšel hostům, ale domácí po změně stran rychlými góly stav obrátili a dovedli utkání do vítězného konce. Fakta – branky: Němec 2, Šťastný – Trnečka. Rozhodčí: Šenkýř (M. Třebová), ŽK 0, diváků: 20, poločas: 0:1.

Rohozná - Boršov 2:2

Domácí dvakrát vedli, soupeř pokaždé srovnal. Fakta – branky: Moravec 2 – Čonka 2. Rozhodčí: Geba (Polička), ŽK 1:2, diváků: 20, poločas: 1:1.

Čistá - Bystré 2:5

Hostům spadlo do branky, do čeho kopli. Domácím vůbec nezahrála obrana a nezachytal gólman, proto marně dotahovali ztrátu. Fakta – branky: Padělek, Čapek, Klusoň – Andrlík 3, Severa, Novotný. Rozhodčí: Brandejs (Svitavy), ŽK 0:1, diváků: 30, poločas: 2:3.

Třebařov - Jaroměřice 0:2

Hosté, kteří šli do vedení v 1. minutě, byli po celý zápas lepší a nebýt výborného Strnada v brance domácích, byl by výsledek daleko vyšší. Fakta – branky: Gecl, Jakab. Rozhodčí: Ille (Jaroměřice), ŽK 0, diváků: 30, poločas: 0:1.

Chornice- Městečko Trnávka 7:3

Celý zápas se hrál jednoznačně pod taktovkou domácího mužstva, od ještě většího přídělu zachránil hosty velmi dobrý gólman. Fakta – branky: Petružálek 3, Polách 2 (1 x PK), Randula, Haiker – Kubálek, Stenzl, Odehnal. Rozhodčí: O. Brychta (Kunčina), ŽK 0:1, diváků: 30, poločas: 4:2.

Vendolí - Kunčina 0:2

V herně vyrovnaném střetnutí se domácí na rozdíl od protivníka nedokázali prosadit střelecky. – branky: Nedoma, Tlustoš. Rozhodčí: Dvořáček (Bystré), ŽK 1:1, diváků: 30, poločas: 0:0.

11.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Volby skončily, začíná sčítání hlasů. Snímky jsou z volební místnosti v Základní škole Bratranců Veverkových v Pardubicích.

Volební úspěchy stran na Svitavsku

Silniční časovka, předposlední závod seriálu Cykloman.

Nejčastější vítěz Kuda triumfoval opět

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Pardubický kraj – Občanská demokratická strana obsadila ve volbách druhé místo, v Pardubickém kraji pro ni hlasovalo 10,96 procent občanů. Ve sněmovně tak ODS získala jeden mandát. Ze šestého místa kandidátní listiny ho obsadil starosta Poličky Jaroslav Martinů, který získal 1 776 preferenčních hlasů.

Tuři si přivezli cenné vítězství z Brna

Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Po domácím úspěchu ve východočeském derby nad Pardubicemi uspěli svitavští basketbalisté také v moravské metropoli. Vedli tam po celé utkání.

Tři poslanci jsou ze Svitavska

Svitavsko - V parlamentních lavicích zasednou na příští čtyřleté volební období rovněž tři poslanci ze Svitavska. Staronovou poslankyní za KSČM je Květa Matušovská z Javorníku.

Starosta Poličky přeskočil lídra

Polička - Pokud byste hledali populárního politika, tak prototypem je Jaroslav Martinů z Poličky. Dlouholetý starosta a už jednu zvolený poslanec v letošních volbách uspěl a z šestého místa se stal jediným zástupcem ve sněmovně za ODS v Pardubickém kraji.