Naplnil tedy beze zbytku svoje nemalé ambice, které před zahájením sezony měl. Trenér KAREL ŘEHÁK se může za odehraným podzimem ohlédnout jistě se spokojeností a zároveň může spřádat plány, jak zajistit pro cerekvický fotbal třetí postup během tří sezon. Krajský přebor by měl být další výzvou.

Jako nováček vedete po podzimu I. A třídu. Je to pro vás naplnění cíle, nebo spíše příjemné překvapení?
Do podzimní části jsme vstupovali s ambicemi hrát o postup a to jsme splnili. Jsme však teprve v polovině sezony. Otázkou také zůstává, jestli naše bodové konto nemohlo být o nějaký bod vyšší.

Celý podzim jste odehráli bez jediné porážky, což je v této soutěži v každém případě obdivuhodná bilance. Jak osobně hodnotíte jeho průběh?
Abych se přiznal, úroveň I. A třídy pro mě byla velkou neznámou, ale jelikož v přípravě jsme byli úspěšní i proti mužstvům z krajského přeboru, byl jsem před sezonou optimistou. Za favority soutěže jsem považoval Heřmanův Městec, Moravskou Třebovou, Litomyšl a Dolní Újezd. Soutěž jsme rozjeli slušně a první větší zaváhání přišlo až v zápase proti Slatiňanům, kdy jsme remizovali 1:1. Následně jsme zvládli derby v Litomyšli, ale pak přišly dvě zbytečné ztráty proti Morašicím a Moravanům. Z těchto dvou zápasů měl být jednoznačně plný bodový zisk.

V závěrečných kolech jste třikrát remizovali v utkáních, v nichž se to mezi veřejností rozhodně nečekalo. Čím to podle vás bylo způsobeno?
To kdybych věděl, tak bych mohl poradit třeba Plzni v první lize… Hlavní roli sehrálo podle mě jisté uspokojení, že jsme měli za sebou ty nejtěžší soupeře a relativně velký bodový náskok. Určitě na to měla vliv délka sezony, kdy osa týmu odehrála prakticky bez střídání včetně přípravy sedmnáct utkání a ke konci už nám trochu docházely síly. Samozřejmě, že i naši soupeři byli na nás už lépe připraveni. Naštěstí jsme body rozdávali těm chudším a v zápasech „o šest bodů“ dokázali uspět.

Vydařených utkání byla v cerekvickém podání nesporně velká většina, jaká z nich se vám však líbila nejvíce? A u kterých tomu bylo naopak?
Dobře jsme sehráli zápasy proti Letohradu B, Heřmanovu Městci, Starému Hradišti, Litomyšl a přes ztrátu bodů rovněž ve Valech. Naopak v utkáních s Dolním Újezdem, přestože jsme v něm vyhráli, s Morašicemi a v Moravanech jsme měli rozhodně na víc.

Je docela zajímavé, že do střelecké listiny se zapsala poměrně úzká skupina vašich hráčů. Nechybělo vám hlavně v závěru od některých z nich častější gólové probuzení?
Je pravda, že střelecky táhli mužstvo hlavně Ivo Svoboda, Josef Vondra a Jan Souček. Gólově se tentokrát neprosazovali moc ani hráči z druhé vlny a čekám větší střelecký příspěvek od Dušana Jandery.

Výsledkově jste se v I. A třídě prosadili vrchovatou měrou, ale myslíte si, že i po herní stránce jste nabídli fanouškům fotbal, jaký jste chtěli?
Do každého zápasu jdeme se snahou hrát agresivní, běhavý fotbal, podpořený fotbalovou kvalitou, kterou v mužstvu máme. Bohužel hlavně v domácích zápasech hrajeme do plných a pokud nedáme brzy gól, bývá to někdy trápení. Příkladem byly Morašice. Pokud jde o herní projev, je vždy co zlepšovat. Ale jestli se nepletu, tak „bodový zisk je vždy až na prvním místě“.

Sám jste uvedl, že I. A třída pro vás byla před sezonou neznámá. Jak se vám tato soutěž vůbec po fotbalové stránce líbí? Překvapilo vás něco?
Určitě postavení některých mužstev v tabulce. Pozitivně mě překvapily výsledky Přelouče a naopak podstatně lepší umístění jsem čekal od Moravské Třebové. Po fotbalové stránce jsem viděl na podzim dost velké rozdíly mezi jednotlivými mužstvy. Myslím, že Cerekvice a asi ani Heřmanův Městec by se v krajském přeboru neztratily, naopak některá mužstva by měla problémy i v I. B třídě. Ale v jarní části počítám s daleko větší vyrovnaností týmů. K atraktivitě soutěže samozřejmě přispívá i zastoupení několika mužstev z regionu a s tím spojená derby s velice slušnou diváckou kulisou.

Jste v pozici jednoho z hlavních postupových kandidátů, o tom není pochyb. Přijímáte nyní tuto roli?
Jsem v cerekvickém oddíle třetí rok a já i naši hráči jsme se s touto rolí již vyrovnali.

Váš hráčský kádr je určitě velmi silný, plánujete přesto přes zimní přestávku nějaké větší změny?
Myslím si, že to není nutné. Kádr máme dostatečně kvalitní, navíc do přípravy by se měl po zranění zapojit Marcel Dostál a z hostování stáhneme do přípravy naše hráče.

Co jste pro své svěřence naplánoval v zimním přípravném období?
Většina přípravy se odehraje v domácím prostředí na stadionu a v tělocvičně, část také na umělé trávě v Chocni. Na leden připravujeme soustředění a o herní stránku se postará stejně jako před rokem zimní turnaj v Chocni, do kterého jsme přihlášeni.